AJAX KAMPIOEN!!! 2 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. Een juichtoon dav're langs de veldenEn terecht want een schoone droom van ons allen is in vervulling gegaan Ajax ons Ajax is, na 'n glorierijk seizoen en na een schitterende eindspurt als Kampioen van Nederland ge ëindigd Het is onze menschen niet gemakkelijk gemaakt. Fel hebben onze tegenstanders zich verzet, maar zou juist dat felle verzet, dat we jaar in en jaar uit van onze tegenstanders ondervinden, niet één der oorzaken van het sublieme Ajaxspel zijn? Aan onze spelers hulde en dank. Hulde voor hun schit terend en wilskrachtig spel, dank voor de vele opoffe ringen, welke zij zich voor onze club getroost hebben, dat is waarlijk niet gering geweest. Nemen we als een voorbeeld Wim Anderiesendie z'n vacantie zoodanig ten bate van z'n club opgebruikt heeft, dat hij nu waarschijnlijk geen tijd meer over heeft om mee te genieten van den komenden Ajax-toer naar Zwitserland. Laten we niet persoonlijk worden, 't is 'n, niet één voorbeeld, dat we even aanhalen om te toonen, dat clubliefde ook in dezen tijd geen imaginair begrip is! Het bestuur en de elftallencommissie kunnen hun best doen en hebben het zeer zeker gedaan, een trainer kan bekwaam en volkomen voor zijn taak berekend zijn, tenslotte moeten toch de spelers op 't veld zich de sterk- •sten toonen. Zij hebben zich de sterksten getoond en daarmede Ajax weer aan den spits van het Nederlandschen voet bal gesteld en daarvoor zijn wij hun dankbaar, wij leden, die ons één voelen in onzen club en wij bestuursleden voor wie bovendien het feit dat we in onze zittingsperiode een Kampioenschap van Nederland hebben meegemaakt, onvergetelijk zal blijven. Wederom willen wij een oogenblik van uit het alge- meene ons tot één man richten: Frans Schoevaart, onze oud-captain, eere-lid en voor zitter van onze club, Frans, we weten dat dit mee te maken, je hartewensch was en toen we Zondag 4.30 uur de heerlijke tijding kregen, dachten we direct: Frans heeft z'n zin. En zoo is het, Frans heeft z'n zin en met Frans onze spelers, onze leden, onze supporters, kortom allen, die ons rood-wit 'n warm hart toedragen. We worden na deze vreugde-uitingen wat kalmer. Onder ons gezegd: Het werd den hoogsten tijd, dat wij kampioen werden. Feijenoord had twee nationale kampioenschappen achter haar naam, Ajax eveneens twee. Dit kampioenschap doet dus de schaal tusschen de twee grootste westelijke voetbalmogendheden, naar onzen kant doorslaan! Het stond, nadat onze menschen in schitterende eind spurt 12 punten bijeen hadden getrapt, voor ons vast, dat het voor Feijenoord 'n heelen toer zou wezen om ons totaal te passeeren. 'n Serie wedstrijden winnen als je winnen moet, dat beteekent veelzéér veel. De tegenstanders kunnen rustig hun spel ontwikkelen en van alles probeeren. Baat het niet dan schaadt het niet en daar tegenover staat 'n elftal, dat winnen moet altijd in 't nadeel Wij schreven in ons vorig nummer: „Feijenoord is nu aan de beurt te toonen wat zij ver mag in 'n eindspurt die geen fout gedoogd" Het antwoord is gauw gegeven, reeds den eersten wedstrijd bleek dat de opgegeven taak boven de kracht der Rotterdammers ging. Toch verdient de Feijenoordploeg onze volle waar deering en we hebben dan ook niet nagelaten in onze vorige nummers deze sympathieke en technisch bekwame ploeg hulde te brengen. Wij zijn er tevens van overtuigd, dat zij ons het suc ces van harte zullen gunnen, al zal de nederlaag Zondag j.l. geleden 'n bittere ontgoocheling voor de Rotterdam mers geweest zijn. Die nederlaag kwam ons in zekeren zin ongelegen. U zult dat misschien 'n wat vreemde uitlating vinden, doch met ons vorig nummer, dat extra verzorgd was, hadden we reeds de kern van een kampioensnummer geformeerd. En toen het geen kampioensnummer worden kon, waren we toch zoo verheugd over de fraaie Ajax-presta- tie, dat we dat wat we toen toch reeds in elkaar gezet hadden aan de drukpers toevertrouwden. De 14 dagen, welke ons van den gloriedag in Eind hoven scheidden, lieten ons niet veel tijd ter nieuwe voorbereiding We hebben met lens en potlood echter gedaan wat we konden en hopen dat dit nummer voor U allen 'n aangename herinnering zal zijn aan de derde maal, dat onze club de hoogste voetbaleer deelachtig werd. Thans is de tijd van rust gekomen. Over enkele weken gaat het Ajax-gezelschap op toer naar Zwitserland om welverdiende en aangename verpoozing te vinden. Wij maken de reis dezen keer niet mee en wenschen hun daarom van deze plaats „Goede reis, veel pleizier en tot wederziens" toe.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3