168 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. P.S.V.'s verdediging en vooral de half linie raakt duchtig van streek en elk oogenblik verwacht men dat Ajax den voorsprong weer zal vergrooten. 't Blijft voor- loopig echter bij O2 en juist als P.S.V. weer iets in den aanval komt, fluit arbiter Wolff het einde van de eerste helft. Dat na de hervatting P.S.V. het spel van alles of niets zou gaan spelen, was duidelijk. De eerste 28 minuten van de tweede helft waren dan ook de span nendste van deze ontmoeting, doch ontegenzeggelijk had Philips in deze periode met haar gewaagd opdrin gen, veel geluk. Wel slaagden de Philipsmenschen er in den bal meestentijds op onze helft te houden, de verrassende verre trappen van back's en halfback's gaven onze snelle voorhoede echter de beste scoringskansen. Drie maal kwam v. Reenen, die zich uitstekend opstelde alleen voor Boumans en driemaal ontsnapte P.S.V.'s doel aan 'n doorboring. Intusschen liet ook P.S.V.'s voorhoede zich beter gel den en hield Bonneveld op schitterende wijze 'n kei van v. d. Broek uit z'n doel. m Toch komt nu het eerste P.S.V.-punt. Hermans drib belt op keurige wijze door het middenveld en scoort van flinken afstand met 'n prachtschot in den rechter boven hoek. 12. 13 minuten waren gespeeld. Ajax ziet het gevaar in, met man en macht trachten de onzen het spel te verplaatsen. P.S.V.'s doel ontkomt eens zéér gelukkig aan 'n door boring als de bal na reeds Boumans gepasseerd te zijn, van de lat terugkomt, Paulissen valt in deze periode uit en wordt door Klaassen vervangen. Tot de 26e minuut duurt den van allen het uiterste vergende kamp voort. Twelker besluit dan weer een van z'n fraaie rennen met 'n voorzet, Schubert schiet, Boumans stopt, doch kan niet snel genoeg wegwerken en over den doelman heen scoort Schubert onze derde goal. Dat beteekende in de gegeven omstandigheden prac- tisch de beslissing. In snel tempo voltrok zich hierna P.S.V.'s noodlot. Ten Have spurtte vanaf de lijn naar binnen en pas seerde Boumans. ten vierde male. Of deze goal in buitenspel-positie gemaakt is, daarover loopen de mee ningen uiteen. Wij voor ons constateerden direct toen Bob den bal toegespeeld kreeg: buitenspel. J. Schoevaart bleek later onze zienswijze te deelen. H. Anderiesen en Vlieger ontkenden het pertinent en ook de maker van het punt was overtuigd niet buiten spel gestaan de hebben. Hoe het ook zij, de scheidsrechter wees naar het midden en de stand was 14 en werdt luttele minuten later 15, toen v. Zeijl zich wegens in den rug aan vallen van v. Reenen met 'n strafschop be loond zag, die v. Kol er op de bekende wijze inkanjerde. De rest van den wedstrijd was voor ons niet meer te volgen. Tal van Eindhovenaren, die blijkbaar alleen in 'n winnend P.S.V. belang stelden, vertrokken vroegtijdig en be namen ons, die parterre klapbanken om het veld zaten, totaal het uitzicht. Tusschen twee wegwandelende Eind- hovensche schoonen, die o aardige atten tie vuurroode lipjes op 'n wit bepoederd snuitje geteekend hadden, zagen we v. d. Broek P.S.V.'s tweede tegengoal scoren, die o.i. veel van 'n cadeautje weg had. Met 52 was P.S.V. op eigen veld geslagen, dat was niet half wat, maar heel wat! Intusschen niet alleen hulde aan de overwinnaars, doch ook aan de overwonnennen. De Philipsmenschen be= hoeven zich niet te schamen voor een nederlaag tegen een in zulken vorm spelend Ajax. Als goede sportsmen hebben de Eindhovenaren de nederlaag geïncasseerd en dat de verhouding in 't veld minder prettig zou zijn geweest, zooals „Het Volk" beweerde, kunnen we ons niet indenken. Tenzij de bewuste verslaggever daarmee de onderlinge woordenwisseling van 'n paar P.S.V.'ers zou bedoelen. Wij stellen er echter prijs op te verklaren dat in ieder geval het spel van begin tot einde volkomen correct was. Dat onze uitrusting nog slechts bestaat uit blocnote en doodgewone kiekcamera, beginnen we zoo lang zamerhand als 'n gebrek te voelen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8