20 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. „DE REVUE DER SPORTEN Door Ajax' succes is het kampioenschap van Neder land, dat sinds 1929 niet meer in Amsterdam kwam, ofschoon de roodwitten sindsdien wel vijfmaal af dee- lingskampioen zijn geworden, weer eens in de hoofdstad beland, waarmee we de roodwitten en hun grooten aan hang van harte gelukwenschen. Ajax heeft 'n prachtig seizoen achter den rug: van haar dertien competitie elftallen werden er acht kampioen waarbij al hun K.N.V.B.-elftallen -en dank zij 'n schitterenden eind spurt werd het Ned. kampioenschap behaald. Door al dan niet gedwongen wijzigingen in de ploeg kwamen er 23 spelers uit in de 26 competitie- en kampioenswed strijden, waarvan er slechts twee (Z.F.C. en Feijenoord) verloren werden en waarin meer dan honderd goals werden gescoord. Ajax is thans voor de derde maal kampioen van Nederland, een prestatie, waarin, naast de spelers, ook de bestuursleden, in het bijzonder voorzitter Schoevaart en secretaris Koolhaas zijn te feliciteeren. C. J. GROOTHOFF. Ajax 6 CRICKET. 14 Juni viel het tweede elftal de eer te beurt onze nieuwe mat in te wijden; dat van Dam c.s. het goed gedaan hebben, dat ondervond V.R.A. 3 door met in nings en 56 runs te verliezen. En wat dan te denken als je achteraf hoort, dat de Ajax-bats niet in orde waren (het waren gewoonweg planken, gelukkig zonder spij kers), dan kan ik niet anders doen dan de heeren van V.R.A. hiermede gelukwenschen, want denkt eens als Ajax met werkelijk goede bats aan slag was gekomen. Brrrr! Over den wedstrijd het volgende. Ajax staat het eerst op de mat en slaat 122 runs bijeen. Thiry 30, v. Dam 31, en C. Juriaans waren de mannen met dubbele cijfers. V.R.A. 3 daarna ingaande komt niet verder dan 41 runs. In deze innings heeft van Dam reeds met zijn eersten bal succes als hij D. Kapele op eigen bowlen uitvangt. v. Dam 6 voor 15, en Thiry 3 voor 13, alleen jammer dat er zeven wides gegooid werden, van Dam met 2, Westrik, Middendorp, Kareis en Thiry elk met 1 vang hielpen de bowlers met plezier. V.R.A., dat meer dan 60 runs achter is, mag het nog eens probeeren, doch als het bord 25 aanwijst hebben allen een beurt gehad. v. Dam 5 wickets voor 3 runs. Juriaans 3 voor 15. Alleen Middendorp kon een vang benutten. 21 Juni was het sterke K.N.S.M.-team bij Ajax II op bezoek. Totaal Ajax 62 runs, alleen Bakker, die voor het eerst weer eens meespeelde, kwam met 41 runs in de dubbele cijfers. K.N.S.M. scoort hierna 61 runs. F. Gehrels nam 6 wickets voor 36 runs, v. Dam 4 voor 15. Catches Kareis 2, Jurriaans, v. Dam en F. Dukker elk 1. Met slechts één run achterstand wil K.N.S.M. het nog eens probeeren, Ajax ook, tenminste ik weet niet of die planken van bats al ingespeeld waren, hoe dan ook, Ajax eindigt deze innings op 177 runs. v. Dam 11, Jurriaans 49, H, Bakker 63, Gehrels 16, Verburgt 20 waren de geweldenaren. K.N.S.M. begint nog aan een innings doch als er 50 runs zijn voor het verlies van 6 wickets, ziet zij van verderen strijd af. Gehrels nam 1 wicket voor 22 runs, v. Dam 5 voor 27, liefst vier boot menschen werden stumped op het bowlen van v. Dam, terwijl Verburgt een voor Chris uitving. Ajax II won dezen wedstrijd met 1 run op de eerste innings. Volhouden jongens! E. 21 Juni Haarlem IIAjax. Na het winnen der toss verkiest Ajax te gaan batten. Het Haarlem bowlen laat weinig vrijheden toe. Ons totaal wordt 64, waarvan al- t I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 21