154 CLUBNIEUWS DER A.E.C. AJAX. braakpoging van De Vries verijdelt Den Boer, plaatst in den rechter veldhoek naar v. Reenen, snel zwenkt onze middenvoor naar binnen en met 'n prachtschuiver in den verst verwijderden hoek ligt nummer twee achter Halle. Go Aheads rechtervleugel komt na den aftrap in actie en bij een duel in den rechter veldhoek raakt een onzer den bal met de hand: penalty. Dat is twee-één denken we allen. J. de Kreek schiet, De Boer stompt echter vallend weg naar links, waar De Vries komt aanstormen om het vonnis alsnog te voltrekken. Diepenbeek snelt echter toe en juist voor den aan stormenden Go Ahead-man haalt hij den bal om en het veld in, waar onze voorhoede het leder in snel tempo mee naar Halle voert, die uitloopend corner werkt. De hoekschop van Ten Have komt fraai voor doel en Schubert doet wat voor 'n doelman het allerberoerdste is, hij kopt niet hoog op goal, doch slaat den bal naar beneden in het doel: 30! Dat wordt Go Ahead toch te machtig. Wéér snort De Vries op ons doel af om z'n schot wéér door De Boer gestopt te zien. Jan kan echter den bal niet in z'n macht krijgen en de toeloopende Theo de Kreek verkleint den achterstand. We krijgen het dan weer even hard te verantwoor den, doch de minder talrijke aanvallen van ons zijn veel gevaarlijker. Als Twelker 'n corner voorbij het doel plaatst, komt Ten Have aanrennen en schiet in vlucht den bal tegen den onderkant van de lat. De vierde Ajax-goal komt echter spoedig. Nadat Wim Anderiesen 'n duel in het middenveld in zijn voordeel beslist heeft, gaat de bal naar v. Reenen, die met z'n snelheid de geheele Deventer achterhoede over troeft en keurig langs Halle plaatst, 41. Nog is de doelpuntenregen niet ten einde. Bij 'n doelworsteling drukt Th. de Kreek De Boer met bal en al over de lijn, waarbij Jan tevens zoodanig geblesseerd werd, dat hij van verder spelen moet afzien en na de rust vervangen werd door Bonneveld. Na de rust tracht Go Ahead Ajax te overdonderen. Met man en macht belegeren de rood-gelen ons doel, waar Bonneveld echter als 'n rots in de branding staat. Go Ahead's linksbuiten heeft bovendien 'n specialen bewaker gekregen en is lang niet meer zoo gevaarlijk als in de eerste wedstrijdhelft. Het spel verruwt in deze periode. Diverse Deventenaren blijken weer slecht tegen hun verlies te kunnen. Schemmekes spant de kroon en krijgt voor z'n optreden tegen v. Reenen en Twelker achtereenvolgens twee waarschuwingen. Geleidelijk zakt Go Ahead s aanval af en raakt zicht baar ontmoedigd, als onze verdediging, zij het vaak op het laatste moment, steeds tegenpunten weet te voor komen, en eens, toen een doelpunt onafwendbaar scheen, de lat Theo de Kreek's kopbal pareerde. Onze voorhoede, die ook bijna geheel aan de ver dediging had meegeholpen, voelt, dat de druk op ons doel verslapt en brengt met snelle uitvallen opluchting. Schubert krijgt 'n goede kans in den linker veldhoek. Halle tracht uitloopende nog te redden, doch met 'n kalmen schuiver voltrekt Schubert het vonnis, want met 52 is Go Ahead geslagen, dat voelen allen. Hoeveel de spelers in de moorddadige hitte van zich gevergd hebben, blijkt nu eerst recht. Beide partijen zijn oververmoeid en van de verdere scoringskansen wordt geen gebruik gemaakt. Na den wedstrijd lachten onze Dames weer inder daad als 'n jaar geleden en sprongen en dansten er nu nog bij zoolang de spelers tijd noodig hadden zich te verkleeden. In beste stemming trok het Ajax-gezelschap naar de Wereld, Hotel de Wereld wel te verstaan, waar we nog 'n paar uur gezellig samenbleven. Frans Schoevaart speechte, z'n broer Jan rijmelde, Volkers was weer de onvolprezen conferencier en onze trouwe supportster Mej. Terwe ontlokte aan de piano de populaire num mers als de Kleine Garde-officier'' en Lasz mich. 't Was n'n schoenen dag, zouden ze in Vlaanderen zeggen. Tenslotte geven we U hierbij Tric-Trac's nieuwste heldenzang: (Wijze: Trink, trink, Brüderlein trink. We hebben vandaag weer gewonnen, we gaven Deventer klop. Toen Vaz Dias den uitslag vermeldde. stond Amsterdam vast op z'n kop. We hoorden zooeven de woorden van d'Ajax-president: Vooruit lui er zijn nog drie zware, zorg nu voor 'n happy end. Piet, Piet, schiet nou toch Piet. Geef 'n geweldige peer! Piet, Piet, schiet nou toch Piet. als 'n machinegeweer! Kanjer dat donkerbruine geval en knoert en kei er op los, Verorber je beafstuk met rookloos kruit en paf er maar lustig op los!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4