EN VOETBAL IN HET BUITENLAND. 158 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. gewonnen. Animo is er wel bij de jongens. Bakker is een pracht- catser, ondanks een blauwe nagel en J. Blomvliet werpt uitstekend, maar heeft nog al eens enkele inzinkingen. Het slagwerk der geheele ploeg is matig. Enfin, jongens, het is een fijne zomersport, het houd je fit, wat een voornaam ding is voor een voetballer. Moet ik voorspellen? Wel een leuk Honkbalseizoen, met tot slot een bescheiden plaats. Ik hoop ondertusschen dat ik het mis heb en dat we voor de bovenste plaats ook iets voelen. lsten Pinksterdag als cricketter vermomd. Dat mooie spel wil maar niet bij ons. De animo is op papier groot genoeg. Onze cricketleider heeft een geheele serie liefhebbers. Maar dat zooals op dezen dag het eerste met twee adspiranten op de mat kwam, das is toch niet noodig. Voor de jongelui zelf is het niet leuk en voor de ouderen zeker niet. Pietje en Wim enthousiast genoeg, maar 2e klas cricket is toch niet voor adspi ranten. We hebben een uitstekende les gehad en met innings en een 10-tal runs verloren. Ons veldwerk is uitstekend, het bowlen behoorlijk, maar het batten is bepaald slecht. Heeren de Kooi op ons veld is bijna gereed en dan maar oefenen en nog eens oefenen. Elk uur van den dag kunt gij terecht. Hoe meer liefhebbers er zijn, des te beter, maar reeds met twee spelers kunt gij prettig oefenen en ik ben overtuigd dat de resultaten het groote nut van een cricketkooi zullen uitwijzen. Wat is V.V.V. niet in prachtconditie, dank zij hun wintertraining in overdekte kooi in het Sportfondsenbad. Tot besluit 2en Pinksterdag een gastvoorstelling bij het vierde elftal voor een voetbalmatch tegen Oosterpark. Een knus veld. Af en toe moesten de bloemen plukkende en spelende kinderen uit het terrein gejaagd worden. Ter afwisseling een gezellig heibeltje. De bal belandde bij een schot over de goal in den moestuin van een Zondagstuinder en over de teruggave van den bal was het feest. Deelnemers waren de meeste spelers van Oosterpark, eenige bestuursleden en een flinke groep kinderen en de tuinder en zijn vrouw als hoofdpersonen. Wij wachtten maar rustig op de afloop en na eenige minuten scheen de vrede ge- teekend, ik vermoed een gewapende vrede, en het spel werd hervat. Het veld was hobbelig en droog op enkele plaatsen mooi lang gras. U begrijpt, het kostte moeite, maar de betere Ajax-taktiek zegevierde en wij wonnen met 52. Het mooiste moment was circa 10 minuten voor het einde, toen wij elkaar de 52 zege van het eerste doorgaven. Verder geloof ik dat het vierde zich geducht zal moeten in spannen om hun laatste match en tevens het kampioenschap te winnen. Maar jongens, de geest is voortreffelijk en jullie zorgen voor Ajax 8e kampioen, Ajax rekent er op. Onze Junioren moeten niet fortuinlijk geweest zijn len Pinkster dag, maap onze redacteur Adé zal hier wel het een en ander over schrijven. Zoo is de Ajax-familie weer eenigszins op de hoogte gebracht van de diverse kleine gebeurtenissen en eindig ik met een klein verzoek: komt u ook, indien mogelijk, eens bij de Honkballers en Cricketters kijken? W. DE BOIS Jr. IJNA in alle landen woedt de felle strijd om 't landskampioenschap nog voort. In Oostenrijk leidt nu Vienna. Admira leed een even onverwachte als groote nederlaag 15 tegen de Weener Sportclub, Vienna speelde gelijk met Wacker 11 en Rapid wist zich door 'n 43 overwinning op Austria naar boven te werken en is nu nog ernstig can- didaat voor de le plaats. Met elk nog twee wedstrijden in petto is de stand van het leidende peleton als volgt: Vienna Rapid Admira 16 16 16 10 5 11 2 11 2 1 3 3 45 58 60 24 28 32 25 24 24 In Hongarije volgen sedert geruimen tijd Ujpest en Hungaria elkaar op den voet, waarbij Ujpest twee pun ten voor is. Op Hemelvaartsdag verloor Ujpest van Bocskai met 24 en zou de eerste plaats verspeeld hebben, indien niet ook Hungaria met 14 van Ferencvaros klop had gekregen. Vrijdag j.l. is de beslissing gevallen. Ujpest over won 3-Bezick met 21 en is kampioen van Hongarije. In Duitschland is de strijd al te fel geweest. In Berlijn bekampten voor 45000 toeschouwers Hertha B.S.B. en Führt elkaar in 'n wedstrijd welke een meer dan treurig verloop kreeg. Volgens de Kicker" werd de wedstrijd ontsiert door 'n onophoudelijke keten van staaltjes vuil spel. Reeds in de eerste helft moest Lehman Berlijn het veld uitgedragen worden en scheelde het 'n haar of Appis Führt werd naar de kleedkamer ver wezen. Eenige minuten voor het einde kwam het tot 'n totale katastrofe. Kraus I liep Ruck in elkaar en werd van het veld gezonden. Het publiek, over het voetbal kookpunt heen, bestormde het veld en takelde Kraus dusdanig toe, dat de Fürther bewusteloos naar het ziekenhuis moest worden getransporteerd. Slechts met de grootste moeite waren de spelers van beide partijen er in geslaagd Kraus te ontzetten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8