ACHTER DE BOUNDARY 24 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. AJAX—D.V.C. r ai; allen alzoo lang gehoopt hadden is dan toch ten slotte geschied. Eindelijk een Zon dag vol fijne zon en zomerwarmte, een 'q ideale dag voor cricket, het spel van bal bat en stumps, wit flanel en zonneschijn. Het spel waarvoor de leek misschien geen waardeering vindt, maar waarvan voor den kenner, een magische bekoring uitgaat. Wat voor den berg beklimmer de onbereikbare top, voor den botanicus de zeldzame plant beteekent, is voor den cricketer de hard geslagen zes. Wat schenkt meer voldoening, dan een listig geloopen run, een prachtige gooi in 't wicket of een wonderbaarlijke catch aan den boundary. Waar vindt men meer sportiviteit (enkele uitzonderingen daar gelaten, want wij zijn after all toch maar menschen), dan op het cricketveld? Geachte lezer (es) zijt gij een op sensatie beluste voetbal maniak, een becritiseerende chocolade kauwende tribune zitter, blijft dan thuis, houdt het cricketveld dan verre van u, want daar zult gij geen bevrediging vinden. Gij komt bedrogen uit, voor u wordt het spel van bat en bal een deceptie. Weet gij echter waardeering te vinden voor de presta ties van de tegenstanders uwer favorieten, kijkt gij niet alleen door een clubbril, gaat dan naar het cricketveld en gij zult onder de bekoring komen van, zooals de Engelschen dat zeggen, "the King of sports". Daar zult gij dan misschien leeren begrijpen, wat het woord „Sport" beteekent. Ajax-cricketers, ik voldoe misschien niet aan de ver wachtingen, de bedoeling was toch immers een verslag van den wedstrijd tegen D.V.C., maar het bovenstaande moest mij toch even uit de pen. Desmit houd je gemak, daar gaat ie al. DE WEDSTRIJD. Onze captain Exmann, won den toss en stuurde D.V.C. het veld in, zoodat de Ajax "old firm" Oud- heusden-de Bois, onder applaus van vijf Ajacieden naar de mat trok, om de eerste D.V.C.-aanvallen het hoofd te bieden. Ons openingspaar speelde de eerste overs BIG BOY -de trouwe medewerker aan ons clubblad. zeer voorzichtig, zoodat de score langzaam rees. Als Oudheusden 15 runs achter zijn naam heeft staan, wordt hij gevangen op het bowlen van den ex-Ajacied v. d. Bosch en kan aldus naar het paviljoen vertrekken. Bob ten Have komt nu de Bois gezelschap houden en begint al direct het hout er op te leggen. Wij noteeren o.a. een paar vieren en een zes. De Bois ziet dan zijn wicket door een harden bal van Kwant uit elkander vliegen, zoodat ook hij kan retireeren. Wim had zes runs aan ons totaal toegevoegd. Exmann komt nu op de mat en laat zien, dat hij niet voor niets van den winter in 't Sportfondsenbad geoefend heeft. Als hij wijf runs gescoord heeft, wordt hij echter door v. d. Bosch gebowled. Blomvliet neemt zijn plaats in en ver gast ons alras op zijn bekend vuurwerk. Een kei harde zes komt op den Wandelweg terecht. Henk is echter een freehitter en zoo iemand is bij het cricketspel meest al geen lang leven beschoren. Na een nuttige 19 runs, wordt hij dan ook door Kwant gebowled. Wys zet dan samen met ten Have een stand op en de score vliegt de hoogte in. Ons totaal is tot 128 gestegen als Bob op point gevangen wordt. Een spontaan applausje van de talrijk aanwezige Ajacieden begroet hem bij zijn terugkomst. Hij had in aantrekkelijke stijl, alhoewel niet geheel kansloos 61 runs bij elkaar geslagen en was met dit aantal topscorer. Aangezien het niet noodig was, dat de staart lustig kwispelde, voegden Vunderink, Martens, van Reenen en ondergeteekende nog enkele runs aan het totaal toe en kwam Gehrels met 16 in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 25