CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 171 Op weg naar Plitvice sloten we op de Kroatische hoogvlakte vriendschap met 'n boeren familie en voegde Volkers aan zijn toch reeds zoo talrijke veroveringen nog een toe. 18 Juni zwommen we in de Save en speelden 'n polo-wedstrijd tegen de bruingebrande Concordia broeders die van Oudheusden's onder water taktiek niet terug hadden. 19 Juni speelden we gelijk tegen Concordia waarbij de scheidsrechter 'n handje hielp door vlak voor tijd 'n penalty tegen ons te geven. Ten Have was volgens de referee 'n woeste speler en werd met zeven vrije schoppen bestraft. Als voorwedstrijd speelden onze reserves tegen de Concordia dito's, waarbij onze reserve schatzmeister 'n gastvoorstelling gaf en ongekend succes oogste. Vele Ajaxieden kochten „Ein Gefrorenes" van wege de kou, 't zag er wel niet altijd even zindelijk uit, maar het was in geen geval gebakken ijs. 20 Juni vertrokken we uit Zagreb naar Semmering. 21 juni gingen we met de raxbahn de bergen in en vertrokken 's-avonds naar Weenen waar we 22 Juni Rapid op eigen veld 'n voetballesje gaven. <De uitslag ben ik vergeten). 25 Juni speelden we gelijk tegen Wacker en scoorde Volkers 'n goal tegen de beroemde Hiden. 26 Juni vaarden we op den Schonen Blauen Donau, die groen was naar Bratislava waar de Ober van het Hotel ons 'n lunch in omgekeerde volgorde serveerde, 't Begon tenminste met koffie en eindigde met soep. Tusschen de bedrijven door speelden we gelijk tegen Ligette. 27 Juni gingen de Ajaxieden baden in 'n bad te Baden. 28 Juni kregen we werkelijk heimwee en kochten van al het geld dat we neg over hadden dure geschenken voor onze vrouwen en 29 Juni wierpen we ons weer met vreugde in de armen van onze dierbaren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 11