DONDERDAG 23 JULI 1931 14e JAARGANG Verschijnt onder leiding van: A, L, DESMIT M. J, KOOLHAAS J, OUDHEUSDEN, No. 17 Eindelijk kunnen we het seizoen 1930/31 als geëin digd beschouwen. De tour naar Zwitserland heeft het seizoen waardig besloten. De kampioenscompetitie die intusschen volledig ten einde is gebracht toont duidelijk aan hoe verdiend het Ajax kampioenschap is. Feyenoord is na het inloopen van haar wedstrijden achterstand slechts één puntje rijker geworden en met vier punten voorsprong bleef Amsterdamsch Rood-Wit aan de spits. Vier punten voorsprong in 'n competitie die maximum 16 punten kan opleveren is heel wat. Ajax Feyenoord P.S.V. Go-Ahead Velocitas 5 3 4 2 2 2 2 0 2 2 1 3 4 4 4 12 6 6 29—15 17—15 21—21 17—22 15—26 Intusschen staan we nu we het einde van seizoen 1930/31 kunnen melden, tevens op den drempel van het komende seizoen. Rust is 'n begrip dat zoo langzamerhand uit het Ajax woordenboek begint weggevaagd te worden! ONZE FEESTEN. Het is geen prettig vooruitzicht te weten dat men tekort zal schieten. Een feest te resenceeren, als door onze club gevierd, daar zagen we reeds geen gat in, onmiddellijk na den afloop en nu er nog een 10-daagsche veldtocht naar en door Zwitserland tusschen gekomen is, voelen we ons nog minder in staat de gebeurtenissen naar behooren weer te geven. Onze totale indruk was, dat we nog nimmer een dergelijk grootsch feest hebben meegemaakt en waar bovendien de feestcommissie het ijzer smeedde terwijl het heet was en het kampioensfeest met grooten spoed georganiseerd had, mogen we de commissie dank baar voor haar werk zijn en voor het tempo, waarin het tot uitvoering is gebracht. Alle drie de avonden waren uitnemend verzorgd. De eerste avond in Carlton, waar alle spelende- en commissie-leden aan den disch vereenigd zaten, zal voor elk der aanzittenden onvergetelijk blijven. De tweede feestavond in Tuschinsky was een even volmaakt succes. Het derde en laatste deel sloot de feestelijkheden op forsche wijze af. De officieele receptie met het daarop aansluitende diner bood gelegenheid aan de bevriende Mogendheden'' onze club geluk te wenschen. Dat daarvan druk gebruik is gemaakt stemt ons me: dankbaarheid. Inzonderheid de komst van Dr. v. Prooye, die als Voorzitter van den K. N. V. B. persoonlijk het eere metaal kwam brengen en de aanwezigheid van Wet houder E. Polak waren, zonder de overigen iets te kort te doen, de hoogtepunten van ons feest. Met bewondering hebben we onzen Voorzitter op dezen laatsten feestdag gadegeslagen. Met nimmer ver sagende aandacht heeft hij alle sprekers aangehoord en wist voor ieder een passend antwoord. Het was een grootsch en prettig feest, onze club en het qroote qebeuren volkomen waardig!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 1