INTERNATIONAAL VOETBAL CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. Minutenland waren de spelers verdwenen in 't razen de hoop toeschouwers. De „voetbalwedstrijd" werd door de Berlijners met 31 gewonnen. De verslaggever van de „Kicker" schrijft onder meer: „Reeds meer wendde men zich vol afgrijzen van der gelijke excessen af en altijd keeren ze weer terug. Is het dan voor den duivel onmogelijk te verhinderen dat enkelen altijd weer onze sport door het slijk halen?" Zou misschien óók in Duitschland de sport- en de dagbladpers het forsche spel gestimuleerd hebben onder het motto „Voetbal is 'n sport voor gezonde jongens" en verheerlijking van pootig spel onder fraaie benamin gen als „Physieke muur" en dergelijke? In Tsecho-Slowakije is de strijd gestreden, Slavia is kampioen met 24 punten uit 14 wedstrijden. Sparta Praag eindigde als nr. 2 met 21 punten. Duitsch-Belgische toenadering. Voor het eerst sedert den oorlog speelde 'n Duitsche voetbalclub op Belgischen bodem. In Antwerpen bekampten een „Entente Ansversoise" en V.F.B. Stuttgart elkaar. De duitschers maakten een uitstekenden indruk en wonnen na prettig gespeelden wedstrijd met 21. De verrassing van het seizoen is zeker wel het falen van de Britsche elftallen. Het Engelsche elftal kon zich tenminste na de nederlaag tegen Frankrijk behoorlijk rehabiliteeren door 'n flink resultaat tegen België. De tour van het Schotsche vertegenwoordigend elftal is echter 'n volslagen fiasco geworden. Na de verpletterende nederlaag tegen Oostenrijk waar zij vrijwel geen voet aan den bal kregen en met 05 verloren volgde een tweede nederlaag met 03 tegen Italië. Deze laatste wedstrijd vond voor 40.000 toeschou wers te Rome plaats. In de eerste helft doelpunten Constantino en Meazza, zoodat Italië met 20 leidde. In de tweede helft scheen het geruimen tijd of de Schotten den achterstand zouden inloopen. In het laatste kwar tier maakte een der Schotsche achterspelers echter hands in het strafschop gebied en. bracht Orsi de eindstand op 30. Het slot van de Schotsche tour bracht hun einde lijk 'n overwining, met 32 werd Zwitserland ge slagen. Wat niet wegneemt dat het Britsche voetbal prestige 'n ernstigen klap heeft gekregen. 159 Dat de Oostenrijkers momenteel zéér sterk zijn bewees intuschen weer de overwinning met 60 in en op Duitschland. Het zal zoo langzamerhand wel duidelijk worden dat het Weensche voetbal inder daad van buitengewone kwaliteit is en de verrich tingen van Rapid en Wacker hier in den vorigen zomer er slechts 'n onvoldoend beeld van gaven. Verrassend is verder de overwinning van Jugo Slavië op Hongarije in Belgrado behaald met 32. De Jugo Slaven treden den laatsten tijd wel sterk op den voorgrond. Ook het succes van Hadjuk in Zuid-Amerika wijst er op dat het land van de Serven, Dalmatiers en Kroaten prima voetballers oplevert. Adé. Wij ontleenen aan het Ween er Sport-Tagblatt het volgende bericht: Uridil als trainer naar Holland. De Heer M. J. Koolhaas, Secretaris van Ajax, is zonder overdrijving den Hollandschen Meisl. Als het er om gaat internationale kwesties op te lossen wordt hij geraadpleegd. Elftallen, trainers enz., voor al deze dingen is Heer Koolhaas competent. Zoo verzorgde Heer Koolhaas ook het engagement van een Oostenrijkschen trainer voor Z.F.C. Ditmaal is het Uridil, welke de Hollandsche vereeniging als trainer in dienst genomen heeft. De populaire Weener zal reeds per 1 Juli zijn nieuwe post aanvaarden en wel onder ongewoon gunstige voorwaarden. JAAP SWIJNENBURG WEER NAAR HOLLAND. Swijntje, bij de meeste leden meer bekend <ds Pieter manknecht op onze St. Nicolaasavonden, achreef mij, dat hij begin Juni weder naar Holland terugkomt, „maak mijn diploma maar vast klaar". Jaap, we zullen je met open armen ontvangen en hopen je in het nieuwe sei zoen weder de rechtsbuitenplaats in een van onze elf tallen te zien bezetten. GEEN TRAINING MEER. In verband met de werkzaamheden aan onze ter reinen kan er niet meer getraind worden. Heden (Donderdag)avond is alleen voor het eerste elftal met reserves nog gelegenheid om te oefenen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9