160 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. WAT MEN IN DEVENTER ZEGT. Aan het Overijselsch dagblad ontleenen we de volgende beschouwing over den wedstrijd Go Ahead —Ajax ,,Het elftal dat ongetwijfeld gedurende het groot ste deel van de wedstrijd in het veld een overwicht had, verloor door een aantal zwakke oogenblikken van de verdediging en het gebrek aan schotvaardig heid van een voorhoede, die geen voldoende ge bruik wist te maken van de haar geboden kansen, in tegenstelling met de voorhoede van Ajax, die van de gelegenheid gebruik maakte en met goed ge plaatste ballen Halle wist te passeeren. Voor de 2e maal in deze kampioenswedstrijd wist Jan de Kreek een penalty niet in een. doelpunt om te zetten. Werd de vorige maal naast geschoten, nu was het schot veel te zacht, zoodat de Boer weinig moeite had de bal te stoppen. De beide backs van Go Ahead voldeden maar zeer matig. Bij het le, 2e en 4e doelpunt hadden Volkers en v. Reenen slechts weinig moeite om door indivi dueel spel de verdediging te passeeren. In de middenlinie was Remeyer voor rust onvol doende. J. Halle speelde een goede wedstrijd. In de voorhoede was de Vries de beste en voor de rust zorgde hij voor talrijke fraaie voorzetten. Na de rust kreeg hij betrekkelijk weinig ballen toegespeeld. Stenvert speelde evenmin onverdienstelijk. Van heL binnentrio was het J. de Kreek, die er weinig van terecht bracht, behoudens een enkele fraai ingescho ten bal. Martin speelde veel beter als tegen P.S.V., terwijl Th. de Kreek de harde werker van steeds was, met als belooning voor zijn doorzetten de 2 Gq Ahead doelpunten. De Boer heeft voor rust het Ajax-doel goed ver dedigd, terwijl Bonneveld die hem na rust verving wel veel, doch weinig moeilijk werk te verrichten kreeg, hetgeen hij overigens naar behooren deed. Zoowel Diepenbeek als v. Kol waren somtijds on zeker, waarbij de laatste meerdere malen de bal met de hand bewerkte, hetwelk scheidsrechter van Dun- gen schijnbaar niet opmerkte, Go-Ahead werd hier door zeker een 3-tal penalty's onthouden. De middenlinie heeft verdedigend goed werk ge leverd en al ging dit meerdere malen ten koste van de steunende taak. De voorhoede maakte het de rood-gele verdediging met haar aanvallen danig las tig en heeft zich niet onverdienstelijk geweerd. De nieuweling Schubert had het genoegen een tweetal doelpunten te maken, doch was overigens de minste van het vijftal. HONKBAL. Men gelieve voor Honkbal dit seizoen spoedig op te geven bij J. P. Blomvliet, Linnaeusstraat 111 hs- Aanvang der competitie 30 Mei a.s. voor het eer ste negental, terwijl het tweede een vriendschappe lijke oefenwedstrijd speelt tegen D.E.C., terrein Röntgenstraat, Opstelling eerste negental: W. Bakker, C. H. W. de Bois, J. Bonneveld, Y. P. H. B, Thiry, J. F. Smit, J. Elzenga, H. H. Bromvliet, J. P. Blomvliet. C. van Galen. Opstelling 2e negental J. Stam, G. J. J. van Parreren, H. Schoevaart, P. C. Muller, H. A. Holtzappel, P. H. Espeet, M. J. W. Middendorp, H, C. Kempen, W. J. Thumann. Bovendien zijn nog opgegeven aan den Bond: J. M, Kuipers, G. C. Doon Jr., E. A. C. Knaack Jr., J. Roodenburgh. Willen de Heeren, zoo mogelijk bij den eersten competitiewedstrijd, opgeven wanneer de vacanties zijn, zoodat ik tijdig voor reservespelers kan zorgen. Zaterdag 23 Mei speelde het eerste negental een zeer nuttige en goede oefenwedstrijd tegen Quick l. Niettegenstaande wij met verschillende invallers uit kwamen, moest Quick met 17-9 het onderspit del ven. Het vertoonde spel belooft heel wat voor de competitie. Oefenavonden voorloopig vastgesteld op Woens dagavond. Komt dan allen. N.B. Spelers onder 16 jaren worden niet meer toe gelaten tot de competitiewedstrijden der Ned. Honk bal Bond. J. P. BLOMVLIET. *S%. NIEUWS VAN DE REDACTIE. Tot onzen spijt is het onmogelijk geweest het vorige clubnieuws nummer op Woensdag vóór den Hemelvaartsdag bij onze lezers in de bus te krijgen. Wel slaagden de drukker en redactie er in tijdig ge reed te komen, doch Tante Pos" had kuren en be zorgde inplaats van Woensdagavond bij enkelen 's morgens op Hemelvaartsdag en bij de meesten eerst Vrijdagochtend ons blad. Het volgend nummer zal verschijnen Donderdag 11 Juni. Copie liefst zoo vroeg mogelijk, doch uiter lijk Dinsdagavond 9 Juni 8 uur 's avonds in bezit van Redactie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10