CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 153 regenval. Strijbosch lost van de halfplaats doorloopend 'n fel schot, dat Rozema keurig stopt. Twelker besluit 'n felle ren met een pracht voorzet, ons binnentrio is echter niet ter plaatse en Bob ten Have werkt van de rechtsbuiten plaats toesnellend het leder naast het doel. Velo herstelt zich hierna en begint de laatste phase van strijd, waarin de groen-witten het beste van het spel hebben. Onverwachts bekomen zij den gelijkmaker. Van korten afstand wordt de bal juist binnen de be ruchte lijnen tegen Wim Anderiesen's arm geschoten. Een absoluut onmoedwillig hands geval. Onze spil had de armen tegen het lichaam en trof dus niet de minste schuld. Velo's appèl, ondersteund door de duizenden Gro- ningsche kelen, heeft echter succes, arbiter Voltijn wijst naar de witte stip en Knol voltrekt het vonnis 22. Dat we hierna nog 'n harden dobber hebben gehad om althans met 'n gelijk spel uit den strijd te komen, valt te begrijpen. Jan de Boer speelde juist in deze laatste minuten z'n beste spel en al heeft het 'n paar maal 'n haar gescheeld, een nederlaag werd voorkomen. GO AHEAD—AJAX. Het is te begrijpen, dat we op grond van onze prestaties tegen Velocitas nogal pessimistisch dachten over den Deventer uitwedstrijd. Gedurende de reis naar koekstad veranderde onze stemming echter. Blijf maar eens pessimistisch, als je 'n molen passeert die den naam draagt ,,De Goede Hoop". En toen de laatste halte vóór Deventer het dorpje Teuge bleek te zijn, was onze laatste twijfel omtrent een gunstig resultaat voor ons weggenomen. Misschien vat U niet goed de reden, doch Teuge duidde kennelijk op teuge goals en aangezien het een thuiswedstrijd van Go Ahead was, waren het dus goals teuge Go Ahead en dus vóór Ajax. Het is 'n zonderlinge wedstrijd geweest, deze ont moeting tusschen de twee oude kampioensrivalen. Bijna voortdurend boekten de rood-gelen 'n veld- overwicht, zonder het tot 'n tastbaar resultaat te kunnen brengen. Pech hebben de Deventernaren niet gehad. Zij heb ben een geweldige serie kansen gemist, doch ongelukkig waren zij slechts één keer, dat was na de rust. toen een der Kreeken den bal tegen de lat kopte. Dit geval was echter op z'n gunstigst een tegenhanger voor Ten Have's prachtige drop kick, die nota bene van den onderkant van de lat naar beneden en toen weer het veld instuitte. v In de rood-gele voorhoede was het samenspel meer gebonden dan bij ons, doch onze aanval daarentegen veel sneller en wist de geboden schotkansen, zooals de Duitschers zeggen „Restlos aus zu nutzen". In 't kort gezegd: Het zat ons mee en Go Ahead tegen. Schubert speelde, zooals we verwacht hadden. Het tempo-verschil tusschen derde en eerste elftal speelde hem parten. Het valt niet mee te debuteeren in 'n wedstrijd om het landskampioenschap en het feit dat hij geen domme dingen heeft gedaan doch integendeel twee goede goals heeft gescoord, kan als zeer verdienstelijk aangemerkt worden. Als Schubert geen debutant was geweest, zou hij drie goals achter z'n naam hebben laten zetten. Kort na het eerste Ajax-doelpunt, toen onze links binnen het leder in schotpositie had gebracht durfde hij blijkbaar de verantwoording voor 'n eventueele mis lukking nog niet op zich te nemen en gaf een voorzet, welke door Go Ahead onderschept werd. We ver moeden echter dat nu Schubert geleerd heeft dat goals maken voor hem, ook in kampioenswedstrijden mogelijk is, bij een volgende gelegenheid niet zal aarzelen een goede schotkans te benutten. 't Was me anders het weertje wel om te voetballen; deze wedstrijd was je reinste demonstratie van zweet voetbal en ik geloof wel dat geen der 22 spelers er rouwig om geweest zal zijn toen scheidsrechter v. Dun- gen het einde floot. Het spelpeil stond niet hoog, daarvoor was het weer te ongeschikt. Slechts nu en dan wisten enkele spelers hun elftal tot goede prestatie's te inspireeren. Go Ahead begon met alle Amsterdammers de stuipen op 't lijf te jagen. Twee felle aanvallen, een over de linker en een over de rechter vleugel, boden pracht scoringskansen voor de rood-gelen. Vooral de aanval van De Vries was gevaarlijk, toen hij vanaf de uitlijn naar binnen stor mend langs den uitloopenden De Boer enlangs het doel schoot. De druk op ons doel hield aan en Twelker was de eerste die opluchting bracht door na snelle ren een corner te forceeren. Even later kregen we 'n vrije schop te nemen op de uitlijn, waaruit Strijbosch behoor lijk op doel knalt en Halle het leder terugstompt. Die penbeek kan dan ternauwernood een snelle uitval van Go Ahead's linker vleugel onderbreken. De bal gaat naar Schubert, van dezen naar v. Reenen. Onze center voor dribbelt op Halle's heiligdom af, geeft op 't juiste moment door naar Volkers, die handig om den aan vallenden back heen draait en met 'n goed geplaatste roller langs den uitloopenden doelman ons de leiding geeft, 'n Pracht goal van opzet en uitvoering. Weer komt De Vries na den aftrap als 'n wervel wind op Jan de Boer aanstormen, 'n knal en via een Ajax-been suist de bal weer terug. Een tweede door-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3