PAG. 20 A J AX CLUBNIEUWS EEN NIEIIW SPORTBLAD. Wij ontvingen het eerste nummer van „Het Amster- damsche Sportblad". Wethouder Boekman geeft in een voorwoord als zijn meening te kennen dat het in een reeds lang gevóelde behoefte voorzien zal. We gelooven echter dat zijne Weledelgestrenge bij het aanschouwen van het eerste nummer zijn woorden zelf zal betwijfelen. In welke behoefte het nu eigenlijk voorziet is ons nadat we het hadden doorgelezen niet duidelijk ge worden. De verslagen van de dagbladpers waren stukken beter verzorgd als in dit nieuwe Sportblad" dat tot overmaat van ramp ook typografisch geen gunstigen indruk maakte. Diegenen die dan ook op wedergeboorte van het vroegere .Groene" Sportblad gehoopt hadden zullen ongetwijfeld teleurgesteld zijn. Waar behoefte aan bestaat in ons land dat is een goed uitvoerig en geïllustreerd sportblad, zooals bijvoor beeld het in Duitschland verschijnende ,,Der Kicker" Als ,,De Sportkroniek" en „De revue der Sporten" eens combineerden, die zouden met samenvoeging van hun deskundige redacteuren iets goeds kunnen leveren! VOETBAL iN HET BUITENLAND. OOSTENRIJK. E allerwege met spanning tegemoet geziene landen- wec'strijd OostenrijkDuitschland is met een 5—0 overwinning voor de Oostenrijkers geëindigd, waar mee bewezen werd dat de 60 overwinning o'er Oostenrijkers op den 2en Pinksterdag in Berlijn geen toevallige was, doch dat het verschil tusschen de twee Duitsch sprekende landen inderdaad een klasse bedraagt. Zooals te begrijpen valt is de stemming in de Duitsche voetbal pers na den wedstrijd sterk in mineur. De „Kicker" heeft als titel voor haar verslag: „Een eerste klasse begrafenis". Openlijk wordt erkend en het zou na twee nederlagen van resp. 60 en 50 ook moeilijk anders kunnen dat het voetbalspel in Oostenrijk op veel hooger plan staat als in Duitschland. Zelfs is men van meening dat de 50 onvoldoende het verschil in kunnen van beide elftallen deed uitkomen en dat bijv. 91 juister zou zijn. Het is ook voor ons leerzaam en interessant als één der oorzaken van de Duitsche nederlaag te hooren noemen, het stoppen van den bal inplaats van zonder stoppen inééns door te geven. Laatstge noemde kunst verstonden de Weener profs wel en de Duitschers niet. Zoolang wij dat niet kunnen, schrijft Bensemann in de Kicker, zullen wij steeds, al is het slechts een onderdeel van een seconde, te langzaam zijn. De waarheid hiervan kan ook ons niet onbekend zijn en het feit dat de Engelsche school langzaam maar zeker door de Oostenrijk- sche op den achtergrond wordt gedrongen, staat er nauw mee in verband. Dat nauwkeurig doorgeven zonder eerst te stoppen van den bal mogelijk is, bewijst ons v. Reenen, als hij op dreef is, eiken wed?- strijd tientallen malen. En dat de uitwerking ervan op de tegen spelende verdediging zeer effectief is, is moeilijk te ontkennen. Denk maar eens terug aan P.S.V.Ajax, hoe v. Reenen met z'n ineens doorgegeven centers op de vleugels de Eindhovensche ver dediging lam sloeg! Het is nuttig dat men ook in onze kringen gaat begrijpen dat het idee dat alleen het Engelsche speltype het juiste is verlaten meet worden. Om tot ons oorspronkelijk thema terug te keeren, moeten we con- stateeren, dat ook in het nationale elftal de veel bescheidener rol dan tot dusver door Rapid gespeeld, opvalt. Waren het vorig jaar nog 6 Rapid spelers in het vertegenwoordigend elftal opgesteld, tegen de Duitschers was er nog slechts één van de partij, n.l. de spil Smistik, al zou, indien hij niet gewond ware geweest, ook Schramseis, rechtsback opgesteld zijn. DUITSCHLAND. In Noord-Beieren is het weer een nek-aan-nek race tusschen de twee oude rivalen Spg. Fürth en F. C. Numberg. Beiden gaan met 10 punten uit 6 wedstrijden aan den kop. In het Rijnland geeft EintrachtFrankfort weer den toon aan met 6 gesp. 5 gew. 1 gel. en 0 verl. neemt zij de eerste plaats in. BELGIE. Bij onze zuidelijke buren is de competitie al drie weken aan den gang met het resultaat dat reeds alle deelnemers een of meer punten verspeeld hebben en er nog slechts één ongeslagen is. De laatste Zondag bracht verrassende resultaten. Antwerp F. C. en F. C. Mechelen, de matadoren van het vorig seizoen, verloren beiden met oneven goal, resp. van C. S. Brugge en U. St. Gilles. Beerschot, dat met 21 juist de F. C. Turnhout de baas was, heeft nu de leiding genomen. Beerschot A. C. Berchem Sport Antwerp F. C. F. C. Mechelen Racing Gent Tubantia F. C. Daring Brussel C. S. Brugge F. C. Turnhout Racing Mechelen F. C. Brugge Liersche S. K. Union St. Gilles Stardr.rd C T. 1 0 0 0 0 0 1 1 0 2 2 0 0 1 0 5 8 9 4 8 7 6 4 10 4 3 6 3 2 3 3 4 2 6 6 7 9 10 5 4 9 7 4 Een tragisch ongeval had plaats bij den wedstrijd C. S. Brugge Antwerp F. C. De gewezen doelverdediger der Bruggelingen, Joseph Deplancke die als toeschouwer op de tribune zat, stierf plotseling gedurende den wedstrijd. yy

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 20