HONKBALLERS. HET LIED IS UIT. 178 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. ,,samen-uit-samen-thuis" van middenlinie en voor hoede! Dat was het sleuteltje, waarmede jelui het Philips-poortje wagen-wijd open hebt gezet! Ook 'n voetbalwedstrijd heeft tragische en komi sche momenten! Hoog-komisch was de aanloop van Dolf van Kol voor den strafschop. Ik geloof niet, dat de grootste komiekeling hem dat na-lapt! Heerlijk! 'n Moment om te filmen en af te draaien als je 'n pé-bui hebt! Diep tragisch was het moment, na den strafschop. Het was het moment van 't schepje aarde van de na-bestaanden op de kist, waarin de Philips-kam- pioensdroom ten grave gedaald was! Begrafenis-gezichten alom! Behalve bij mijn Ajax- sopraantjes op de achterste rij tribune overdekt rechtervleugel fabriekzijde. De clou van alles was het vertrek van den extra- trein met de extra-volgeladen aanhang" om 9 uur op den avond van dezen grooten voetbal-Zondag! Wij konden de Schoevaarts, deze oer-oude steun pilaren van Ajax, met vreugde-stralende blikken zien vertrekken. Onze vriend Marius, de spil waar om het actieve en welvarende Ajax sinds zoo langen tijd lustig draait, een adieu toeroepen, dat echter verloren ging in de stormachtige loei-fanfares van overhitte Ajax-vereerders! In de verte, toen de trein allang weggerold was, roezemoesde nog het lied van de Ajax-koristen, die zongen dat er geen club in ,,'t Zuije" is, die Ajax kan verslaan I Ajax, Ajax! Wat was het weer 'n ouderwetsche Victorie-dag! En wat is er nog weinig veranderd! 't Bruine monster, zooals vroeger, regeert nog steeds en 't maakt ons, groote menschen, tot kinde ren! Godzijdank, dat wij in deze tijden nog iets heb ben om eens uitgelaten te doen! Heil Ajax, heil! VLOKKIE. Woensdagavonden oefengelegenheid in de Cricket- kooi. Echter niet op voetbalschoenen. Sleutel halen bij Vos aan de boerderij. Met dezen op den 7en Juni gespeelden wedstrijd Philips-Ajax is dit succesvol seizoen besloten. Ik dank met deze al diegenen, die zich verdienstelijk maakten voor onze vereeniging en in het bijzonder het eerste elftal met reserves die ons deze gepas seerde week onvergetelijk maakte door uit 3 ge speelde wedstrijden 5 punten te behalen, en wat voor wedstrijden, den een nog mooier dan den ander. Een apart compliment aan de elftalcommissie is hier zeker op zijn plaats. Hebben wij de goede formatie gevonden? Wij hebben nu nog slechts oogen en ooren voor hetgeen Feijenoord doet en mocht even tueel een beslissingsstrijd noodig zijn, dan, dan? wordt nog wel even gezamenlijk overleg gepleegd, Ajaciederi de zomersporten zijn weder begonnen. Cricket en honkbal wachten op U, maakt kennis met deze spelen zij zijn het waard. De zomer wordt prettig en nuttig besteed en uw lichaam blijft fit. Komt allen. Aan hen, die met vacantie gaan, een prettigen tijd toegewenscht. FRANS SCHOLVAART. K. N. V. B. BEPALINGEN INZAKE TOERELFTALLEN. Voor het deelnemen aan wedstrijden met toerelftallen moet door beide partijen voor eiken wedstrijd afzonder lijk 14 dagen voor den datum, waarop de wedstrijd zal worden gespeeld, toestemming aan den K.N.V.B. wor den aangevraagd, onder nauwkeurige vermelding van de voorwaarden, waaronder zij zullen worden gespeeld. Het is verplichtend in deze aanvrage ook inlichtingen te verstrekken over den datum, het aanvangsuur en het terrein, waarop zal worden gespeeld, zoomede over eventueele vergoeding van reis- en verblijfkosten. De aanvrage moet vergezeld gaan van een lijst van de namen van de spelers, benevens schriftelijke ver klaringen van de vereenigingen, voor welke die spelers in competitiewedstrijden gerechtigd zijn uit te komen, waaruit blijkt, dat de vereenigingen tegen het deelnemen aan deze wedstrijden geen bezwaar hebben. Deze maatregelen worden van Bondswege getroffen in het belang van de vereenigingen, opdat zij op deze wijze op de hoogte blijven van hetgeen haar leden al dan niet met toestemming van de vereenigingen doen. Wij vertrouwen op de volle medewerking van de vereenigingsbesturen en bekendmaking van deze maat regelen aan haar leden èn door middel van het club orgaan èn door publicatie in de kleedgelegenheid.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 18