POLITIGNEELE FANTASIE. 22 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. - (Overgenomen uit „De Sportkroniek") De redactie van de „Sportkroniek" stelt zich geens Dit tweetal, zoo zéér populair, zins aansprakelijk voor onderstaande regelen. De be Speelt altijd heel prettig en fair, kende ongezonde fantasie van haar medewerker heeft Ondanks hun talent wederom hoogtij gevierd en toen hij hoorde, dat Lagen." Is 't ieder bekend: daal adspirant politie-inspecteur is en Andeviesen Am- Dat: géén van hen twee heeft een air. sterdamsch agent van politie, heeft hij, zijn ziekelijke zinsbegoocheling volgende, gemeend dit te moeten uiten De lezer die wéét het toch reeds? in een toekomstbeeld, waarbij Lagendaal tot Inspecteur Ons Nederlandsch elftal, grootsteedsch en Anderiesen tot Brigadier zijn bevorderd. Heeft door deze beide Allereerst heeft deze medewerker, dien de Sport Politiegeleide. kroniek-lezers in den loop van lange jaren langzamer En veilig is 't elftal dus steeds. hand wel dóór hebben, zijn wellust tot fantastische ver halen uit ons voetbalwereld je botgevierd door de onder En eerstdaags staat ieder versteld! staande Te paard komen zij op het veld! Ze rennen, in draf Limericks. Op België af Dan wordt het 100, welgeteld! Twee spelers van 't Nederlandsch team Zijn waarlijk gezién en subliem Dit tweetal, dat steekt Nu 't spelpeil verbleekt, Tóch onder ons hart nog een riem. Echter heeft onze meer en meer onserieuze mede werker gemeend, het bij deze producten van zijn rijm- gaven niet te moeten laten. Hij heeft, in gedachten een jaartje vérder levend, een dialoog door zijn brein laten gaan, een gesprek, dat zich tijdens een wedstrijd tegen Zie, Lagendaal, eindeloos lang, België weldra zal afspelen en dat luidt als volgt: Hij is (voor den drommel!) niet bang, Zoo lang en zoo blond Dialoog tusschen de heeren Lagendaal en Anderiesen: Zoo kwiek en gezond, Je ziet niet zijn schot! Je hóórt: pang! Brigadier! Present, Inspecteur! Brigadier, sta niet in de houding als je op het veld Hij blijft (ondanks pech) Hollands hoop, met me spreekt! Je ziet toch wel, dat die Belg er met Als hij, langs een backstel, heen sloop, den bal vandoor gaat! Loop 'm na. Een keeper, heel vaak Ja, Inspecteur! Tot ieders vermaak En dan maak je proces-verbaal op wegens verduiste Een eindje naar achteren kroop. ring van een bal tegen hem! Komt in orde, Inspecteur! En Anderiesen! Onze spil, Breng nu dien bal op, Brigadier! Welk ijzere, krachtige wil! Die bal heeft toch niets gedaan, Inspecteur? Hoe zit hij er óp Breng dien bal op, zeg ik je en geef hem door aan Met schouders en kop mij. Ik ga schieten Desnoods houdt hij af met z'n rug Schieten, Inspecteur? Nu al? Er zijn toch nog geen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 23