CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 167 Van onze voorhoede noemen we in de eerste plaats Piet v. Reenendie geen goals heeft gemaaktdoch het spel op zoo n sublieme wijze verdeelde, dat de P.S.V.-verdedigers vaak radeloos door elkaar liepen. Vooral de passen op de vleugels, die weer in prima conditie waren, dienen geroemd. Volkers' bemoeiingen waren er vooral op gericht, na het breken van 'n P.S.V.-aanval, onze eigen voorhoede weer in actie te brengen en daarin slaagde onze dribbel- artist volkomen. Onze nieuweling Schubert bevestigde den goeden indruk uit de vorige wedstrijden. Er zit ongetwijfeld 'n stijgende lijn in z'n spel. In Deventer twee goals gemaakt, doch in het veld nog te weinig tempo. In Amsterdam tegen Go Ahead geen goals gemaakt, doch zich in het veld reeds beter laten gelden. Zelfs in den titanen-wedstrijd AjaxFeyenoord mee gespeeld en niet uit den toon gevallen. En nu ten slotte in Eindhoven èn goed veldwerk èn twee goede goals geleverd! Vooral de corners, die zoo subliem bij ons genomen worden, leveren nu door de aanwezigheid van 'n langen binnenspeler, voor de goal veel meer gevaar op. Over den wedstrijd zelf nog het volgende: Door blessures verhinderd, stelt Ajax zich met in vallers voor W. Anderiesen en De Boer op tegenover 'n op Lommen na volledige P.S.V .-ploeg. P.S.V. Boumans v. Run v. Zeijl P. v. Eerd Hermens Paulissen Hunting v. d. Broek A. v. Eerd Hermans Visser Twelker Schubert v. Reenen Volkers Ten Have Strijbosch Vunderink Den Boer v. Kol Diepenbeek Bonneveld De eerste minuten zijn voor P.S.V., waar al direct Den Boer een aanval van Visser te stuiten krijgt en even later ontstaat P.S.V .'s eerste scoringskans, doordat arbiter Wolf èen handsgeval niet ziet iets wat later nogal eens meer gebeurd is! en de bal bij Hunting belandt, die op vrij korten afstand op ons doel schiet, waar Bonneveld rustig en zeker stopt. Ten Have is de man, die den eersten Ajax-aanval inleid na 'n aangeven van Den Boer. Een oogenblik later zitten de zuiderlingen echter weer voor onze goal en als bij 'n doorzetten van v. d. Broek de bal hoog de lucht in gegaan is, knalt Visser het neerkomende leder ineens tegen ons zijnet. Dezelfde speler schept zich even later 'n prachtkans en is slechts luttele meters van ons doel verwijderd, als v. Kol toe snelt en 'n haast zeker doelpunt voorkomt. Daarna is het echter met het P.S.V.-overwicht ge daan. Ajax voert het tempo op en Twelker en Ten Have doen tal van kritieke situaties ontstaan, die meest al zooals trouwens ook op onzen kant door uit of corner trappen bezworen worden. De eerste moeilijke bal van v. Reenen, die Boumans krijgt, wordt door den doelman over de lat gewerkt. De hoekschop belandt bij v. Zeijl, die met 'n slechten trap den bal naar Volkers plaatst, die het leder zonder bedenken ineens langs Bouman knalt. O1. Ajax' honderdste goal! Bouwmans bewondert Ajax' 100ste goal! (Cliché Revue der Sporten). Het succes inspireert onze voorhoede en direct na den aftrap noteeren we weer 'n corner op Philips' veste. Een benauwd moment voor ons doel ontstaat, als Visser den bal met de hand over Diepenbeek's hoofd haalt wat Heer Wolff wederom niet ziet. Weer is het v. Kol, die ter hulp snelt en Visser den weg verspert Dat was de laatste goede scoringskans van P.S.V. in deze eerste wedstrijdhelft, want van nu af voert Ajax den boventoon. Tal van keeren moet Boumans in actie komen. Schubert, die reeds uit 'n hoekschop juist over de lat had gekopt, zet weer z'n hoofd onder 'n corner en reeds menigeen telde den bal voor goal, toen Boumans met 'n schitterenden uitval nog kon pareeren. Toch zou onze tweede goal op dergelijke wijze komen. Als in de 25e minuut Twelker na 'n pass van v. Reenen 'n hoekschop geforceerd heeft, komt de bal in fraaien boog voor doel. Schubert knikt ja en de bal ligt achter Bouman. 02.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7