DE KAMPIOENSCOMPETITIE CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 155 P.S.V6 4 2 18—9 8 Ajax 5 3 1 1 20—11 7 Feyenoord 3 2 1 86 4 Velocitas 3— 1 2 2—14 1 Go Ahead 33 4—12 De Kampioenscompetitie heeft het verloop dat we verwacht hadden, spannend, zéér spannend. Momenteel hebben P.S.V., Feyenoord en Ajax de leiding. P.S.V. heeft de meeste winstpunten. Feyenoord de minste ver- liespunten. Daartusschen Ajax met 1 winstpunt minder als P.S.V., doch ook met 1 wedstrijd minder gespeeld en een verliespunt meer als Feyenoord, dat echter nog 3 uitwedstrijden te spelen heeft tegenover de onzen slechts één. De kans is ongetwijfeld niet slecht. Het probleem is eenvoudig te stellen. Het winnen van de drie resteerende wedstrijden brengt ons de hoogste nationale voetbaleer. Het is dikwijls echter met problemen zóó, dat zij gemakkelijker te stellen dan op te lossen zijn. Uit de drie sinds ons vorig nummer gespeelde wed strijden heeft ons elftal 5 punten behaald, hetgeen 'n kranige prestatie te noemen is. Nu komt echter de krachtproef, de drie resteerende wedstrijden tegen Go Ahead, P.S.V. en Feyenoord. Dat Go Ahead thuis, ondanks de 52 overwinning van j.l. Zondag, geen walk over zal zijn, behoeven we onze menschen niet te vertellen. Als het binnentrio der rood-gelen iets beter geschoten had, zou het resultaat geheel anders geweest zijn. Een verheugend verschijnsel was het evenwel dat v. Reenen en Volkers weer in conditie waren en als dat zoo blijft zien we met vertrouwen de volgende wedstrijden tegemoet. Vooruit, lui, de laatste ronde! Gelukkig heeft men thans het wijze besluit genomen de wedstrijd AjaxGo Ahead Zaterdagavond a.s. te spelen, zoodat we voor herhaling van 'n partij zweet voetbal als in Deventer gespaard blijven. Jammer dat men ons advies, reeds geschreven na AjaxP.S.V., niet eerder opgevolgd heeft, 't is echter beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Als nu voor P.S.V.Ajax ook maar dezelfde ver standige maatregel genomen wordt! De Ajax-Kampioensboom heeft weer een rijpe vrucht afgeleverd, de jongens van Ajax 5 worden hiermede van harte gelukgewenscht, zij zijn door het winnen van hun laatsten wedstrijd tegen T.I.W. als no. 1 geëindigd en kregen bovendien nog 'n puntje er bij van 'n gewonnen protest, zoodat ons vijfde nu dubbel en dwars kam pioen is. BLAUW-WIT JUNIOREN-TOURNOOI. In het junioren-tournooi van Blauw-Wit waren onze vertegenwoordigers van alle geluk verstoken. Om te beginnen bracht de loting mee. dat wij na in 'n harden wedstrijd van D.W.S. gewonnen te hebben, tegen het kersversche Gooi moesten aantreden. De overwinning op D.W.S. was zeer verdiend. Zooals altijd hebben de Blauw-Zwarten het de onzen niet cadeau gegeven. Met heilig vuur doch daarnaast ook technisch kunnen hebben zij zich verdedigd en tot het einde was de volle spanning aanwezig. Jammer is het, dat de club-fanatieke supporters zich niet tot hetzelfde sportieve peil kunnen opwerken als de D.W.S.-voetbaljeugd. De vereeniging als zoodanig staat er natuurlijk bui ten, tegen dergelijke uitwassen staat men meestal machteloos, doch het zou mij spijten voor de jeugdige D.W.S.'ers, die zelfs in hun heiligst enthousiasme altijd faire tegenstanders blijven, als zij op den duur door zulke fanitici ongunstig zouden beinvloed worden. In de eerste wedstrijdhelft domineerde Rood-Wit. Wel kreeg ook Middendorp eenige goede schoten te verwerken, doch lang niet in die mate als z'n collega aan de overzijde. De D.W.S.-doelman wist echter, uitstekend bijge staan door z'n links-back, zich geruimen tijd te hand haven. Als in combinatie met Wijngaarden, Ypma den bal reeds langs den doelman gezonden heeft, slaat 'n D.W.S.-back den bal met de hand uit de goal en de penalty wordt door Ypma er in geKolt. Na de hervatting scoorde D.W.S. op prachtige wijze de gelijkmaker. De rechtsbuiten schiep de kans en de linksbuiten benutte haar fraai. Tien minuten voor het einde bracht Stam in fraaie stijl den bal vanaf de vleugel tot in het strafschop gebied en scoorde, ondanks hinderende assistentie van z'n clubgenooten, het winnende punt. De tweede match nu tegen het Gooi was op en top 'n pechwedstrijd. Ondanks den zwaren storm tegen, waren onze jon gens geenszins de minderen, totdat in het midden van de eerste helft onzen spil v. Munster en den linkshalf

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5