140 ONZE A-JUNIOREN ONGESLAGEN KAMPIOEN. CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 'n Jeugdig supportster biedt Captain Kroese geplukte bloemenhulde aan. zelf Als laatste nummer van hun competitie-menu werd S.L.T.O. met 71 door Kroese c.s. verorberd. Aanvankelijk dachten we met 'n zware tegenpartij te doen te hebben, te meer daar BI.-WitS.L.T.O. in 'n 44 gelijk spel geëindigd was. Toen er echter een kwartier gespeeld was, constateerde m'n dochter, als jeugdig voetbaldeskundige, dat Tinus 'n gemakkelijken dag had en zij had gelijk: slechts sporadisch drong S.L.T.O. tot onzen doelman door. Over alle linies had Ajax het beste van het spel en zonder zich bijzonder in te spannen stonden onze jongens met de rust met 3-0 voor. De tweede helft zette S.L.T.O. met 'n goed tegen- punt in, dat onze jongens echter tevens wakker schud de. Piet van Munster zette keer od keer z'n voorhoede aan het werk, Stam gleed op de hem eigen wijze keer op keer langs de verdedigers en het slot was 'n klin kende 71-overwinning, die de kroon op het fraaie seizoen zette. Ongeslagen eindigden onze jongens aan den top met 14 overwinningen, twee gelijke spelen, 125 goals vóór en 20 tegen. Achter het predicaat „Ongeslagen" moeten we echter nog 'n vraagteeken zetten, daar we van den A. V. B. bericht kregen, dat de door ons op 15 Februari ge speelde wedstrijd tegen BI.-Wit overgespeeld zal moeten worden. In dezen kamp heeft n.l. de scheidsrechter laten beginnen, toen BI.-Wit nog niet voltallig was. Pas na vijf minuten spelen kwamen de twee laatkomers hun elftal completeeren. Misschien heeft dat BI.-Wit haar eerste tegenpunt gekost. Tegen het volledige elftal scoorden onze jongens echter nog 3 goals en pas na 'n 4O-voorsprong slaagden de Zebra's er na de rust in hun eenige doelpunt te maken. De overwinning was dan ook. zooals in het Bl.-Wit- clubnieuws werd erkend, ten volle verdiend. Wat we nu nog te vertellen hebben, zal den lezer wellicht doen denken aan Dostal's nieuwste potpourri: „Hórt und staunt"! Ie. Er is noch vóór noch na den wedstrijd door BI.-Wit geprotesteerd. 2e. Na den datum van spelen 15 Februari hoorden we niets van BI.-Wit en niets van den A.V.B., tot we op een der laatste dagen van April voor 'n fait accompli gesteld werden. 3e. De scheidsrechter is evenmin als Ajax gehoord. Het spreekt vanzelf, dat we met een dergelijke be handeling geen genoegen zullen nemen. Laat ons nu overgaan tot een aangenomer onderwerp: Ajax 6 Ajax 7 Door welwillende medewerking van onze leden Dreesde en v. Praag kunnen we hierbij deze foto's publiceeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6