181 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. feestprogramma om van de nachten niet te spreken dat achter ons lag. In tegenstelling met het vorig jaar waren er dan ook slechts twee Ajaxieden die ons uitgeleide deden, Frans Schoevaart en Marius Koolhaas. Een van de twee ver telde zóó kort thuis geweest te zijn, dat z'n vrouw niets van z'n aanwezigheid gemerkt had. Wij laten aan de phantasie van den lezer over te raden, wie van de twee dat was. Veel verbeeldingskracht is er niet voor noodig. Jan Oudheusden voorzag ieder van 'n plaatskaartje en precies 7.33 uur namen we afscheid van Mokum. De ochtendstilte, die aanvankelijk ook in den trein heerschte, werd weldra verbannen door v. Reenen's koffer Ultrafoon, die onder Piet's deskundige leiding eenige vroolijke geluidsgolven door en langs de coupé's zond. Geleidelijk aan werd het gezelschap goed wakker en toen we den altijd mooien Rijn langs reden, werden de mooie panorama's dankbaar als ,,Hors d'Oeuvre" voor het groote Zwitsersche bergmenu aanvaard. 's Avonds halftien reden we Basel binnen, Hotel Bristol was slechts 'n paar stappen en na de inkwar tiering zochten we onze kamers op. Den Maandagochtend hebben we gebruikt om Bazel wat te verkennen, lieten ons met 'n gierpont over den snelvlietenden Rijn zetten, Volkers bracht een jonge dames pensionaat in opschudding en ondergeteekende benutte de gelegenheid om het geheele gezelschap op de gevoelige plaat vast te leggen. Na nog gemeenschappelijk 'n Weiszen Kaffée" ge dronken te hebben, vertrokken we naar Bern, waar natuurlijk onze zorgzame vriend Jhr. De Jong van Beek en Donk, de Hollandsche K.N.V.B. consul in Zwitserland, ons verwelkomde. Onderweg gedurende den treinrit door het Zwitser sche Juragebergte was de natuurvriendengroep van ons gezelschap 'n kaartje gaan leggen, daar in principe be sloten was aan bergen beneden de duizend meter geen aandacht te schenken. Van 'n partijtje bridge in 'n coupe met een op z'n kant opgezetten reiskoffer als tafel, schijnt groote be koring uit te gaan. Als we ten behoeve van onze Bridgers eens een oude wagon van de Spoorwegen kochten en die ergens op onze terreinen plaatsten? Zij zouden dan eiken Zater dag en Zondag een ,,Toer" kunnen maken! Laten we echter niet afdwalen, we stonden reeds in Bern. De eerste schreden waren natuurlijk naar ons hotel, waar onze 2e penningmeester Gerard de Jong zakte voor het toelatingsexamen als wethouder van volks huisvesting. Evenals in Bazel had Gerard n.l. de be roerdste kamer aan zich zelf toegewezen en zooiets mag 'n goocheme wethouder niet overkomen. Geen onaardig stadje, dat Bern. De binnen stad, voor drievierde omsloten door de Aare, heeft tal van overdekte winkelgalerijen, wat het doen van inkoopen bevorderde. Je liep er ten minste droog en dat was geen over dadige luxe, want het goot op z'nHollandsch, wat in ieder geval het voordeel had, dat we gemakkelijk aclimati- seerden. Intusschen naderde snel het tijdstip, waar op met het sportieve deel van onzen toer een aanvang gemaakt moest worden. In de binnenstad liepen tientallen Bern- sche jongelingen, re clameborden voor on zen wedstrijd tegen de Young Boys torsend. Onze ontmoeting met de kampioenen der ,,Zentral Schweisz" trok een voor dezen tijd in Zwitserland, redelijke belangstelling. De opstelling was als volgt: Young Boys. Berger Siegrist, Gonnder Baldi, Schreyer, Fasson Wyzard, Baumgartner, Gerhold, Ziltener, Giebisch Schubert, Strijbosch, van Reenen, Volkers, Vogel H. Anderiesen, Vunderink, den Boer v. Kol, Diepenbeek Ajax. de Boer De eerste phase van den strijd was voor ons weinig bemoedigend, want na korten tijd van gelijkopgaand spel teekende zich allengs een beduidende veldmeer- derheid der Young Boys af, die een uitstekend sluitend geheel vormden met verschillende sterke steunpunten. Zoo speelde de kaalhoofdige linkshalf der Young Boys What is in a name? een partij van buiten gewone kwaliteit. Deze speler -Fasson was dan ook de internationaal van de ploeg. Gelukkig was onze

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3