wedstrud. VERfLAGEN. AJAX CLUBNIEUWS PAG. 17 Onze Junioren A. De winnaars van het D.W.S. tournooi. De demi-finale AjaxVolewijckers was de beste van de serie. De jeugdige groen-witten vertolkten met groot en thousiasme een technisch en tactisch goed partijtje. Uit een vrije schop door Kroese genomen kopte v. Keulen voor v. Wijngaardens voeten en kon ons eerste punt genoteerd worden. Nadat de Volewijckers eenige keeren handig samen spel hadden laten zien, scoorden zij tot hun groote vreugde den gelijkmaker. Even later gaf v. Wijngaar den met een kalm schot langs- den uitgeloopen doelman ons de leiding weer terug. Hierna waren de groen-witten geruimen tijd in den aanval en schoten zelfs eenmaal tegen de lat. De tweede helft was geheel voor onze jongens en toen v. Wijngaarden een fout van den Volewijckers keeper met een goal afstrafte was de grootste tegen stand gebroken, v. Keulen scoorde na aangeven van Ahrens nr. 4 en v. Wijngaarden via het hoofd van een Volewijcker speler nr. 5. Met een zeer mooi genomen vrijen schop scoorden de Volewijckers tenslotte hun tweede goal. Inmiddels hadden de D.W.S.b'ers voor een verrassing gezorgd door hun A elftal met 30 te slaan, zoodat Ajaxa en D.W.S. b in de finale kwamen. Veel weerstand ondervonden onze boys niet en met een gemakkelijke 50 overwinning legden zij beslag op den Hacqebard beker. MET HET 2e ELFTAL NAAR IJMUIDEN. De opgewekte stemming tijdens de „reis" deed het beste hopen en onze jongens (ik zeg het U reeds bij voorbaat) heb ben den goeden naam van Ajax in alle opzichten hoog ge houden, We wisten het vooruit, de wedstrijd tegen Stormvogels II zou geen „zacht eitje" worden en om te winneri zouden de spelers de volle ICO moeten geven. Het bleek al spoedig dat Piet van Deijck met zijn kornuiten technisch beter speelden dan de tegenpartij welke echter een vechtlust aan den dag legde, die de grootste bewondering af dwong, Eenige botsingen (o; a. twee Stormvogelsspelers) bleven dan ook niet uit. Onze spelers bleven echter voetballen en zoo kreeg Mul ders ca. 20 min, na het begin een goeden center van Martens. Henk antwoóidde met een pracht voorzet welke door den inloopenden rechtsbuiten Heinz in een doelpunt werd omgezet. De aanvallen van Stormv. waren echter zeer gevaarlijk doch dank zij het goede ingrijpen van Windt en invaller Gras kreeg Landsaat weinig moeilijk werk, hetgeen hem gemakkelijk af ging. Onze middenspelers met v. Deijck aan 't hoofd zorgden er voor dat de voorhoede goed gesteund werd, waardoor zij geregeld gevaarlijk bleef. Na een iraaien aanval kreeg Heinz gelegenheid den bal voor doel te plaatsen waar Blomvliet klaar stond om met zijn bol letje het ronde ding van richting te veranderen en ons een 20 voorsprong te doen boeken. Niet lang daarna heeft Blomvliet door flink doorzetten we derom succes en met een stand van 30 in ons voordeel treedt de rust in. Het kopje thee scheen hun bepaald slecht te heben gedaan want het eerste kwartier na de rust waren ze wat men noemt nergens; Een inzinking van het geheele elftal. Zou de goede stemming van voor den wedstrijd ons opbreken? Ja hoor, zoo had ik het gedacht of door een misverstand in de achterhoede kwam de bal gevaarlijk voor doel waar gelukkig echter een speler ver off side stond. Jammer ,zuchtten imijni buurlui uit IJmuiden en gelijk ging het fluitjeen wees de scheids rechter naar 't midden. Het stond 13. Een kapitale fout. Enfin, geen menseh onfeilbaar. Het Stormvogelvuur werd ech ter aangewakkerd en het werd 23 en 33, Daar gaan we dacht ik en het pleit voor de spelers dat zij zich na zoo'n vreemd begin geheel wisten te herstellen en mij de moed gaven aan een overwinning te denken, Onze linkervleugel kreeg meer te doen en het gevaar voor Stormvogels werd grooter. Weer was het Mulders die één van zijn goede voorzetten gaf en Schetters dribbelde handig langs twee man cm met een pracht schijnbeweging den zeer bertouwbaren doelverdediger in den verkeerden hoek te doen vallen en er 34 van te maken. De laatste 10 min, waren geheel voor Ajax en werd de hardwerkende tegenpartij totaal overspeeld. Het resultaat was dan ook een doelpunt van Mulders die van den vleugel naar binnen zwenkende onhoudbaar inschoot. Kort daarop werd er voor 't laatst gefloten en had ons tweede haar eerste wedstrijd (en een zware) verdiend ge wonnen Gezien het feit dat we P. Vunderink en B. Vogel resp, als speler en reserve ter completeering van het eerste elftal moes ten missen, is een felicitatie aan het adres van het tweede wel op zijn plaats. Het is weer bewezen, dat den wedstrijd tegen Stormvogels1 II in IJmuiden een sterk Ajax II eischt, HENRI.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 17