182 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. verdediging goed in conditie en bracht vooral de uit stekend spelende v. Kol keer op keer redding, v. Ree- nen's pogingen om het spel open te gooien mislukten door het gebrek aan vleugelspelers. Zoowel Schubert als Vogel bleken op het lijnwerk niet ingesteld te zijn, zoodat de scherpe passen van Piet zonder de bekende uitwerking bleven. Een individueele doorbraak besloot v. Reenen met 'n hard schot, dat door den Bernschen keeper over de Jat gewerkt werd. Hierna zijn de Zwitsers echter weer in den aan val en na een onvoldoend afgeslagen aanval, schiet de Berner centervoor den eersten bal langs Jan de Boer. Circa 10 minuten daarna heeft Jan de Boer ten tweede male het nakijken bij een even onverwachts als schitterend schot, wederom door Gerhold gelost. Ons elftal ziet het kritieke van de situatie in en 'n kleine omzetting op den rechtervleugel, waar Vogel en Volkers van plaats wisselen, blijkt 'n aanzienlijke ver betering te zijn. Bij een terugspeelbal van back op doelman, verrast v. Reenen met razend snelle spurt de Berner ver dediging en juist voor doelman Berger het leder kon grijpen, is Piet bij den bal en met 'n nijdig schot in den hoek is ons eerste tegenpunt genoteerd, v. Reenen is echter door de onvermijdelijke botsing geblesseerd het bleek later een sleutelbeenfractuur te zijn en moet na de rust van verder spelen afzien. De goal was duur gekocht, doch beteekende in wezen het keer punt van den strijd, door den moreelen ruggesteun, die het ons elftal gaf. In de tweede helft heeft ons elftal, waarin Vogel nu midvoor en Heins rechtsbuiten speelde, door geweldig enthousiasme het spel der Zwitsers gebroken. Zij kon den althans niet meer de veldmeerderheid van voor de rust verkrijgen. Het spel is in deze periode zeer interessant en dat er van beide zijden niet meermalen gescoord is, mag een wonder heeten. Tweemaal was onze heele ver dediging, de Boer incluis, gepasseerd en beide malen misten de Zwitsers de fraaie kans. Dóch ook aan de andere zijde doorstond de doelman moeilijke oogenblikken. Zoo belandt een schot van Heins via den binnenkant van den paal, achter den doelman, om daarna op 't kantje af nog weggewerkt te worden. Toch komt het succes van onzen kant. Strijbosch jaagt met 'n geweldigen schuiver den gelijkmaker langs Berger. Dat was olie op het vuur. Geweldig door het publiek aangemoedigd, zetten de Young Boys er alles op, doch onze verdediging weet van geen wijken en heeft de subliem spelende doch slecht schietende Ber ner voorhoede volkomen in bedwang, want slechts een maal brengen de Zwitsers het tot een gevaarlijk schot, dat Jan de Boer onder daverend applaus schitterend uit den bovenhoek haalt. Als de scheidsrechter, die op sublieme wijze leidde, het einde fluit, is het gelijke spel, dat goed de ver houding weergeeft, een feit. Van de gunstige beoordeelingen, welke we van de Zwitsersche pers ondervonden, vertalen we hier het volgende verslag van ,,Der Bund", het leidende pers orgaan. ,,Als afsluiting van het seizoen hadden de Young Boys den Hollandschen kampioen Ajax, Amsterdam, te gast.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4