CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 185 zagen met glazige oogen naar het groote gezelschap, dat hun tot op dat moment geheel bezoeklooze inrich ting bevolkte. Het water van het meer van Genève had nog 'n temperatuur van 23° Celsius, alweer 'n bewijs, dat er in doorsnee daar hooge temperaturen te noteeren moesten zijn. DE ZEPPELIN OP BEZOEK. In den namiddag kwam de Zeppelin ons goeden dag zeggen. Majestueus vloog de groote vogel over het groote meer en wenschten we ons 'n honderd jaar verder in den tijd, dat er waarschijnlijk gele band Zeppelins zullen zijn. Aan den avondmaaltijd leverden we weer het bewijs, dat Hollanders het kalmste volk ter wereld zijn en staken we gunstig af bij de andere buitenlandsche gasten, die geweldig druk waren. Na den maaltijd legden we beslag op de conversatie kamer, welks parketvloer ten prooi viel aan de dans- lustige Ajax-beenen, een en ander onder leiding van Henri Delsen als balletmeester en conférencier met muzikale medewerking van v. Reenen's onvolprezen koffergramofoon. NAAR GENEVE. Woensdag stond de boottocht van ca. vier uur over het meer van Genève op het programma. De zon was wederom door regenwolken en wind buitenspel gezet en met 'n ware zucht borgen we Schillerhemd, flanellen broek en zonnebril weer in onzen koffer. Als nazaten van de Ruyter en Tromp scheepten we ons in en weldra doorkliefde onze boot de zware golven. Voor we 'n uur verder waren, begonnen de magen van enkelen onzer in opstand tegèn de mishandeling te komen en betreurde Jan Schoevaart het, geen over stapje te hebben genomen. Toen echter de haven van Genève in zicht kwam, keerde de moed terug en slaagden we er in het ge- heele gezelschap voor het maken van 'n foto bijeen te brengen. Ons entrée in de Volkerenbondsstad was glorieus. Op 'n geleend karretje demonstreerden Volkers en Delsen de geweldige hoogte, waarop de Hollandsche fietskunst staat. Na de lunch per touring car door Geneve. Hoe het Ajax-gezelschap de bezienswaardigheden van 'n vreemde stad weet te waardeeren, was ons reeds van vroeger bekend. Toen de gids vertelde: .Rechts oben sehen Sie ein Monument aus 1654", interrumpeerde een der leden achter in den wagen: ,,Und links unten ein Madchen mit einem Weiszen Pet aus 1905". Waar méér belangstelling voor bestond kan ik U niet vertellen, daar ik om 'n naast mij zittende reden naar het standbeeld keek. Slechts tweemaal was er werkelijk aandacht, dat was voor het internationale Reformatie gedenkteeken en voor het Internationaal bureau voor arbeidsrecht. Per trein trokken we weer naar Montreux, waar 's avonds het Kurhaus bezocht werd en diversen hun geluk aan de roulette probeerden. Veel werd er echter niet gewaagd en zonder mil- lionairs doch ook zonder zelfmoordenaars kwamen we weer in Hotel de Londres. ZON!!! Donderdag 9 Juli bleek het wolkengordijn op zij geschoven en lachte het zonnetje ons tegen. Met Schillerhemd, bergstokken en het vrouwelijk element, bovendien met skisokjes, trokken we de ber gen in. Langs de bedding van den snelvliedenden Chauderon trokken we naar boven, genoten van de mooie door het water ingeslepen grotten en toen we eenmaal boven waren van de bekoorlijke panorama's, waaraan Montreux' omgeving zoo rijk is. 's Middags werd een oefenpartijtje gespeeld op het veld van de plaatselijke voetbalclub. Henri Delsen speelde met lange broek en lakschoenen aan nog 'n partijtje rechtsbuiten, waarvan menigeen nog leeren kon. In den laten namiddag werden we ontvangen door de Hollandsche club te Montreux en door den Voorzitter van de Vereeniging ter bevordering van het vreemde lingenverkeer. Tal van waardeerende woorden en 'n fraaie herinneringsbeker van de Hollandsche club vielen ons ten deel. Het programma van Vrijdag 10 Juli was overbelast. Op één dag heen en terug naar Chamonix, ruim 9 uur sporen om dan slechts even 'n blik in de schitterende omgeving te kunnen werpen, dat was geen ideale dag- verdeeling. Jammer, dat we hier niet overnacht hebben en tot slot van dezen uitstap per zweefbaan de Mont Blanc gletscher bezocht. Het was er zéér mooi. Intusschen was de tweede wedstrijd in aantocht en trokken we Zaterdag 11 Juli per boot naar Lausanne, om tegen de Racing-club aldaar den strijd aan te binden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7