AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 3 beter in vorm en noteerden we nog drie goals, waarvan vooral de eerste twee, door v. Wijngaarden en Koning gescoord, zeer mooi waren. De overige proef- en vriendschappelijke wedstrijden van onze elftallen zullen we maar niet vermelden en papier en potlood sparen voor de komende competitie verrichtingen. De jaarlijksche ,,Algemeene" is dezen keer wel bij zonder 'dot verloopen. In een avond was het programma afgewerkt en reeds vóór 12 uur stonden we weer onder den luifel van het Parkhotel. Voor het grootste deel was deze vlotte afwerking wel te danken aan de beslistheid, waarmede de ver gadering de voorstellen van den heer Hemmen c. s. inzake de kas en financieele commissie afwees. De stemming over deze voorstellen kon nauwelijks een stemming genoemd worden; het was door de over weldigende meerderheid van tegenstemmers eerder een demonstratie van de vergadering, dat zij nu eindelijk eens rust in ons huishoudelijk wetboek verlangt. Tevens sprak uit deze stemming het vertrouwen van de A.V. in het bestuur, hetgeen trouwens ook reeds tot uiting kwam in het feit, dat alle aftredende bestuurs leden bij enkele candidaatstelling gekozen werden. Eenige discussie had nog plaats bij het bestuurs voorstel geen kinderkaarten meer te verstrekken. Het bestuur trok ten slotte op aandrang van de vergadering het voorstel in, er echter op rekenende, dat bij drukke wedstrijden de kinderen op den schoot genomen zullen worden. Of de kinderkaarten in de toekomst gehandhaafd zullen blijven, zal dus afhangen van de medewerking der belangstellenden. De woorden van critiek aan ons adres zullen we maar niet te tragisch opnemen; zij vonden geen weer klank in de vergadering. Hoe meer werk men trouwens voor z'n club verzet, hoe meer men zich blootstelt aan critiek. In dat opzicht verkeeren zij, die noch op noch buiten het groene veld ooit iets van beteekenis voor onze club verrichtten, in gunstige positie. De rondvraag bracht ook in verhouding tot vorige jaren weinig tongen in beweging en na 'n causerie over hoogtezon, luidsprekerinstallatie, vorming 6B-elftal en natuurlijk! onze terreinpositie, sloot voorzitter Schoevaart deze kalme en zakelijke jaarvergadering. ADÉ. NASCHRIFT: Op het moment dat we deze rubriek afsloten was de opstelling van Fortuna nog niet bekend. Zoo moge lijk publiceeren wij deze noq elders in dit nummer. Waarde vriend Goalpaal! WE leven in 'n fel bewogen tijd. Nauwelijks zijn we van onzen schrik over de diverse beurs- katastrofen bekomen of nu komt de spelregelcom missie onze gemoedsrust verstoren met ingrijpende wijzigingen in het voetbalreglement, 't Is altijd wat! Maar een demokratische deklat als ik legt zich dadelijk bij de beslissing van de hooge Oomes uit den Haag neer, en om te voorkomen dat je bij het aanschouwen van de nieuwe reglementstoepassingen stokstijf zou blijven staan, heb ik Toon even pen en inkt gevraagd om je van een en ander op de hoogte te stellen. Daar hebben ze waarachtig de vrije schop als straf voor verkeerd ingooien afgeschaft en besloten dat voortaan in zoo'n geval de tegenpartij ingooien mag. Er zit ongetwijfeld iets paedagogisch in: Als partij A verkeerd ingooit, mag partij B het probeeren en dan krijgt A eventueel een lesje hoe je als Nederlandsch staatsburger ingooien moet. Dit wat het ingooien betreft; er komt echter nog meer. Om de wandelsport te bevorderen heeft de commissie bepaald dat 'n doelverdediger voortaan vier passen met de bal mag doen inplaats van zooals tot dusver twee. Om overdadige wandellust echter tegen te gaan zal de doelman echter bij den vijfden pas met de gebruikelijke vrije schop gestraft worden. Deze regel heeft boven dien nog het voordeel dat scheidsrechters die niet tot drie kunnen tellen, uitgeschakeld zijn en de diverse doelverdedigers op hun tellen zullen moeten passen. Dan is er nog een wijziging in regel 11 die luidde tot dusver: Een doelpunt mag ineens gemaakt worden* uit een hoekschop en uit een vrije schop, toegestaan voor een overtreding van regel 9. Op de plaats waar de zetter zoo welwillend is geweest een ster retje te zetten moet nu tusschengevoegd worden: „Tegen de overtre dende partij". Als van Kol dus eens bij het nemen van een penalty de bal over zijn hoofd in eigen doel schiet, telt dat niet als goal. Evenmin zal 'n hoekschop van ten Have die mogelijk bij harden wind eens direct in Bonneveld's kooitje zou kunnen waaien als doelpunt gelden. En dan tenslotte is bepaald dat oefenmeesters en vereenigings- officials zich bevindende tusschen het speelveld en de afrastering, geen aanwijzigingen geven mogen. Dat is voor ons echter niet belangrijk, want zooiets doet Jack nooit! Tot Zondag! Je vriend DEKLAT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3