CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 187 belde energie wordt Racing teruggedrongen en inder daad 10 minuten voor het einde komt het welver diende succes. Piet Vunderink geeft op maat af aan Volkers, die na razend snellen spurt via keeper en paal den gelijkmaker scoort. 22. Een kans op den winnenden goal ontstaat nog door 'n vrijen schop op den rand van het strafschopgebied, doch v. Kol's schot wordt, zij het met veel moeite weg gewerkt. Het einde komt met 22, een resultaat waar Racing zeer tevreden mee mag zijn. Dit was dus het einde van het sportieve deel van onzen toer en gezien de tot dusver door Hollandsche vertegenwoordigers behaalde resultaten in Zwitserland hebben we het er zeer goed afgebracht. Nemen we onze sterkste tegenstanders, de Young Boys, trouwens een der vooraanstaande clubs in Zwitserland, tot maatstaf dan durven we te zeggen, dat we voor het Zwitsersche spel niet behoeven onder te doen. Wel is de Bernsche club niet de sterkste en zal zij iets ten achter staan bij Grashoppers en Urania, doch daartegenover staat dat zij thuis speelden en wij op tour waren, wat, zooals de ervaring leert, nogal wat verschil maakt. Bovendien was het een ernstige handicap, dat geen onzer drie vleugelspelers Twelker, Mulders en Ten Have van de partij konden zijn en bovendien Van Reenen slechts één halven wedstrijd z'n medewerking kon verleenen. Op volle kracht met 'n volledig elftal doen we o.i. voor het sterkste Zwitsersche voetbal elftal niet onder. Over den wedstrijd tegen Racing schreef „La Tri bune de Lausanne" het volgende: RACING—AJAX (Holland) 2-2. De Hollandsche kampioenen, die momenteel een tournée door Zwitserland maken, zijn gisteren de gasten geweest van de Young Boys" en wij hebben het genoegen gehad ze op het terrein van „Racing" aan den gang te zien. Men zou het een periode van opkomen of wel beter worden kunnen noemen, net zooals men zelf wil. Maar het zien spelen van een team dat ons door „Racing" geintroduceerd is, kunnen wij niet anders klassificeeren dan een begin van het nieuwe seizoen. Nu reeds, zullen eenige pessimisten zich afvragen, in die hondsdagen periode, en met recht. Helaas, sedert eenige jaren speelt men zonder onderbreking van begin Januari tot einde December. De vacanties be staan niet meer. De ontmoeting tegen de Hollanders was voor de Laussansche Club een mooie gelegenheid om haar nieuwe spelers te introduceeren, en niettegenstaande de warmte hoewel de wedstrijd laat begon was er een talrijk publiek op het veld. Twaalf honderd personen woonden de wedstrijd bij die zeer aange naam was te volgen. Het spel van de gasten is zeer regelmatig, er zijn mooie passes, en prachtig opgezet passeeren. Hierbij komt nog dat ze op grootte veel voor hebben op onze spelers, waaruit natuurlijk bij het koppen profijt wordt (getrokken. Deze superioriteit kwam hoofdza kelijk tot uiting bij het verdedigen, herhaalde malen stuitten de kleine aanvallers van de Lausanners af op die hooge ballen. Ze toonden ons eveneens ook van hun beenen. goed gebruik te kunnen maken, waarvan af en toe eenige prachtige staaltjes getoond werden. In de halflinie had de spil de overhand, terwijl de aanval te zorgvuldig werkte. Waagde er zich iemand tijdens een bestorming te dicht bij het doel, dan was er echter Feuz de onvermetelbare Feuz die meedoogenloos de weg versperde. „Racing" heeft ons evenwel een versterkt- en ge heel omgewerkt team voorgesteld, waaraan speciaal de voorlinie rijk is. Hiermede laten wij de samenstelling volgen Feuz, Polli, Zila, Facchinetti, Zeender, Kohier, Brulhart, Burgisser, Sigrist. Lausanne en Canton zijn de frissche elementen in deze nieuwe formatie, evenals Zila d'Urania. Twee nieuwe spelers die van buiten gekomen zijn, hebben een goed debuut gemaakt niettegenstaande Sigrist, den gasten de gelijkmaker bezorgde. Wij kennen, genoeg van die spelers, doch laten we er op het oogenblik niet verder over spreken en af wachten tot we ze bij de competitie wedstrijden aan het werk zien. Voor de eerste match heeft „Racing" een homo geen team gevormd, er is misschien een gaping ge weest tusschen de aanval en de half-linie want Zeen- de die bij zijn debuut middenvoor speelde, spoorde de aanval niet voldoende aan. Maar met Brulhart was het anders gesteld, hij heeft, in tegenstelling met Zeender, neiging om to veel naar voren te spelen. Reeds vanaf het begin is het spel vlug. De Hollan ders gaan door met hun beide vleugels snel te ver plaatsen, waardoor het spel zeer animeerend is. Tien minuten zijn verloopen tot een der Hollan ders een overtreding maakt wegens hands. Op 18 Meter afstand schiet Zila en maakt het eerste doel punt. Hij heeft nog eens gelegenheid een vrije schop te nemen, maar het resultaat is niet zoo gelukkig. Het spel gaat dan gelijk op, maar de Hollanders

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9