CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 139 bal met de hand op 'n moment dat er weinig kans was op 'n Ajax-doelpunt. Mutters had echter gefloten, en voor 'n consequent scheidsrechter blijft er dan niets anders over dan 'n strafschop te geven. v. Kol deponeerde onder 'n ge weldig fluitconcert van 't publiek den bal in de Rotter- damsche touwen. Feijenoord, door dezen tegenslag geprikkeld, komt geweldig opzetten en tal van corners op ons doel volgen. De fraaiste kans op 'n doelpunt komt echter voor onze voorhoede. 'n Z,eer mooie hooge center van Feijen bracht Volkers op enkele meters van het doel. Wim raakte echter door de snelheid van zich zelf en den bal, het leder ver keerd en weg was de kans op den gelijkmaker. Hierna begon de laatste phase van den strijd, waarin 'n rustig en zeker spelend Feijenoord ons geen schijn van kans meer gaf en nog twee goals aan t totaal toevoegde. NABESCHOUWING. Zijn wij in den tweeden wedstrijd tegen Feijenoord kansloos? Absoluut nietFeijenoord was uitstekend op dreef en bij ons bereikte slechts één z'n normalen vorm, n.l. Diepenbeek. Verloren we 't vorig jaar niet ook met drie goals verschil van Willem II, en wat leverde de thuis wedstrijd op? Een 72 overwinning Reden om den moed te laten zakken is er dan ook geenszins. De lessen uit deze nederlaag geput, voortaan bij perioden van slap spel der tegenpartij dit direct uitgebuit, beste beentjes vóór in de komende weken en dan spreken we elkaar in het volgend club nieuws verder! Pschorr's fraaie danszaal hielp het Ajax-gezelschap spoedig over de teleurstelling heen. Met vergenoegde gezichten Slow foxten en Tango-den onze menschen over den verlichten dansvloer die met haar wisselende kleuren ook de stemming had doen wisselen. Ook van de vrouw een onzer spelers, die onder- geteekende bijna verslonden had, toen hij gedurende den wedstrijd waagde te verklaren dat Feijenoord bezig was den strijd verdiend te winnen. Zoo is het leven, lach en vergeet. Are we downhearted? Never!! bHVfr HET EINDE NADERT. Koning Voetbal bereidt zich op z'n zomerslaapje voor, dat blijkt wel het duidelijkst uit de steeds mager der wordende competitieprogramma's en bovendien uit het verschijnen van het kopje „Zomersporten" in ons blad. Verschillende elftallen zijn reeds uitgespeeld. Ajax 2, 3, 7, Jun. A en B, Adsp. C. Andere wachten op den belangrijken wedstrijd, die de beslissing moet brengen, zooals Ajax 4, wier wedstrijd tegen O.S.V. 2 in Oost- zaan den doorslag zal moeten geven wie als afdeelings- kampioen zal eindigen. Alleen ons eerste elftal zal in de komende weken nog het volle pond van onze belangstelling vragen. Wat den laatst gespeelden kampioenswedstrijd tegen Feijenoord betreft, verwijzen we naar ons artikel Kampioensimpressies". Op keurige wijze hebben onze menschen de gewone competitie besloten. Met 5 invallers winnen van H.D.V.S. in Schiedam is weer eens 'n prestatie, die niet nagelaten heeft ontzag voor onze reserve's te wekken ook buiten onzen eigen kring. Onze voorzitter vertelt U elders in dit nummer een en ander over den wedstrijd. Met 5 punten voorsprong op nummer 2 is het jongste kampioenschap nu het mooiste van de serie van de laatste vijf. Minder mooi dan ons eerste beëindigde Ajax 2 haar programma. Naast een groote overwinning op eigen veld behaald tegen Haarlem II, staat 'n 02 nederlaag tegen Z.F.C. 2 in Zaandam geleden. We zeggen echter met De Bois: De boog kan niet altijd gespannen zijn en over het geheel kunnen we met de verrichtingen van onze reserves, al waren ze minder constant dan het vorige jaar, volop tevreden zijn. Ajax 5 is den laatsten tijd slecht op dreef. Tegen S.D.W. 3 werd met moeite 'n 21-overwinning be vochten, waarbij invaller Takes de winnende goal scoorde. De laatste wedstrijd Zondag a.s. tegen T.J.W. moet de beslissing brengen. We hopen, dat vele Aja- cieden Zondag 12 uur hun makkers zullen komen aanmoedigen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5