kampioens - impeei ;ie 164 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. AJAX-FEYENOORD. H. F. TWELKER. Zelden zullen de toeschouwers zóó voldaan van 'n voetbalwedstrijd naar huis zijn gegaan als diegenen die het prachtduei tusschen de Rotterdamsche en Amsterdamsche kampioenen hebben meegemaakt. Voetbaltechniek van de bovenste plank, tempo zooals men het bijna nooit mee maakt, spanning van den eersten tot den laatsten trap, bood den voetbalsymphonieculmineerend in de twee fraaie Ajax goals. Ze waren aan elkaar gewaagd deze twee toonaangevende elftallen van de nieuwere voetbalperiode. Elke duim breed gronds hebben ze tegen elkaar verdedigd tot het uiterste en op eerlijke sportieve manier. Feyenoord raakt uitgespeeld, schreef de Sportkroniek enkele dagen tevoren en van Ajax fluisterde men hetzelfde en ziet daar speelden deze twee clubs 'n wedstrijd die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven en lang zal men zijn geheugen moeten raadplegen vóór men een passende voorganger teruggevonden heeft. Jammer dat men zoo'n sportgebeuren niet evenals 'n muziekstuk op de gramofoonplaat kan vastleggen. We hebben dit jaar meer zeer goede wedstrijden gespeeld en hetzelfde zal wel met Feyenoord het geval zijn, doch hier ivjs niet één partij die schitterend spel ontplooide, gedeeltelijk door minder sterk tegenspel mogelijk gemaakt, neen, hier waren tweemaal elf voet ballers tegenover elkaar die alles gaven wat in hun was en elkanders prestaties als t ware ten top voerden. Jammer, en hier pinkt de clubman in mij n traan weg konden wij niet het zoet der overwinning smaken, doch het feit dat onze vertegenwoordigers zulk spel konden leveren, vervult ons allen met trotsch. Dat de overwinning ons ontgaan is, is slechts aan n gril van het noodlot te wijten. Juist in 't korte oogenblik dat we met 10 man speelden en Wim Anderiesen 't veld zou verlaten werdt n Feyenoord aanval over den linkervleugel waar ook Groenendijk heen was gemanoevreerd, ons noodlottig. Wel trachte Wim met inspanning van al de nog in hem resteerende kracht de bal nog te keeren, doch slechts ten halve lukte deze poging en via den schouder van onzen spil huppelde de bal in ons doel. Met de tweede goal waren de Rotterdammers nog fortuinlijker. Het onge vaarlijke schot van Groenendijk zou de Boer die er naar uitviel zeker gehouden hebben als het niet door 'n onmoedwillige aanraking van Duynhouwer van richting veranderd was en toen voor onzen doelman onbereikbaar werd. Zet daartegenover eens de twee Ajax goals! Hier geen toevallige samenloop van omstandigheden doch het eindresultaat van schitterend opgezette aanvallen. De eerste goal was 'n Piet v. Reenen standaard goal. Rechts van de goal afloopend met n harde lage trap in de linkerbenedenhoek. Het tweede doelpunt uyzs er een zooals zelfs v. Reenen ze slechts zelden maakt, 'n Schitterende getrokken voorzet op kop hoogte van ten Have en daar ptft van rfenen achter plotseling als 'n lawine aanstormende v. Reenen, die met felle spurt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4