PAG. 2 A J A X CLUBNIEUWS EZE eerste kroniek aan te vangen met de woorden: ,,'t Spel gaat beginnen", zou on juist zijn, want het spel is reeds begonnen. Wel niet voor het groote publiek, doch voor de werkende Ajax-kern zijn juist de achter ons liggende weken wel de drukste van het geheele seizoen. Reeds sedert eenige weken zijn onze spelers volop in training en ratelen bij Koolhaas en Elzinga de schrijf machines tot laat in den avond. Op ons groote wedstrijdveld loopt voorzitter Schoe- vaart dag in dag uit met spiedende oogen rond en wordt alles, wat niet te groote financieele offers vraagt, verbeterd. Van de drie oefenwedstrijden door ons eerste ge speeld Wiener Cricketter", D.F.C. en N.A.C. zagen we alleen den thuiswedstrijd tegen de ,,Cri- ketters". De Weeners vielen ons mee noch tegen, het was juist wat we gedacht hadden en aangezien onze ver wachtingen over het Weensche amateurvoetbal niet hoog gespannen waren, waren we niet, zooals velen, teleurgesteld. Het was 'n aardige, vlotte wedstrijd, waarin ons met vijf invallers spelende elftal met on even goal wist te zegevieren. Op deze overwinning volgde 'n tweede te Dordt met 43 op D.F.C. en 'n nederlaag met 24 tegen N.A.C. te Breda. Spelqualitatief waren volgens ooggetuigen beide laatste wedstrijden teleurstellend. Reden tot bezorgd heid is er echter o. i. niet. Wij beschikken op onzen doelman De Boer na over dezelfde spelers als in 't vorig seizoen en brengen dus weer een sterk elftal in 't veld, dat zich zeker zal doen gelden. Jan de Boer heeft de keepershandschoenen aan de bekende wilgen gehangen, de voetbalschoenen echter niet, want Jan is van plan in 't veld nog menig kilometertje achter het bruine monster aan te hollen en nu op zijn beurt de doelwachters eens op de proef te stellen. Het besluit van Jan om het keepen er aan te geven, is echter niet nieuw. Reeds 't vorig jaar nam De Boer officieel afscheid van z'n plaats onder de lat, die hij slechts onder aandrang van verschillende zijden in den loop van het seizoen weer tijdelijk innam. Een officieel afscheidsartikel zullen we maar achter wege laten; we zouden in herhaling vallen van wat we 't vorig seizoen schreven en dat we het vele, dat Jan de Boer voor onze club gedaan heeft, waardeeren, behoeft geen betoog. Met belangstelling zien we het eerste artikel club herinneringen, die Jan ons dezer dagen toezegde, tegemoet. Om tot ons Eerste" terug te komen: Zondag a.s. zal de Ajax XI zich aan sportief Mokum komen voorstellen. Het is 'n felicitatie waard, dat het gelukt is een zoon goed en fraai spelende tegenpartij te krijgen als Fortuna, Dusseldorf, dat Zondag a.s. onze gast zal zijn. Fortuna is een der sterkste clubs uit Duitschland en is, na op fraaie wijze het afdeelingskampioenschap te hebben veroverd, op het kantje af naar we meenen door Eintracht, Frankfurt uit de kampioensfinale gewipt. Dat de Dusseldorfers zeer sterk zijn, bewezen ze bovendien door in eigen home A.D.O. met 100 te slaan en ons voor den aanvang van het vorig seizoen op eigen veld op 'n snikheeten Zaterdagmiddag 'n 25-nederlaag toe te brengen. Als onze menschen in vorm zijn, kan het Zondag a.s. een prachtige voetbaldag voor Amsterdam worden! Ons elftal is als volgt samengesteld: Bonneveld Diepenbeek v. Kol H. Anderiesen W. Anderiesen Strijbosch ten Have Volkers v. Reenen Schubert Twelker Wat we verder nog zagen was 'n mixed van ons tweede en derde elftal, dat in Hilversum de Gooi- reserves met 72 klopte. De Gooi-reserves maakten 'n zwakken indruk en hadden een nog zwaardere nederlaag verdiend. De formatie van onze elftallen heeft Maandag j.l. haar beslag gekregen. Na diverse oefenwedstrijden heeft de elftallencom- missie Maandagavond j.l. de elftallen samengesteld. Uit de jeugdafdeeling valt het mooie afscheid van ons kranig A-jun.-team te vermelden, dat de Gooi- junioren evenals de onzen kampioen van hun afdee- ling voor oogen van het Hilversumsche publiek in het Sportpark met 101 kraakte. De nieuwe formatie van onze A-junioren heeft reeds den eersten officieelen wedstrijd achter den rug. Zondag j.l. debuteerden zij in het D.W.S.-tournooi tegen Blauw-Wit en wonnen met 41. Wat cijfers betreft, 'n mooi resultaat, doch wat spel aangaat teleurstellend. De niet sterke tegenpartij leidde tot na de rust met 10. Eerst toen twintig minuten voor tijd v. Keulen den gelijkmaker scoorde, kwam onze aanval

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2