AJAX' VERDIENDE NEDERLAAG HET GOEDE BEGIN. EEN SLECHTE AANVAL. CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 143 Teleurstellend spel der Amsterdammers. Twintig minuten goed Ajax' spel, daarna Feyenoord=overwicht. Een onmachtige hoofdstedelijke voorhoede. Feyenoord's sublieme middellinie met Van Heel als ster. Een uitverkocht Spangen de protesteerende Feyen- oorders waren blijkbaar toch wel gekomen! heeft gisteren kunnen waarnemen hoe de Feyenoordploeg haar Amsterdamsche tegenstanders volgens alle regelen der kunst .gevloerd'' heeft op een wijze, die niets aan duidelijkheid te wenschen liet. Dertig-duizend voetbalgeestdriftigen heb ben zich tevens ook afgevraagd hoe een team, dat zulke geweldige triomfen vierde in het midden van het seizoen is V.U.C. niet met 17-0 geklopt? na een schappe lijk begin zoo geducht kon knoeien. Want feitelijk kan men er lang of kort over praten: Ajax heeft gistermiddag, behoudens dan die twintig minuten van goed spel, een wedstrijd gespeeld, zoo slecht als we langen tijd van de Amsterdammers niet te zien hebben ge kregen. Nadat het 11 was geworden, is de Am sterdamsche ploeg in elkaar gezakt, oir niet meer op dreef te komen. Betrekkelijk fortuinlijk is Ajax aan het eerste doel punt gekomen (aan het tweede trouwens ook!). Mul ders, die een prachtige gelegenheid kreeg om te scoren, loste een niet te ongemakkelijk schot, nadat Bul royaal gemist had. Van der Male had het leer niet klemvast. Van Reenen liep in en doelpuntte. Er was toen elf Ajax' eerste doelpunt: keeper v. d. Male (liggend) heeft het schot van Mulders niet klemvast kunnen houden en tusschen v. Oyen en v. Dijke door schiet van Reenen den bal in het lege doel. Wonderlijk was het begin van dezen kamp. De Ajaciden begonnen een zeer goed spel te ontwikkelen, terwijl Feyenoord daarentegen niets bijzonders pres teerde. Technisch waren de Ajacieden ook positief beter in den aanvang van dezen vreemden strijd. De Amster dammers speelden met een gemak, een rust, die tot de conclusie aanleiding gaf, dat ze met groot verschil deze Feyenoord-ploeg zouden slaan. Blijkbaar lieten de Rot terdammers zich ook intimideeren, ja, zelfs de puike middellinie van de Rotterdammers bleef een verdedigen de houding aannemen, waardoor Ajax steeds weer op het vijandelijke doel kon afstevenen. Feyen wekte be wondering door zijn fijn technisch spel, het duo Diepen beek-Van Kol voldeed alleszins, enfin in de achterhoede was het botertje tot den boom. Alleen in den aanval vlotte het niet. Daar waren de vleugels, ook in de goede periode van Ajax, bepaald zwak en het binnentrio deed nu en dan wel handig, maar een grootschen indruk kon het quintet, ook in dit deel van den strijd, niet maken. minuten gespeeld en de talrijke Ajax-supporters meen den op een groote overwinning van de ditmaal in het blauw gestoken roodwitten te mogen rekenen, vooral omdat de backs van Feyenoord allesbehalve betrouw baar deden. Maar inplaats dat Ajax er nog een schepje opgooide om Feyenoord geheel en al te deprimeeren, een psycho logische factor, die een elftal moet aanvoelen, bleven de Amsterdammers het rustige tempo bewaren met het gevolg, dat Feyenoord er langzamerhand beter in kwam, na 26 min. door Duynhouwer gelijk maakte om van dien tijd af feitelijk tot het einde toe geheel meester van het terrein te zijn. De schitterende middellinie der Rotterdammers kwam na 25 minuten eerst recht op dreef en al miste men daar een der Paauwe s: wat die linie deed, grensde in den kamp tegen Ajax aan het volkomene. Met Van Heel als de ziel van het geheele elftal werd de voorhoede onophoudelijk aan het werk gezet en het kon niet uitblijven, dat Groenendijk met een geweldigen kanjer De Boer volkomen verraste en Feyenoord de leiding gaf, welke voorsprong reeds op dat oogenblik volkomen verdiend was. Bij Ajax voltrok zich van dit moment de inzinking, tot er slechts een gedesorgani seerde troep Amsterdamsche spelers overbleef.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9