P.S.V.-AJAX. CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 34 Hetzelfde: blad gaf tevens het volgende verslag: P.S.V.—AJAX 2—5. De grootste tegenvaller van het seizoen. Het was voor P.S.V.. voor de stad Eindhoven en voor het ge- heele Zuidelijke district een groote tegenvaller, dat P.S.V. verleden Zondag met zulke groote cijfers sneuvelde. Eerlijk gezegd hadden wij dit niet verwacht en zooals wij weten ook de spelers niet. Zij waren er als het ware op gebrand om Ajax te kloppen en ieder was er vast van overtuigd dat P.S.V. zijn uiterste best zou doen, om het kampioenschap hier in Eindhoven te houden. Eilacie, zij hebben het leelijk laten zitten en in plaats van een overwinning incasseerden zij een groote nederlaag. Ik wil hier heelemaal niets aan de overwinning van Ajax te kort doen. Zij verdienden deze ten volle, doch ondanks dat is de uit slag geflatteerd. Zoo was bij de eerste goal, de bal reeds ruim een halven meter de out-lijn gepasseerd en v. Zeijl, vreezende voor corner, zette toen nog voor, in plaats van den bal te laten loopen, met gevolg, dat deze werd ingeschoten. De tweede en derde goal kwamen op heel regelmatige wijze. De vierde goal was echter zuiver off side, terwijl de penalty, waaruit het vijfde doelpunt kwam een veel te zware straf was. Wanneer Ajax een 32 uitslag had gehad, dan was de verhouding heel wat beter weergegeven. Doch nog eens, Ajax verdiende de overwinning ten volle, doch het kan niet ontkend worden dat het geluk hen naliep. De andere en wel de grootste factor, was wel het verschil der voorhoede en nog meer speciaal het verschil in den middenvoor. Wij zagen nu hier wel haast de twee uitersten, v. Eerd en v. Reen en. v. Eerd is een oude voetbalrot, terwijl v. Reenen er om zoo te zeggen, pas komt gekeken, doch ondanks dat minstens 200 beter was dan den P.S.V. mid- voor. In dien vorm is de Ajaxied stukken beter dan een Lagendaal of wie dan ook en wij begrijpen niet, dat v. Eerd zijn voorbeeld niet navolgde, door met flinke zuivere schoten het spel open te gooien, iets waarin v. Reenen een matador was. Dat Ajax gewon nen heeft wijt ik alleen aan het verschil van midvoor. Indien P.S.V. een v. Reenen had gehad, hadden zij beslist niet verloren. Het is jammer voor Ad. v. Eerd, doch wij vreezen dat hij zijn besten tijd gehad heeft. P.S.V. speelde trouwens toch op geen stukken na in den groot- schen vorm. Zooals zij indertijd tegen Rapid gespeeld hebben, heb ben wij hen niet meer gezien. Dat was voetbal van de bovenste plank. P.S.V. heeft toen getoond, dat zij het wel konden. Zulke vorm hadden wij eigenlijk ook tegen Ajax verwacht, doch het schijnt dat de spelers voetbalmoe worden en zich niet meer met zulke ambitie geven, als zij dat in het begin van het seizoen doen. Het was maar goed dat de achterhoede en speciaal v. Run goed in vorm waren. Wat wij echter niét begrijpen is dat een back als v. Zeijl, nog dikwijls zulke tactische fouten maakt. Dit moest toch niet voor kunnen komen. Over den wedstrijd zelf kunnen wij kort zijn. P.S.V. nam het initiatief, doch moest dit al spoedig prijs geven voor een defensieve houding. Ajax zette zeer gevaarlijk op en het P.S.V.-doel beleefde angstige momenten, temeer nog daar Ajax in het offensief bleef. Ook is het ons wel wat onbegrijpelijk dat P.S.V. met haar groote offensief altijd tot na de rust moet wachten. Dat is goed voor een ploeg, welke gauw uitgespeeld is, doch dat gaat tegen Ajax niet op. Met rust had Ajax een 20 voorsprong. De eerste minuten na de pauze waren natuurlijk voor P.S.V. en het gelukte Hermans in deze periode om tegen te scoren. Het offensief werd echter niet doorgezet en zoodoende kon Ajax geleidelijk den stand tot 51 opvoeren. Eerst tegen het einde maakte v. d. Broek er nog een goal bij, waarna spoedig het eindsignaal klonk. P. H. Deceptie, een strop of een soffie, Verloren, of anders gezegd, Die leelijke 52 verliespost, Of 't P.S.V. voetbal gerecht. Je hoort nu het één of het ander, Van dit of van dat was niet goed, We zijn nu geslagen en hebben Bacillen van spijt in ons bloed. Nu gaan we aan 't hakken en fitten, Wij hadden het anders gedaan, Als wij het maar hadden geleverd, Dan was het wel beter gegaan. Zoo spreken d'ondankbare kijkers, Na dezen geweldigen strijd, Zoo is het vergif bij den voetbal, De mensch, zonder mentaliteit. Welzeker, de kans is verkeken, Wij komen niet boven te staan, Maar konden de jongens wel beter, Die hebben hun best toch gedaan. We hebben toch vier maal genoten, De besten die gaven partij, Drie winst, en de vierd' een verliespost, Als slot in de sport loterij. Vervlogen zijn onze illusies, Maar zeggen sportief en spontaan, Den volgenden keer maar weer beter, Dan moeten we toch bovenaan! COLAS. (Overgenomen uit het Eindhovensch Sportblad.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 35