21 CLUBNIEUWS DER A.F.C AJAX. leen ten Have met 31 in de dubbele cijfers. Haarlem hierna ingaande slaat 118 runs bijeen, doch het stond op een oogenblik 6 wickets meer voor 38 runs. v. Reenen en ten Have elk met een schitterende vang, verder Oud- heusden op eigen bowlen, v. Deyck en Martens elk met twee vangen hielpen de bowlers geducht. Oudheusden 7 voor 33, Exmann 3 voor 52. Het changen was vandaag nog al duur, tenminste drie lui zagen in vijf overs 27 runs op zich slaan, het totaal aantal overs van Oud heusden bedroeg 32, van Exmann 17. Een vriendelijk verzoek van captain Tekelenburg om de ontbrekende 54 runs te slaan, konden wij niet weige ren, doch het kost ons nog 6 wickets, alvorens het bord 52 runs aangeeft en Haarlem van verderen strijd afziet, zoodoende genoegen neemt met een overwinning van 54 runs op de eerste innings. In deze innings gebeurde iets, dat iedereen tot vreugde stemde; om circa kwart voor vijf als Henk Blomvliet <en Exmann op de mat staan, aan den kant ineens een geweldig gejuich, iederen begreep, de geweldige voet balploeg van Ajax was kampioen van Nederland ge worden. Laat mij dit verslag eindigen met spelers, be stuur, en elftalcommissie geluk te wenschen met het zoo juist behaalde Kampioenschap. E. MISVERSTAND. ONDAGMIDDAG en schitterend weer. Waar zcu ik dezen vrijen middag beter kunnen zoek brengen dan bij het Ajax-cricket? Mochten er onder de lezers dezer regelen nog menschen zijn, die geen raad weten met hun Zondagmiddag, laat ik hun dan in hun eigen bestwil aanraden in groeten getale op te trekken naar het Zeeburgia-veld. Niet alleen dat zij hier gratis interes sante wedstrijden te zien krijgen, neen, dames en heeren, u krijgt nog meer voor Uw niets, hier ontmoet u de kern der 100 pet. Ajacieden, hier hoort u de nieuwste sportnieuwtjes aangevuld niet de allerlaatste moppen en last but not least, hier kan u uw gebleekte stadscorpus eens fijn bruin laten roosteren; in één woord: gezondheid en levenslust met eetlepels. Het was dan ook in een puike stemming, dat ik na afloop huis waarts keerde, om aldaar tot de ontdekking te komen, dat wij visite hadden. En wat voor visite. Daatje, onze goede, oude Daatje. Laat ik u even vertellen, dat Daatje jarenlang als werkster bij ons over huis kwam, doch aangezien ze nu al een paar jaar niet meer uit werken gaat, meent ze het best de vriendschappelijke connec- tie's te kunnen onder/houden, door eens in de drie maanden te komen hooren hoe de „vemilie" het maakt, Gossie meheer Jan, wat ziet uwes der gezond uit, bint uwes naar buiten geweest? leidde zij het gesprek in. Nee, Daatje, ik ben naar een cricketwedstrijd geweest. Bij wie, bent u geweest, zegt u? Bij wie? O ja, dat had ik bijna vergeten, Daatje was een weinig hardhorig. Bij Ajax, Daatje, ik heb gecricket, antwoordde ik op luider toon. Qh, juist, meheer, een aardig spel, vin U ook niet, me jongens speelden het vroeger vaak, alleenig vind ik uwes wel wat groot voor dat spelletje, maar efijn, een mensch selust is een mensch seleven, zeg ik maar. Te oud ben je daar nooit voor, Daatje, er zijn menschen van 50 en 60 jaar, die nog even lustig een partijtje spelen, als waren ze 16. Maar a propos, in welke vereeniging speelden die zoons van je? Vereeniging zegt u? Ze binne nooit in een vereeniging ge weest, ze speelden altijd onder mekaar en goed hoor, dat verzeker ik iu, ze wonnen bijna altijd. Die vereenigingen is zeker iets van later tijd? In Haarlem bestaat een vereeniging juist 50 jaar; het is mogelijk, dat jij dat iets van later datum noemt, maar ik vind het een respectabel tijdje, merkte ik sarcastisch op. Zonder een zweem van verwijt in haar stem vroeg zij verder Als het niet te veel verlangd is, vertelt u mij dan nog es iets van dat spel; die uitdrukkingen vond ik altijd zoo lollig, as de jongens thuis kwamen hadden ze er altijd hun mond van vol. Ik moest iets goed maken tegenover die brave ziel. Zooals je dan misschien wel weet, Da, is goed bowlen een eerste vereischte, doch om een wedstrijd te winnen, is goed batwerk een noodzakelijkheid. Als je wel eens met je zoons bent mee ge weest, heb je gemerkt, dat een vereeniging nooit zal winnen als zij niet beschikt over spelers met een prima bat. Meheer, viel zij verschrikt, ik bin 76 jaar geworden in eer en deugd, en hoewel ik door het overlijden van me man zaliger nu al 4 jaar vrije meid bin, heb ik nog nooit naar een andere man gekeken, en als ik nog eens aan trouwen zoui denken, dan zou ik alleenig vragen of ie een goeie pesisie had; voor een goed bed kan ik zelf nog wel zorgen, me meubeltjes zijn in orde, hoor! Ik zat perplex. Daatje snapte er geen sikkepit van, ondanks het feit, dat haar zoons altijd wonnen. Zij zelf zou mij echter de oplossing geven. Maar as ik uwes was, zou ik in het vervolg maar een oud pakkie aantrekken, want dat geknikker lijkt me toch niet erg bevorderlijk voor je goeie kleeren. Zoon beste tijd is het niet. Eindelijk ging mij een licht op, ik had in het begin nog niet hard genoeg gesproken en Daatje had voor gecricket, geknikkerd verstaan. Daarvoor had ik haar nog een definitie van „the king of sports" gegeven. Hobbs, Bradman, Oudheusden, vergeef mij, ik kon niet anders. Mijn vader, sprak het eerst weer. Hoe is het in Deventer afgeloopen? Go Ahead heeft gewonnen, antwoordde ik nog onvast. Af- Wat zeg je? Wie heeft gewonnen? Met een verwrongen gezicht sprong ik op. Hij ook al doof, weer dat spelletje van zooeven; dat nooit. Go Ahead heeft gewonen van Fyenoord en Ajax is kampioen, brulde ik zoo hard, dat Daatje opvloog, hebben jullie verstaan, Ajax is kampioen van Nederland! Toen zakte ik amechtig op mijn stoel neer, de sport had heden te veel van mijn krachten gevergd. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 22