DE START VAN ONZE K.N. V.B.-ELFTALLEN. De eerste draai van het competitie-rad dat nog nooit iemand gezien heeft bracht onze vier K.N.V.B.- elftallen alle binnen de lijnen en leverde 5 punten op, dus juist iets meer dan de helft. Ergo een resultaat, dat noch reden tot ongerustheid, noch reden tot juichen geeft. AJAXH.B.S. Dat in dezen tijd van prijsdaling ook de doelpunten aan waardevermindering onderhevig zouden zijn, had den we niet vermoed. Zelfs de bezoekers van onzen duursten rang betaalden niet meer dan 15 cent per goal, hetgeen gezien de schitterende exemplaren van v. Reenen, die er bij waren toch werkelijk 'n koopje genoemd kan worden. H.B.S. kan zeggen, dat zij op billijke wijze aan haar doelpuntjes is gekomen. Het waren meer gevolgen van momenten van zwak ver dedigingsspel onzerzijds, dan sterk aanvalsspel van de zwarte voorhoede. Gelukkig was onze aanval met v. Reenen als ziel bijzonder op dreef en zoo konden we ten slotte, ondanks de hooge tegenscore, een overwinning boeken. Wat onze voorhoede liet zien, was inderdaad van prima kwaliteit. Ondanks den geringen steun van de halflinie wist zij met een groote serie goed opgezette aanvallen de noodige kansen te scheppen en te be nutten. Reeds na 6 minuten spelen kregen we ons eerste tegenpunt, toen Bonneveld na 'n expeditie tot diep in het strafschopgebied den bal niet kon bemachtigen en v. Kesteren met een kalm schot het vonnis voltrok. Lang duurde de vreugde bij de H.B.S.'ers niet. Henk Anderiesen bracht met een verren trap Twelker in actie en diens voorzet wordt door v. Reenen onberispelijk in een doelpunt omgezet. Het H.B.S.-doel wordt dan danig onder vuur ge nomen. Geen minuut later heeft onze voorhoede zich wederom door de H.B.S.-verdediging gespeeld, doch Schubert's harde schuiver gaat juist langs het doel. Juist nadat de Haagsche halflinie er even in geslaagd was het spel te verplaatsen, komt ons tweede doelpunt. Een snelle doorbraak brengt v. Reenen tegen den uitloopenden Zurhaar en met 'n tactischen boogbal ver dwijnt deze ondanks de wanhoopspogingen van Diehl om den bal nog te bemachtigen, in de Haagsche touwen. Enkele minuten later laat onze middenvoor weer een subliem staaltje aanvalsspel zien. Op den rechtervleugel speelt Piet zich vrij en een enorme kogel suist juist over de lat. Nadat v. Kol op tactische wijze een H.B.S.-aanval AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 15 onschadelijk heeft gemaakt, krijgen de Hagenaars 'n oogenschijnlijk ongevaarlijken aanval te pareeren, waarr bij Zurhaar den bal op de verdedigingslijn uitloopend zal oprapen. Schubert verrast Zurhaar echter en ontfut selt hem den bal, die door Twelker rakelings, langs het leege doel gezonden wordt. Ten Have spurt snel naar binnen, zet opnieuw voor en v. Reenen laat mët 'n kalmen schuiver in de 35e min. onze derde goal noteeren. Een uitstekend staaltje spel van onzen rechter vleugel valt dan te noteeren. Vol kers maakt den bal vrij voor Ten Have en deze brengt het le der in vliegende vaart langs uit en verdedigings lijn op. De trek- bal'' die hij dan naar v. Reenen plaatst was ech ter juist iets te ver om Piet in sitie te brengen en geeft Vermetten gelegenheid in te grijpen. De veilige 31-voorsprong wordt in de laatste minuut van de eerste helft weer verkleind. De ongedekt staande Ophorst geeft van dichtbij Bonneveld ten tweede male het nakijken. De tweede helft zet in met 'n fel Ajax-offensief. Reeds in de derde minuut kogelt v. Reenen eeh voorzet van Twelker juist naast. Even later brengt Volkers den bal keurig op, een korte center naar v. Reenen en Piet kogelt z'n vierde goal langs Zurhaar, Wederom haalt de Ajax-aanhang verlicht adem. De zwarthemden houden echter vol en na 'n aanval over den rechtervleugel kopt de rechtsbinnen langs onzen uitgeloopen doelman in en is onze voorsprong weer tot één goal gereduceerd. Onze voorhoede laat zich gelukkig niet ontmoedigen. Volkers werkt zich na 'n duel rechts van het doel vrij, een lage voorzet en voor de vijfde maal is het v. Ree nen, die snel toeloopend een goal scoort, waarvoor ook Vermetten applaudiseert. Nog zijn we niet in veilige haven. Weer werken de kraaien zich via hun rechter vleugel door onze verdediging en achter Bonneveld om gaat met 'n diagonaal schot ons vierde tegenpunt in het net. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmt/A Ons tweede doelpunt. Cliché Revue der Sporten. directe SchotpO-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 15