4t% mmmmmmmmmw/mmmmmmmmmmmam PAG. 18 - AJAX CLUBNIEUWS ET wordt zoo langzamerhand weer winter. Het is aan alles te merken. De boomen raken hun groen kwijt, het wordt wat vroeger donker, het regent iets meer en de menschen doen nóg dikkere kleeding aan als een paar maanden geleden. Het voetbalseizoen is geopend en verleden week heb ben de Ajaxstamgasten voor de eerste maal van dit jaar, op de clubavond elkaar opgezocht. Het was voor de eerste maal reeds gezellig druk. Het begon met handjes geven, u weet wel, (hoe gaat het met jou en met jou?) daar vormde zich een groepje, welker heeren de voetbalkansen bespraken, weer an deren vormden bridgeploegen, om niet te vergeten de jongeren, die van 8 tot 11 om een biljart met een kurk heensprongen. Rond de leestafel was moeilijk een plaats te bemach tigen en aangezien op verschillende punten in de zaal luidsprekers zijn aangebracht, zoodat de oudste en nieuwste liederen voor iedereen glashelder te hooren iijn, zoo begrijpt eenieder die niet geweest is dat het een gezellige openingsavond was. Evenals de vorige jaren heeft de Clubavond-Com missie ook voor dit jaar grootsche plannen. Om te beginnen spelen we biljart. Verleden jaar zijn er twee tournooien verspeeld, thans lijkt mij dit het beste: Eén groot tournooi. Daar worden dan zooveel mogelijk inschrijvingen voor ingewacht. Hoe ik me dit voorstel, zal ik vertellen. Vrijdagavond a.s. zal laatst ondergeteekende aan wezig zijn, zoodat een ieder, die lust heeft, zich aan hem kan opgeven. Dat denk ik dan twee avonden zoo te doen. Nu moet men het niet op dien tweeden avond laten aankomen, het mocht eens vergeten worden. Voor degenen die deze avonden niet kunnen komen, wil ik eveneens een gelegenheid maken. Die heeren kunnen schriftelijk aan ondergeteekende opgeven, waaraan zij wenschen deel te nemen. Eveneens tot uiterlijk Zater dag 3 October, Op die manier heb ik gedacht een groote deelname te kunnen krijgen. Voor de Bridgespelers het volgende: Aangezien de heer Hemmen niet aanwezig was j.l. Vrijdag en wij zoodoende niet hebben kunnen vragen of hij evenals verleden jaar de leiding op zich neemt, zoodoende neemt ondergeteekende zoolang de inschrijvingen in ontvangst. Voor Pandoer- en andere tournooien, alles hetzelfde. Zooals de lezer ziet, het is alles zoo gemakkelijk mogelijk. Mag ik dus namens de Clubavond-Commissie alle Ajacieden uitnoodigen zooveel mogelijk in te schrijven op één der tournooien? Mag ik ze tevens uitnoodigen zooveel mogelijk te komen op onze gezellige avonden? Mag ik ze uitnoodigen de Clubgeest te komen ver sterken? De Clubavond-Commissie: M. SMIT. G. DE JONGH. W. DEBOIS. J. F. SMIT, Ouderkerkerdijk 96. „WE VOETBALLEN WEER". Wij allen worden ouder, maar Ajax moet doorloopend inspui tingen hebben; Systeem Professor Vorönoff: toegepast door onze actieve E.C. om altijd wat spelcapaciteit betreft jong te blijven. Jonge strijdlustige menschen eischen hun plaats en dan wordt de eene, een andermaal een; ander gewipt. Om gewipt te worden is niet lollig, maar als je van strijd houdt en je nog fut genoeg hebt ga je niet mopperen, probeert het een elftal lager, want anders ben je zoo begraven en daar heeft men zelf en de club niets aan. Ik voel me nog kiplekker en zal nog af en toe trachten om iets van ons derde elftal te vertellen. Een sterke en gezellige afdeeling waar de jongelui inzitten dit jaar. Uitstapjes naar Utrecht, Amersfoort en Hilversum dat kan best leuk worden. Het eerste treffen was aan de Kruislaan tegen Velox II. Een rustige match, een tiental toeschouwers, eenigszins gestoord door een waar krijgsgebrul wat vanuit den Middenweg zoo af en toe tot ons doordrong, daar speelde Ajax I. Gedoelpunt is er niet, het was en bleef 00. Onze doelman Happel was er best in, en blijf maar uit zijn buurt, hoor, hij is gevaarlijk. Achterhoede en halflinie deden het niet kwaad. De voorhoede echter baart de meeste zorg. Wel deden de spelers persoonlijk hun best, maar het elkaar begrijpen en aan vullen was zeer slecht, wat meer courage jongens is beslist noodig. De wil is er echter, dus de weg wordt ook gevonden. Onze tegen partij speelde werkelijk voetbal en indien dit elftal zoo blijft, dan zal het zeker menige overwinning behalen. Het was een prettige aardige wedstrijd, en scheidsrechter den Heer Geurts floot een cordaat en correct nummertje. W. DE BOIS Jr. NIEUWS VAN DE REDACTIE. Ons volgend nummer zal verschijnen Donderdag 8 October. Copie liefst zoo vroeg mogelijk, doch uiterlijk Dins dagavond 6 October aan het redactie-adres: Brederode- straat 75.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 18