156 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. Kroese flinke blessures opliepen. Met gebroken half- linie hebben onze jongens zich verder kranig verdedigd en slechts éénmaal wisten de Gooi'ers onzen puik- spelenden keeper te passeeren. Na half time was Kroese door Parreeren vervangen en belegerde onze voorhoede, die nu het stormpje mee had, het Gooi-doel, dat keer op keer op gelukkige wijze aan doorboring ontsnapte. Stam kopte het leder eens, toen de doelman zich in den linkerdoelhoek bevond, in den rechterhoek tegen de paal. Doch de gelijkmaker kwam. Stam goochelde den bal voor en toen in het Gooi- doel. Toen kwam het fatale moment. Een Gooi-aanval over de rechtervleugel, een mis greep van Tinus en het is 12. Jammer voor onzen doelman, die overigens zoo'n goeden wedstrijd speelde. Het noodlot van den keeper, de eenige speler van het elftal, die nóóit 'n fout mag maken. Nu nog even over het spel. Het spelersmateriaal is goed, doch het systeem slecht. Samenwerking tusschen backs en halfbacks met elkaar en onderling is dikwijls gebrekkig. Wat zou dit elftal aan kracht winnen als het nu nog eenigen tijd avond wedstrijden onder Jack's leiding zou kunnen spelen! En nu komen we op een ander punt. TERREINNOOD. Onze beide velden gaan vanaf 15 Mei in grondige bewerking en daarmee is alle kans op oefening de pas afgesneden. Ernstig dringen we er ook van deze plaats op aan bij het Bestuur, om hier voor 'n oplossing te zorgen. Het Ajax-belang vraagt, neen eischt, dat er nog een tijdelijke speelgelegenheid komt. We hopen, dat Koolhaas er in slagen zal een of twee velden van een onzer zustervereenigingen voor de zomermaanden te huren. Zelfs het bestaan van onze zomersporten is er mee gemoeid. Voor de cricket-afdeeling konden wij weer, dank zij Zeeburgia, onderdak vinden, doch onze honk ballers zitten nog zonder veld, waarmee deze sporttak bij ons in ernstig gevaar is gebracht. Intusschen weer eens 'n bewijs hoe nijpend bij ons de terrein-kwestie is. CRICKET. Door inlasschen van den wedstrijd V.V.V.H.C.C. II, kon V.V.V. IIAjax I niet plaatsvinden. Naar aanleiding daarvan zou ons tweede elftal spelen tegen Vleermuizen II. Doch nu was de regen spelbreker, zoo dat Ajax I en II nog ongeslagen zijn. De competitie der A.C.B. bestaat dit jaar uit de vol gende elftallen: A.C.C. Ill, K.N.S.M., Vleermuizen II, V.R.A. III, A.C.C. IV, Ajax II en Olympia. Van deze 7 elftallen spelen de eerstgenoemde twee maal tegen elkaar en éénmaal tegen de laatste 3, geeft dus 9 wedstrijden; daarentegen spelen de 3 laatstge noemden tweemaal tegen elkaar en éénmaal tegen de eerste 4, geeft dus 8 wedstrijden. W edstrijd programma 24 Mei: A.C.C. II—Ajax. 25 Mei: Ajax IIA.C.C. IV, terrein sportverg. de ,,Twentsche Bank". 31 Mei: AjaxHaarlem II terrein id. 7 Juni: AjaxD.V.C., terrein id. 14 Juni: D.V.C.Ajax. 21 Juni: Haarlem IIAjax. Nadat gebleken was dat onze velden dit jaar niet meer voor cricket geschikt te maken zijn, is het aan Koolhaas alsnog mogen gelukken, voor één jaar het Zeeburgia-terrein te verkrijgen. Vermoedelijk spelen wij vanaf 14 Juni aldaar. Zondag 24 Mei waren wij bij A.C.C, II op bezoek, en als om half twaalf aanvoerder Prent den toss wint zijn er van ons sleohts zes menschen aanwezig, gevolg dat wij eerst kunnen gaan batiten. Als een paar overs gebowld zijn, tellen wij negen man en wordt het elftal aangevuld met Wim Sohoevaart en Piet Roodenburgh die het voor de resp. vaders mogen waar nemen. Ons totaal wordt 22 waaronder 5 nullen, topscores Fritz de Bruyn en Piet Vunderink ieder met een boundary 4. Zes van onze menschen werden uitgevangen, waarvan Gehrels en Exmann op schitterende wijze, Wim de Bois zag zijn palen scheef staan door een mooie break van Harker. In het kamp van de tegenpartij ging het gerucht om op 100 te sluiten, zeker omdat het weer iets ongunstiger werd, doch al deze plannen bleken onnoodig daarop 79 hun innings afgeloopen was, Henk Blomvliet met 2, de Bois met 3, de Bruyn en R. Vunderink elk met 1 vang hielpen de bowlers geducht, Exmann 2 voor 33, Gehrels 4 voor 23, de Bois 1 voor 5, en Piet Vunderink 3 voor 10. Onze tweede innings sloot op 35 runs, Piet Vunderink 9 Exmann 10 waren topscores. Om halfvijf was alles afgeloo pen, en Ajax zijn eerste wedstrijd verloren met innings en 22 runs. 25 Mei op het terrein v.d, Twentsche Bank: Ajax II A.C.C. IV. A.C.C. met acht man bat eerst totaal 17 runs. Exmann 2 voor 8, R. Gehrels 2 voor 4, F. Dukiker 3 voor 4. Ajax slaat er 112 bij elkaar. F. Gehrels 41, Exmann 17, R. Gehrels 20 en H. Schoevaart 16 kwamen in de dubbele cijfers. Een poging om met innings te winnen, mislukte wegens te weinig speeltijd. Voor het verlies van wickets sloeg AC.C. nog 18 runs. Thiry 1 voor 6, F. Gehrels 1 voor 4, zoodat Ajax II haar eerste „thuiswedstrijd" met 95 runs op eerste inning won. E.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6