KAMPIOENS-IMPRESSIES. P 9 twee wedstrijden drie punten, negen o H goals vóór en twee tegen. Alle reden dus I lij tevreden te zijn als het spel maar beter geweest was. AJAX—VELOCITAS; VELOCITAS—AJAX. 152 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. iiiiiMiiiiiiiiiiiiiin Het lijkt 'n contradictie in ter minis van een voorhoede, die negen goals scoort in twee wedstrijden, te zeggen dat zij niet voldeed en toch kan men be- bezwaarlijk over onzen aanval in de twee ontmoetingen tegen de Groningers tevreden zijn. In den thuiswed strijd kon het spel van Twelker en Strijbosch, die met hun drie eerst gescoorde goals ons de overwinning bezorgden, geprezen worden. In den Groninger strijd moest de elftalcommissie noodgedwongen Strijbosch in de halflinie terughalen, met het gevolg, dat ons binnentrio, ondanks de meer dan voldoende kansen, niet in staat was den wedstrijd in het Harener Stadion in ons voordeel te beslechten. Gevaar voor Velocitas dreigde vrijwel alleen van onze vleugelspelers. Zoowel Twelker als Ten Have speelden 'n goeden en vooral moedigen wedstrijd. Moed is er zeker noodig om Velo op eigen veld te bekampen. Het is jammer, dat er in Holland zoo weinig gelegenheid is tot beoefenen van het rugbyspel. 't Is trouwens niet alleen jammer, doch ook vreemd, want er zijn heel veel spelers, wier natuurlijke aanleg hun veel eerder geschikt maakt voor rugby dan voor association. De Groningsche groen-witten zouden zeker wel een geschikte rugby-ploeg kunnen leveren. Wij zagen de kampioenen van afd. 5 zoowel ver leden als dit jaar op hun veld in actie en alleen 'n kor daat en uiterst streng optredend fluitist kan er in slagen de vurige Velo-ploeg binnen de perken te houden en wat dit betreft slaagde de Heer Voltijn beter dan den vorigen keer de Heer Weij, hoezeer we den laatsten op grond van andere wedstrijden ook waardeeren. Wel liet scheidsrechter Voltijn nog al eens wat over z'n kant gaan, blijkbaar het standpunt huldigend dat alles te straffen monnikenwerk was, doch in kritieke perioden wist hij toch het forsche spel tot redelijke proporties terug te brengen, waarbij hij door de twee neutrale grensrechters allerminst gesteund werd. Een der neutrale linesman zei na afloop tot aan voerder Zuidema: ,,Het spijt me dat ik jullie niet beter heb kunnen helpen". Als zóó de .neutrale" grensrechter is, vraag dan niet naar de mentaliteit van het publiek. Onze verdediging heeft gedaan wat zij kon. Velo is 'n moeilijk te bespelen ploeg, die dikwijls door haar on besuisdheid onverwachts plotselinge kansen schept en ze door die zelfde onbesuisdheid dan weer om zeep brengt. Reeds binnen de vijf minuten miste v. d. Velde 'n geheide kans, toen hij alleen voor De Boer staande, naast kogelde. Een tweede benauwd moment volgde weldra, toen W. Anderiesen op 'n ongelegen oogenblik uitgleed en onze doelman ternauwernood het leder vóór twee aanstormende groen-witten weg kon grijpen. Ook onze voorhoede had intusschen een paar goede kansen gekregen, doch eenige goede voorzetten van Twelker en Ten Have werden hoog over geschoten. Kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen, zoo ook nu. Een slechte ingooibal nabij Velo's verdedi gingslijn, waarbij de vrijstaande Anderiesen genegeerd werd, kwam via 'n Groningsch been bij Velo's linker vleugel. Brutus-Mohrman snelde langs de lijn, zette fraai voor en Bonsema bonsde den bal langs Jan de Boer. Gelukkig voor ons slaagde Twelker er in nog vóór de rust gelijk te maken. Onze linksbuiten ontdeed zich ongeveer op de mid denlijn handig van den tegenspelenden halfback, trok centerende met Mulders snel naar het Velo-doel en scoorde met een hard caramboleerend schot, dat via keeper en paal doel trof, den gelijkmaker. Voor het moreel van de ploeg was dit gelijkmakende schot van groote beteekenis. Direct na de hervatting scheen het veel beter te zullen gaan. Ten Have liet zich door het ruwe tegenspel van Velo's linksback niet intimideeren en schiep eenige ge vaarlijke situaties voor het Groningsche doel. Ook Van Reenen komt even beter op dreef en lost een paar schoten, die Rozema gelegenheid geven z'n niet geringe kwaliteiten te toonen. De Ajacieden krijgen dan hulp van 'n ouden getrouwen bondgenoot: Water! Met emmers komt het uit den loodgrijzen hemel naar beneden en weldra is de toestand van het terrein zoo danig, dat de bal hier en daar blijft drijven. Begrijpe lijker wijze hebben de Groningers met hun vaak ge brekkige balbehandeling veel last van het gladde veld en dito bal. Vooral de veel „Punterende" backs raken het leder nog al eens heel of half verkeerd. Als Wim Anderiesen den bal opdrijft en langer vasthoudt dan de Velo-ver- dediging verwacht, mislukt de Groningsche off side taktiek en loopt onze linkervleugel door de groen-wittè defensie en de bal in Velo's doel. 21 voor Ajax, en de onzen blijven in den aanval, ook na de tijdelijke onderbreking wegens den hevigen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2