CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 183 Bij koel weer en goede terreingesteldheid werd Maandag in Wankdorf de avond wedstrijd gespeeld en ondervond 'n zeer behoorlijke publieke belangstelling. De wedstrijd werd met 'n levendig tempo ingezet en bereikte spoedig 'n goede qualitatieve hoogte. De gasten bewezen door 'n mooi vlakgehouden combinatiespel, dat zij den kampioenstitel waardig zijn. Het verjongde Young Boys elftal bleek echter niet slechts een gelijkwaardigen tegenstander, doch bracht het zelfs tot een lichte meerderheid, die Gerhold na 20 minuten, na 'n onvoldoend afgeslagen aanval, met een doelpunt tot uitdrukking bracht. Hij was het ook, die 'n kwartier later met een pracht schot, waarvoor zelfs een der Hollandsche ver dedigers applaudiseerde, het tweede doelpunt scoorde. Een minuut later boekten de Hollandsche gasten een verdiend succes, ontsprongen aan 'n slordigen terug speelbal. Berger Alfred, tot zijn stamclub teruggekeerd, kon den te zacht gespeelden bal niet meer beloopen en de Hollandsche rechtsbinnen, (moet zijn midvoor, Red.), schoot in het leege doel. Na de rust werd de wedstrijd nog spannender. Eerst misten de Berner aanvallers twee maal voor open doel. Daarna maakten de Hollanders, na 'n mooien aanval over de linkervleugel, door den linksbinnen gelijk. De scherp geschoten gladde bal, gleed Berger onder de handen door. Daarna komen de Young Boys weer in gunstige schotpositie, doch ook deze kans blijft onbenut. Het juist afgemeten samenspel der Hollanders brengt hun steeds meer overwicht, zoodat de Young Boys verdediging een druk krijgt te weerstaan wat zij echter met succes doet. Eenige gevaarlijke schoten weet Berger, bijgestaan door de goalpalen, uit z'n doel te houden. Ook de Hollandsche verdediging gaat steeds zeker der werken. Bovendien worden Holland s kampioenen door hun temperamentvolle dames met luide toeroepen aangevuurd; ook dit brengt echter niet het winnende doelpunt. Bij sterk invallende duisternis begint het laatste kwartier. De Young Boys gaan opnieuw in offensief, schieten eerst tegen de lat en missen dan weer 'n gunstige schotgelegenheid. Een scherp schot wordt door den Ajaxdoelman met bravour gehouden. Onbeslist eindigde de spannende en ridderlijk ge speelde wedstrijd. De Berner's hadden in de eerste helft een kleine meerderheid, doch Holland s kampioen heeft door z'n uitstekend spel in de tweede helft het gelijke spel ten volle verdiend!!" We hadden, dat bleek ook uit de andere verslagen, 'n goeden indruk gemaakt en dat was na de vele Hollandsche teleurstellingen in Zwitserland, een niet te onderschatten prestatie. Den volgenden dag was 't vroeg opstaan en begon de reis naar Montreux, het land van den eeuwigen zonneschijn. Toen wij daar echter aankwamen regende en waai de het zoo Hollandsch, dat 3 uur verblijf in het Zwit- sersche Nizza voldoende waren voor 'n degelijke Hollandsche verkoudheid met toebehooren. Den volgenden morgen begon zelfs de keel van den schrijver dezer regelen dienst te weigeren en trokken we naar 'n apotheker om drop te koopen. Dat viel niet mee en eerst nadat we zelf in diverse kastjes en étalage s hadden helpen meezoeken, slaagden we er in 'n doosje drop te ontdekken. Dat was op zichzelf 'n verheugend verschijnsel, want in 'n land waar het zóó moeilijk is drop te ver krijgen, moeten verkouden menschen wel tot de groote uitzonderingen behooren en ergo het weer gemiddeld in overeenstemming met een en ander zijn. Moreel gesterkt verlieten we den winkel en durfden eenige van de vrouwelijke leden van ons reisgezel schap, die we in Montreux zon, zon en nog eens zon voorspeld hadden, weer recht in de oogen zien. Intusschen zijn we echter op de feiten vooruitge- loopen. We waren nog maar juist in Montreux gearriveerd en stonden voor het vraagstuk: wat te doen in het land van den eeuwigen zonneschijn als het regent? Het antwoord was: zwemmen. 't Idee was in ieder geval origineel en de badmees- sters van Montreux's fraaie zwem- en badinrichting In Montreux Plage.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5