AJAX I RACING 186 Grand match internationaal X de Football Champion Hollandais 1931 X dans sa nouvelle formation l'évenement sportif de la Saison CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. XXXXXX X xxxxxx> Met deze aanplakbiljetten had men het publiek be werkt. „Dans sa nouvelle formation'' stond er en dat was geen slechte mop, want inplaats van tegen Racing speelden we tegen 'n combinatie waarin slechts vijf oor spronkelijke Racing-spelers opgenomen waren. De opstelling van wat we voor 't gemak toch maar „Racing" zullen noemen, was de volgende: Feutz* Pali* Fachinetti* Kohier Zeender Bruhlardt Donizetti* Lehmann Truan Zila* Boschi* Wij plaatsten het volgende elftal er tegenover: Schubert Strybosch Vogel -Volkers Heinz H. Anderiesen Vunderink Den Boer Van Kol Diepenbeek Bonneveld. In de opstelling van Racing hebben we de „Buiten- krachten" met gemerkt. Vooral Boschi (Lugano), Zila (Urania) en last not least doelman Feutz uit Neuchatel bleken geduchte versterkingen. Een keeper als Feutz, 'n geweldige acrobaat, die z'n werkzaamheden geregeld tot buiten z'n doelgebied uit strekt, is in Fransch Zwitserland wel een zeer machtig verdedigingswapen. Heeft een doelman reeds het voor deel zijn handen te mogen gebruiken, hier mocht hij bovendien niet aangevallen worden. Had Feutz dan ook door een of anderen phantasti- schen sprong bezit van het leder genomen, dan konden onze aanvallers weer terug wandelen, want elke poging om den doelman het leder te ontnemen werd onverbid delijk met 'n vrije schop bestraft. We begonnen den strijd in 'n tem peratuur, die Hollandsche ideeën te boven gaat. Het was de meest vol maakte partij zweetvoetbal, die we ooit gezien hebben. Op 't hoogste punt van het toch al hoog gelegen Lausanne was het terrein. Het mooie uitzicht namen we op den koop toe en 't was 'n typisch gezicht boven Bonneveld z'n doel uit in de verte de Savoyer Alpen te zien. Wat den wedstrijd betreft, begonnen we zeer onfor tuinlijk. Binnen enkele minuten kregen we voor 'n on moedwillig handsgeval van v. Kol 'n vrije schop op den rand van het strafschopgebied tegen ons en Zila bracht met 'n prachtig verraderlijk schot den stand op 1-0 voor Racing. Ons elftal liet zich niet ontmoedigen en geleidelijk aan werd een beduidende veldmeerderheid verkregen, welke echter door den duivelschen Feutz geen tastbaar resultaat opleverde. Zoowel op centerballen als voorzetten sprong den doelman-acrobaat steeds uit z'n doel en wierp zich op den bal. Eenmaal dachten we Strybosch te zien scoren. Op forsehe wijze had onze linksbinnen zich door de Racing- verdediging heen gewerkt, doch het lage, harde schot ging rakelings naast. Nog voor de rust redde Feutz nog driemaal op schitterende wijze. Tweemaal bij scho ten van Strybosch en eenmaal bij een kopbal van Volkers op zeer korten afstand. In de tweede helft is onze opstelling eenigszins ver anderd. Heins was uitgevallen en onze voorhoede speelde nu in de volgende formatie: Schubert De Bois Vogel Strybosch Volkers. Vooral het feit, dat Volkers op den vleugel was gaan spelen bleek een geweldige verbetering. Onophoudelijk werd de linker verdedigingshelft van Racing uit elkaar gerukt en vrij spoedig begon de links back, door Volkers trucjes tot het uiterste gebracht, uit te trappen. Een schitterende drible van Volkers omringd door drie Racing spelers eindigt met een mooi schot van Wim doch alweer is het Feutz, die 'n Ajax-goal verijdelt. Het is echter slechts 'n uitstel van executie, want even later krijgt Wim den bal van Strybosch op tac tische wijze door en onder den vallenden Feutz gaat de gelijkmakende schuiver in het Racing-net. 11 W'e zijn er echter nog niet. Vijf minuten later krijgt Racing's rechtsbuiten den bal in buitenspelpositie, loopt naar binnen en onder Bonneveld's handen door gaat de bal voor de tweede maal in ons net. Onze menschen willen niet verliezen en met verdub-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8