BRIEF UIT DE MEIERIJ* CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 177 Zondag, 7 Juni 1931. PHILIPS—AJAX 2 5 ROOD-WIT WINT ALTIJD!'! Het was dè groote dag voor ons lampjes-dorp! De kasteleins hadden extra-bestellingen aan de brouwe rijen gezonden en de kippenboeren uit den omtrek tot minstens 50 K.M. hemelsbreed voerden kippen en eieren aan. Om de hongerige Amstellodammelin- gen te voederen en te lesschen bij voorbaat, 'n Han dig Joden-Jetje begon al 's Woensdags de papierfa briek te beplunderen en leeg te koopen met alles wat aan papier rood en wit was. Om ér roodwitte rozen van te fabrieken! Een kwartje s.v.p. Bij ge brek aan tramconducteurs heerlijk opwekkend menschengebroed dat de nieuwtjes en de leugens in een grootstad voortplant bij gebrek hieraan in Eindhoven, zorgden de bus- en taxi-chauffeurs, plus kappers- en broodbakkersgedienstigen voor de Phi lips-Ajax-Emoties „van den komenden Zondag". Bij Philips op kantoor en in de fabriek golfde een week lang het heftige verlangen naar den voetbal- Zondag! De typisten werden Zaterdagmorgen onhan delbaar. De pakstertjes rolden verkeerde lampjes in verkeerde wikkels. De chefs keken naar de lucht. Dan hoestten zij. En deden zenuwachtig. Het was heet in de glasfabriek bij de ovens vol vloeibaar glas. Doch heeter nog in de hoofden van de glasbla- zende Philippijnen, die dwars door het wit-heete glas de vurige letters zagen van het woord Ajaxü Donders Gijs, wat wordt het morgen? Zondag", zei Gijs en blies 'n keurig ballonnetje tot glazig leven!! Leuk, kaffer, maar ik bedoel met Ajax! Op d'r smoel krijgen! En weer was 'n ballonnetje meer op de wereld! ,,Wie, siste Gijs, alle donders.,.. Wie?" „Ajax, zeg ik, maar 't kan ook Philips zijn." ,,Stik," meende de ander openhartig en bolde zijn wanden tot 'n ronde kogel, tot barstens toe. De groote dag was aangebroken! Er viel niet aan te twijfelen, Het stationsplein had reeds om 12 uur het aanzien van ons goeie, Amsterdamsche, ouwe Rembrandtplein, natuurlijk zonder Rembrandt, doch bij zooveel Amsterdammers komt het er op één meer of minder niet op aan! Er reden vreemdsoortige vehikels vol van rood-wit gevlagde en ge-linte- enthusiastelingen ons kalme Zondagsche Eindhoven binnen. Het was op het terras bij ,,Comerce" (Rij- pels) luidruchtig! En het accent was niet twijfel achtig!! De traan was anü 'n Stoet van rood-en-wit deinde terreinwaarts. Wat al goede bekenden zagen wij plots opduiken! Onze Eindhovensche verkeers agenten hadden de goede attentie in de Ajax-club- kleuren te verschijnen. Witte helmen en vuurroode koppen. Van opwinding? Wat maakten ze een goe den indruk op de Amsterdamsche meisjes! Ach lieve, die Amsterdamsche meisjes. Om te. (even kijken of mijn vrouw in de buurt is. vei lig!). om te zoenen! De achterste rij tribune over dekt rechtervleugel fabriekzijde.een. tien voor ge drag en keel-holten! Niet te overschreeuwen! Zoo lang Ajax zulke vrouwen heeft, is Polen niet ver loren!! We hadden het prachtig vandaag! Stelt U voor: wint Ajax, dan waren wij in onze sas! En wint P.S.V., dan winnen wij ook! Rood-wit wint altijd! Dat moet ik als Philips-employé rond-uit bekennen in dit mijn oude lijfblad. En geen Ajacied, die er boos om zal zijn! Heusch, we hadden het prachtig vandaag! Vooral nu wij wonnen!!! Arme P.S.V.! Het was zóó zielig, zóó erg zielig! Vergeet toch niet, dat wij zóó vast gerekend had den op een Eindhovensche zege! En werkelijk niet ten onrechte! De wedstrijd P.S.V.Feijenoord was een top-prestatie over de geheele linie. Een hoog- ,,Leistung" van back- tot forward-linie. Technisch volmaakt spel en Ausdauer dank zij goed volgehou den training. Vandaar de hoop, de halve zekerheid, dat Ajax het niet zou „boeren", vooral niet toen de crack Anderiessen en Jan de Boer zouden mankeeren! Wat is het anders geloopen. Mijn goede ouwe Ajax, wat hebben jelui me laten genieten, 't Was dan technisch niet 100 pCt., soit, maar 't was onherroepelijk het élan van de glans periode van vroeger. Elan, vuur, werken, pang, pang, pang! 't Sloot als 'n bus! Mijn hoed af voor de verdediging en het begrip

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 17