174 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. AJAX 4 ONGESLAGEN KAMPIOEN. Adé. VIENNA KAMPIOEN VAN OOSTENRIJK. De Competitie is in Oostenrijk ten einde met als resultaat dat Vienna kampioen geworden is. Admira, zoo schitterend in vorm in 't midden van het seizoen, heeft in den eindspurt gefaald en Rapid, dat juist de laatste weken weer ernstig kampioenscandidaat leek, verspeelde haar kans door 'n onverwachte nederlaag tegen Nicholson. Rapid schijnt trouwens veel van haar geweldigen vorm te hebben ingeboet. Dat blijkt niet alleen door het feit, dat deze club, die tien jaar aan den spits heeft gestaan, nu geen kampioen werd, doch ook uit de samenstelling van het Oostenrijksche elftal. Was Rapid de laatste jaren altijd door ettelijke spelers in het keur-elftal vertegenwoordigd, tegen Zweden nog 6! thans waren tegen Duitschland er nog slechts twee van de partij, n.l. Sohramseis en Smistik. RADIO-VOETBAL CONFLICT. Ook Weenen heeft z'n belangenbotsing tusschen voetbalclub en radio-uitzending gehad. De wedstrijd DuitschlandOostenrijk zou zoowel door Zeesen als Weenen uitgezonden worden Rapid, dat terzelfder tijd 'n Pinkstertournooi georganiseerd had, protesteerde tegen de concurrentie en kreeg via den Oostenrijkschen en Duitschen voetbalbond haar zin. De lijnoverbrenging naar Weenen ging niet door. Wat noch Rapid, noch de Oostenrijksche Voetbalbond echter verhinderen kon, was dat de Weensche zender de uitzending van Zeesen opving en heruitzond! Zoodat in de praktijk de luisteraars toch hun zin kregen. IN ITALIË verspeelden de leidende clubs om 't hardst de puntjes. Het Turijnsche Juventus, dat nog steeds de leiding heeft, kreeg 'n stevige nederlaag met 04 van Bologna te incasseeren, 'n week later gevolgd door 'n gelijk spel tegen Turino. Het zou er voor Calligaris' club zwart uitgezien hebben, indien ook niet nr. twee van de ranglijst een slecht resultaat had geboekt. Roma verloor nJ. met niet minder dan 05 van Ambrosiana. Bologna, vóór twee weken betrekkelijk outsider, komt nu weer als ernstig concurrent in aanmerking. De „kopgroep" van deze competitie van 34 wedstrijden ziet er als volgt uit Juventus Roma Bologna 32 29 29 22 19 18 3 4 6 4 6 5 doelp. v. t. 69—33 73—27 67—27 punten 47 44 42 In de volgende landen is reeds de beslissing gevallen: LIJST DER KAMPIOENEN: Engeland: Arsenal. België: Antwerp F. C. Luxemburg: Red Boys. Oostenrijk: Vienna. Hongarije: Ujpest. Deze laatste wedstrijd, die, in verband met de promotie-wed strijden van O.S.V. II enkele weken was uitgesteld, zou de be slissing voor het kampioenschap moeten brengen. Gelijk spelen was voldoende, maar verliezen zou weg kampioenschap beteekenen. Geen wonder dan ook, dat op het Stationsplein even voor het ver trek werd afgesproken alles op alles te zetten, zooda't we als Ajax' 8e kampioen naar Mokum zouden terugkeeren. Vele supporters en supportsters vergezelden het elftal, zoodat we een heele bus B noodig hadden om Oostzaan te bereiken. De stemming onderweg was „reuze". Om ongeveer kwart over een bereikten we Oostzaan en na een fiksche wandeling van een half uur het O.S.V.-terrein, waarna we ons gaan verkleeden. De wedstrijd, die om even over twee uur begint, is niet mooi, maar spannend geweest. Al betrekkelijk gauw neemt O.S.V. uit een corner de leiding (10). Ajax onderneemt dan eenige goede aanvallen, die echter voor het doel gekomen, worden verknoeid. Rust 10. In de pauze worden de kansen eens goed besproken en geeft het elftalcommissielid K. de Boer, die ons vergezelde, eenige aanwijzin gen. De tweede helft, waarin Ajax wind tegen heeft, komt met een overwicht van Rood-Wit, waarbij echter geen kans gezien wordt te scoren. Onze verdediging dringt dan wat verder op en twintig minuten voor het einde weet Ajax gelijk te maken.. Een handsbal even buiten het strafschopgebied wordt door Leo Arens keurig op het hoofd van Remiens geplaatst een knikje en 't is 11. O.S.V. valt nu echter verwoed aan en Happel moet eenige keeren handelend optreden. Ook Kroese en Belmer krijgen ihet zwaar, maar onze verdediging is op haar post. Dan komt tweede doelpunt. Botschuijver kan den bal nog net voor de lijn bereiken, zet voor en v. Laar dóet de rest (12). Hevig protest van O.S.V. envan het publiek. De verwenschingen van de O.S.V. sup porters aan grens- en scheidsrechter zijn hartverscheurend. Allen meenden dat de bal „uit" geweest was, doch de scheidsrechter gaf te kennen dat geen „uitbal" was geconstateerd en dat anders O.S.V. na den wedstrijd kon protesteeren. De match wordt hervat en vijf minuten voor het einde maakt O.S.V. uit een ipenalty gelijk, waar mede het einde komt. Geprotesteerd wordt er niet. Nadat fotograaf Dreesde het geheele gezelschap had vereeuwigd, gaan we ons verkleeden. Allen zijn ten zeerste verheugd en zetten het kampioenschap in ijs om, wat nu uiterst best smaakt. Mr. K. de Boer kan niet langer bij ons blijven en neemt afscheid van ons onder achterlating van „gepaist geld", waarna we nog eens op het kampioenschap gaan drinken. Een telefoontje met onzen vriend Bos, Middenweg, stelt óns in staat het resultaat uit Eindhoven te vernemen en 52 slaat geweldig in. Op den terugweg, wederom een Ajax-bus en nu komen de stembanden ook nog los, kortom de stemming is geweldig. Zoo bereiken we dan tegen half zes Mokum, waarna iedereen voldaan huiswaarts keert, 't Was een „reuze" dag, nietwaar luidjes. Jullie hebben hard gewerkt voor het gelijke spel, al had ik het niet zoo gauw gedacht. Het lukte niet zoo als anders, maar enfin, 't is binnen. Nogmaals gefeliciteerd, ook de E. C. Met 4 elftallen deelnemen aan de K.N.V.B.-competitie en alle vier kampioen. Een schitterende prestatie, nietwaar. Zoo is 't maar. SUNIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 14