CLUBNIEUWS DER A.F.C AJAX. 15 onze Ajax organisatie. Met een vasten speelgrond onder onze voeten zouden we: le Reeds lang onze accomodatie zóó uitgebreid hebben, dat we niet meer zooals in het afgeloopen seizoen een bijna chronisch plaatsen-tekort hadden. 2e Al lang onze kleedkamers uitgebreid en ge moderniseerd hebben. 3e. Een behoorlijke bestuurs en ontvangstruimte hebben laten bouwen. 4e Overgegaan zijn tot definitieve luidspreker ver sterker installatie. Dat zijn 4 punten en ze zijn nog voor aanmerkelijke uitbreiding vatbaar. Is het niet treurig, dat een club, die aan de spits van het Nederlandsche y,petbal staat, op 't oogenblik leentjebuur moet spelen bij onze zuster-vereenigingen om ten minste nog eenige oefengelegenheid te hebben? Onze twee Middenwegvelden zijn op 't moment in grondige in dubbele beteekenis van 't woord! bewerking. De Kruislaanvelden hebben we slechts gedurende de wintermaanden. Hoe moesten we nu onze nieuwe leden aan een voetbalproef onderwerpen? Tot voor kort leek het zelfs onmogelijk daarin te voorzien. Gelukkig stelde onze Buurvrouw Zeeburgia beter 'n goeden buur dan 'n verren vriend! haar veld ons voor twee avonden per week ter beschikking. Natuur lijk zullen we er zoo spaarzaam mogelijk gebruik van maken en betuigen inmiddels onzen hartelijken dank aan ,,The Wites". Dezer dagen hield het bestuur een rondgang op ons veld, om te zien wat met inachtname van onze wankele terreinpositie te verbeteren valt. Naast diverse repara ties van kleineren omvang werd besloten aan de 2e veldzijde de afrastering die nu alleen voor de open tribune' zich bevindt, door te trekken en de staantribune zoodanig te wijzigen, dat er waarschijnlijk een 500 plaatsen mee gewonnen worden. Hiermede zijn we aan het einde van hetgeen wij te vertellen hadden. Een druk jaar voor alle werkers van Ajax ligt achter ons, doch het resultaat dat we bereikt hebben doet den verichten arbeid vergeten, die ons trouwens ook geen van allen 'n moment te veel is geweest. Het was toch immer voor onze club, voor ons Ajax! Een prettige gedachte was het van den Heer Bos Sr. om mij den primeur voor Amsterdam te geven van de overwinning van Go Ahead, waardoor het kampioen schap van Nederland aan Ajax ten deel viel. Een mo ment van bruisend, tintelend geluk overviel mij, dus dan toch, mijn vereeniging weer eens op de allerhoogste plaats. Dank, veel dank aan allen, die het mogelijk maakten. Wat een vreugde gaf dit op het cricketveld. Felicitatie, gejuich, ja zelfs tranen, echter vreugdetranen. Cor Jurriaans sloeg van louter vreugde een 6. En des avonds de telefoon liep warm, wat een macht menschen, die het goed met ons meenen, hoe prettig dat er zoo met ons meegeleefd wordt. En als ik in gedachten dit seizoen even laat passeeren, de bergen werk, de energie, de wil om dit keer te zullen slagen onze vereeniging de allerhoogste plaats te doen innemen, wat dan inderdaad nu een feit geworden, dan voldoe ik gaarne aan mijn plicht, U allen namens Ajax te bedanken voor hetgeen dit jaar is tot stand gebracht. Het overtreft de stoutste verwachtingen en 1931 zal steeds in onze gedachten blijven voortleven. 21 Juni 1931 was de langste dag en voor Ajax de vreugdevolste dag de bekroning van een succesvol seizoen. F. SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 16