HOE P.S.V. OP EÏGEN VELD GESLAGEN WERD. 166 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. De overwinnaars van Eindhoven. Eén ding had de P.S.V.-er echter moeten waar schuwen, en dat was het feit, dat gelijk alle bladen hadden verkondigd, Ajax z'n vorm weer teruggevonden hadEn met Ajax in vorm is het om het gebruike lijke gezegde van kersen eten nu eens te laten schieten -kwaad voetballen. Met 52 mogen de Philips-menschen rijkelijk te vreden zijn. Als het v. Reenen even meegeloopen had, dan zou het weer op 'n smadelijke nederlaag voor P.S.V. zijn uitgeloopen. De oorzaak viel niet ver te zoeken. Bijna iedere plaats was bij ons beter bezet dan bij de Eindhovenaren, en ook. als geheel, als ploegbleven de van Eerden en Hermansen bij Ajax ten achter. Slechts keeper Boumans, die evenals Bonneveld op 'n puiken wedstrijd terug kan zien en Hermans, de beste speler uit het Eindhovensche aanvalsquintet, maakten 'n uitzondering. v. Run en v. Zeijl waren niet te vergelijken met Diepenbeekv. Kol, en nog sterker sprak het verschil in de halflinie, waar Den Boer naast de uitstekend spelende Vunderink en Strijbosch, 'n phenomenale partij rechtshalf speelde. Philipsvoorhoede leek me nog de beste linie, doch had door het overheerschen van de Ajax halfbacks weinig steun van haar middenspelers. LS je vanuit den zevenden hemel plotse- JÉpm ling tot de harde werkelijkheid wordt terug- m gebracht, dan is dat geen aangenaam gevoel en het is ongetwijfeld voor de Eindhovenaren een bittere teleurstelling geweest na de 210 en 24 nederlagen dit seizoen in Amsterdam geleden, niet de door hen verwachte revanche te kunnen nemen. Ze hadden de zaak, zooals het licht stedeling en be taamt, lang niet duister ingezien en in het laatste club blad van P.S.V. kwam men zelfs tot de conclusie, dat de revanche niet zoo moeilijk zou zijn, als men wellicht zou denken. 7 Juni werd voorspeld als 'n historische dag. „Op dien dag toch aldus de P.S.V.-er spelen we onzen laatsten thuiswedstrijd en wel tegen het zoo hemelhoog verheven Ajax. Als we nu eens heel optimistisch zijn optimisme is gezond -en we tellen na met Feyenoord op de zelfde wijze als met Go Ahead afgerekend te hebben, tien punten, dan gelooven we stellig dat onze revanche op Ajax het dozijntje zal vullen." Sinds het verschijnen van het P.S.V. orgaan, waaruit bovenstaande geciteerd werd, was men in Eindhoven nog optimistischer geworden, een optimisme, dat vooral door de 31 overwinning op Feyenoord nog aangewakkerd werd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6