138 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. KAMFIGENS-IMPRESSIES. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM ZOOALS HET LACHT EN WEENT Dat zou een passende titel zijn voor 'n voetbal novellebehandelende de gebeurtenissen op j.l. Zondag. Eenerzijds de duizenden BI.-Wit aanhangers, die te recht hun vreugde over de ontsnapping aan de degra datiewedstrijden niet onder stoelen of banken staken en anderzijds de treurende schare Ajax-aanhangers, down door de groote nederlaag aan hun favorieten door Feijenoord toegebracht. Aan dit treuren namen we persoonlijk geen deel, dat doen we alleen indien onverdiend wordt verloren. Doch 'n tegenpartij die met fraai en correct spel onze meerdere blijkt te zijn, kunnen we ten volle waar deer en en zoo n tegenstander was Feijenoord. We schreven aan 't slot van onze beschouwingen over AjaxP.S.V., dat we getracht hadden dóór de overwinning heen onze tekortkomingen te zien. Nu zijn de bordjes verhangen, thans moeten we de nederlaag niet te tragisch opvatten en toch 'n open oog hebben voor de gemaakte fouten. Daartoe dienen we eens rustig de verschillende spel- phases onder de loupe, te nemen. Daar was dan in de eerste plaats het begin van den strijd, waarin Ajax het spel gedurende plm. 15 minuten beheerschte. Toch was ook in deze periode het spel bij ons verre van af, in ieder geval was het echter 'n stuk beter dan dat van Feijenoord, waarin alle rust ont brak. Onze aanvallen waren echter te mat om van de fouten in de Feijenoord-verdediging voldoende profijt te trekken. Twee goede scoringskansen kregen Strij- bosch en v. Reenen. In beide gevallen kwam het initia tief van Volkersdie na 'n ingooi-bal het leder in de rechtsbuiten-positie fraai voor doel plaatste. De eerste kans ging met 'n zacht schot van onzen linksbinnen, voor v. d. Male gemakkelijk houdbaar, te loor, en Wim's tweede voorzet werd door v. Reenen juist naast den doelpaal gekopt. Twee fouten in de Rotterdamsche defensie gaven ons de gelegenheid de leiding te nemen. Een mistrap van Bul bezorgde Mul ders den bal in den geheel vrijen linker veldhoek. Onze linksbuiten aarzelde tusschen schieten of voor zetten en besloot ten onrechte het eerste te doen. v. d. Male stopte, zooals te verwachten was, kon echter het leder niet voldoende in z'n macht krijgefi en de snel mee opgeloopen v. Reenen scoorde in den rechter benedenhoek. We hadden verwacht dat met dezen moreelen rugge steun Ajax haar spel nu ten volle zou ontplooien. Heel even leek het er ook wel op, een mooie aanval WAn- deriesen v. Reenen mislukte door buitenspel en 'n vrije schop door Diepenbeek schitterend genomen, verdween juist over de lat. Intusschen ging onze voorhoede aan „Dijke-vrees" lijden. Een vrees, die, zooals het verdere spelverloop bewees, niet gerechtvaardigd bleek. Wel zette v. Dijke eens v. Reenen te ruw op zij, doch dat was ook het eenige wat we ten nadeele van den massieven Feijen- oord-back kunnen zeggen. Bovendien behoeven toch spelers die als v. Reenen en ten Have over méér dan voldoende snelheid beschikken, niet beducht te zijn voor 'n speler als Dijke, dien zij toch gemakkelijk kunnen ontloopen. Het Ajax-overwicht naderde intusschen zijn einde, reeds had v. Heel met 'n goed schot De Boer aan 't werk gezet en dat de eerste periode van den strijd on voldoende benut is geworden, zou ons den wedstrijd kosten. Steeds beter begon het spel in de Feijenoord-gelederen te vlotten en werd onze verdediging voor moeilijke problemen gesteld. v. Heel speelde 'n pracht partij op de spilplaats en Pauwe en O yens kwamen steeds beter in vorm en toen dit drietal geheel ingespeeld was, had Feijenoord verre weg het beste van 't spel. Bij een der Rotterdamsche aanvallen onderbrak v. Kol ten koste van 'n vrijen schop. Puck v. Heel plaatst meesterlijk naar Duynhouwer's hoofd en de bal ver dwijnt onberispelijk in ons net. Twee vrije schoppen, die we op den strafschoprand mogen nemen, leveren geen resultaat op. Het succes komt weer aan den anderen kant, waar Groenendijk even buiten het strafschopgebied den bal laag in onzen rechter benedenhoek schiet. Even wordt ons aanvals- spel dan weer pittiger. Een mooi door v. Reenen vrij gemaakte en opgebrachte bal wordt door Strijbosch in vollen ren schuin langs het doelvlak gekogeld. Nogmaals 'n vrije schop op den straf schopr and wegens hands van Dijke wordt genomen, doch meer dan 'n cornerdie ook zonder resultaat blijft, levert het niet op. DE TWEEDE HELFT. Nauwelijks waren we van de kleedkamer terug op onze zitplaats of Feijenoord's linkervleugel liep door onze verdediging en Barendregt vergrootte Feijenoord's voorsprong. 31. Dat we hierna nog een klein kansje kregen den wedstrijd uit het vuur te slepen, danken we aan 'n penalty, v. Oyen speelde in den strafschophoek den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4