MnHiEE en1)AAE PAG. 10 - AJAX CLUBNIEUWS DE REVUE DER SPORTEN BESTAAT 25 JAAR. Tot onzen spijt zijn we door de vertraagde verschijning van ons blad niet eerder in staat geweest de „Revue der Sporten" met haar vijf en twintig-jarig jubileum geluk te wenschen. Weinig lezers zullen, als zij hun blad keurig geïllustreerd en ge drukt reeds 's Maandagavonds ontvangen, vermoeden welk een inge spannen arbeid van de redactie, drukker, persfotografen en cliché makers daaraan vooraf gegaan is. Menigmaal hebben wij 's Maandagavonds ons petje voor de man nen van de Heerengracht 390 afgenomen, want ondanks de snelheid waarmee het blad verscheen, was het altijd het lezen ten volle waard en keurig verzorgd. Een speciaal woord van waardeering willen we hier nog richten tot den Heer Groothoff wiens deskundige voetbalbeschouwingen voor ons nog altijd het neusje van de sportjournalistieke zalm zijn. Aan den uitgever en redactie onze beste wenschen voor de ko mende vijfentwintig jaren! VOETBAL IN HET BUITENLAND. België's eerste competitiedag. De eerste competitiedag in België is zonder opvallende uit slagen gebleven. De vier leidende clubs van 't vorig seizoen won nen allen en wellicht is het eenig opvallende de groote overwinning van Berchem Sport dat met 60 won van C. S. Brugge. De F. C. Mechelen won met 21 van de F. C. Brugge en de Beerschot won met dezelfde cijfers van de R. C. Mechelen. Antwerp F. C., de oud-kampioenen, behaalde een gemakkelijk verkregen 31 overwinning op R. C. Gent. Het team van de Antwerp F. C. heeft met het vorig jaar ver geleken geen veranderingen ondergaan en verscheen wederom met Bastin op de linksbuitenplaats, Bastin die kort geleden „op de bon" gezet was door de straf commissie! Bastin, z'n schoonmoeder en de strafcommissie. De bekende internationale linksbuiten der Antwerp F. C. is n.l. korten tijd geschorst geweestomdat z'n schoonmoeder een programma heeft uitgegeven met het portret van hem en nog enkele andere Antwerpspelers er in. Volgens de strafcommissie had Bastin dit z'n schoonmoeder moeten beletten. Van 'n Belg schijnt men dus te verlangen dat hij zelfs z'n schoon moeder de baas is. In Holland zijn we met minder tevreden Intusschen heeft het bestuur van den K.B.V.B., waarin in tegen stelling met de strafcommissie meerendeels getrouwde mannen schij nen te zitten, de straf ongeldig verklaard en kan Bastin z'n krachten weer aan de oude Antwerpsche club wijden. De overige uitslagen uit de Belgische eeredivisie luidden: Daring C.Standard L. 21; LierscheUn. Snt. Gilles 31; en Tubantia A.F. Turnhout 54. NIEUWS UIT OOSTENRIJK. Weenen heeft zijn eerste groote voetbalsensatie reeds achter den rug. Juventus, Kampioen van Italië, en Sparta, Praag, speel den een beslissingswedstrijd op neutralen Weenschen bodem, teneinde uit te maken wie in de volgende ronde tegen de Weener Athletiek Club geplaatst zou worden. In Praag eindigde n.l. de wedstrijd met 'n 10 overwinning van Sparta, doch in Turijn won Juventus met dezelfde cijfers. Een propaganda voor de voetbalsport is de wedstrijd niet ge worden. Drie Italianen en een Tsjech moesten wegens handtaste lijkheden het veld verlaten. Nadat reeds vóór de rust de Italiaansche centervoor naar de kleedkamer gezonden was, begonnen in het laat ste kwartier de vijandelijkheden pas goed. De Argentijn Orsi sïneet de hem bewakende kanthalf Madeion op de loopbaan, waarbij en passant de cornervlag buiten dienst gesteld werd. Madeion moest z'n revancheplannen nog even uitstellen, daar Ridder Calligaris den Belg R. Braine met de vuisten de waarheid wilde vertellen. Ook Calligaris verdwijnt hierna van 't veld, weldra gevolgd door Made- Ion, die de rekening met Orsi vereffenen wilde. Tenslotte werd de Tsjechische centervoor Prozadil door Cesarini knock-out geslagen. Wat het voetbalgedeelte van dezen wedstrijd betreft, deze won Sparta met 32. In hoeverre men van Juventus nog als Italiaansche club kan spreken is een vraag, als men ziet dat het elftal geregeld met 5 a 6 Argentijnen uitkomt, waarvan Combi, doel, Monti, spil, en Orsi, linksbuiten, hier welbekend zijn. Combi speelde echter wegens een onlangs opgeloopen blessure niet tegen Sparta mee. Een nieuwe gebeurtenis, welke met spanning tegemoet wordt gezien en hopelijk en ook waarschijnlijk een sportiever verloop zal hebben, is de landenwedstrijd OostenrijkDuitschland. Na de verpletterende nederlaag der Duitschers in Berlijn, 06, bestaat er geweldige belangstelling voor de revanchepartij. Men rekent in Weenen er op dat ondanks de malaise ca. 10.000 Duit schers hun elftal zullen vergezellen. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Kresz Duitschland. (Rot Weisz) Emmerich Munkert (Tennis Borussia) (F. C. Nürnberg) Kauer Leinberger Knöpfle (Tennis Borussia) (Sp. Vg. Fürth) (F. S. V. Frankfurt) Albrecht Lachner Kuzzara Hoffmann Kundt (Fortuna) (1860 Münchem) (Schalke) (Dr. Sportcl.) (F. C. Nürnb.) Vogel Schall Sindelar Gschweidl Zischek (Admira) (Admira) (Austria) (Vienna) (Wacker) Gall Smistik Mock (Austria) (Rapid) (Austria) Blum Rainer (Vienna) (Vienna) Hiden (W.A.C.) Oostenrijk. De Oostenrijksche prof liga heeft 'n uitbreiding van 10 op 12 clubo ondergaan, waardoor Slovan voor degradatie behoed is en Hakoa weer z'n entrée in de hoofdafdeeling deed. Erg ..enthousiast is men over 't algemeen met deze uitbreiding niet. In vakkringen meent men en o.i. terecht dat zulk soort uitbreidingen het spelpeil doen dalen. Over het verloop van de intusschen reeds begonnen competitie zullen we in ons volgend nummer een en ander vertellen. ADÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10