.WEDStbud VERfLAGEN. CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 149 Amsterdam, 8 Mei 1931. Dear Bill, Het seizoen 1930-31 is zoo goed als afgeloopen wel huppelt het afgetrapte bruine vod, zoo hier en daar nog over Hollands groene dreven, maar de groote strijd is gestreden. Het spel is uit, ;,King Soccer" begint zijn zomerslaap en is de taak, die ik op mij genomen had, om je op de hoogte te houden, van het wel en wee van je oude club, volbracht. Hieruit kan je alzoo concludeeren, dat dit schrijven mijn laatsten Ajax-brief is. Ajax 3 heeft nog twee wedstrijden gespeeld en wel tegen K.F.C. 2 en V.V.A. 2. In den wedstrijd tegen K.F.C. 2 kwamen wij met verscheidene invallers uit. Zoo stond b.v. Knijn uit het vijfde in 't doel, Dukker rechts- en Arie de 'Wit, nog een knaap van de oude garde, linksback, terwijl William de Bois als rechtshalf een 'gastvoorstelling gaf. Voor de rust had K.F.C. niet veel in te brengen en bezorgden Schubert en Muller ons een 31 voor sprong, doch na de thee was het echter misère en hadden we de grootste moeite om ons de fanatieke K.F.C.-ers van heit lijf te houden. Dank zij het uitstekende doelverdedigen van Knijn en het goede werk van onze achterhoede, waar de Wit nog een aardig balletje stond te trappen, bleven wij met 42 in de meerderheid. Tegen V.V.A. 2 kwamen wij met liefst zeven invallers uit en verloren dientengevolge met 30 van onze rood-zwarte stadge- nooten, die met het oog op degradatie, de punten best konden gebruiken. Middendorp in de goal, was de eenige oase in dit voet bal-drama. Al bij al, een slecht slot van een goed voetbal-seizoen. Bill "my news has run out", het doek is gevallen, de zaal stroomt leeg, de lampen gaan uit en met een "good by for ever". I remain, Very sincerely, BIG BOY. AMSTERDAM, 19 April 1931. Op een zéér glad veld hebben de Junioren B de Spartaan Jun. B met niet minder dan 160 ingemaakt. En nog ben ik niet geheel tevreden. De talrijke keeren, dat men buitenspel stond, zijn daar hoofdzakelijk de oorzaak van. Er werd echter thans weer eens gevoetbald. Reeds binnen 5 minuten hadden wij met 40 de leiding. Spartaan beantwoordde met een paar gevaarlijke aanvallen van den linker vleugel, doch het binnemtrio verknoeide de kansen op de onbe- nulligste wijze. Neen, dan deden de onzen het beter. Goed gesteund door de middenlinie gingen wij keer op keer door de Spartaan- veste heen. Vooral v. Keulen had er zin in. Met 7 goals was hij topscorer. De modder zat tot op zijn rug toe. De rust brak aan met 90 en gingen wij thee (zonder suiker) drinken. Na half-time was er geen roodbroeken-aanval meer te bekennen. De kanthalfs Diepgrond en v. Zutphen knalden op doel. Zelfs v. Tuyl, onze rechtsback, gaf eenige voorzetten. De Spartaan-keeper zal het dan ook niet koud gehad hebben en zoo kwam met 160 het einde. Nu R.A.P. nog en dan kunnen (moeten) wij de kampioens- vlag hijschen. „SALOMO." N.B. De heeren Papa's en reserve's bedankt voor hun opkomst. AJAX II—HAARLEM II. Twee ploegen, die beide met een groot aantal invallers in het veld komen; bij ons juist geteld liefst 8 stuks; bij Haarlem een zestal. Onze reserves waren echter van die goede kwaliteit, dat het geheel een vrij aardigen wedstrijd is geworden. Haarlem had niet veel in te brengen en daar Schubert geducht op schot was, maakte hij vijf of zes goede goals van een totaal van acht stuks. Haarlem stelde hier een vrij gelukkig tegenpunt tegenover. Een verslagje bespaar ik u maar. Nu nog naar Zaandam en dan zit het competitieseizoen er weer op. Laat ons hopen op een prettige slotmatch. W. DE B. Z.F.C. II—AJAX II. Met een onvolledig elftal twee onzer moesten Mokum ver tegenwoordigen in Antwerpen trok Ajax voor zijn laatsten wedstrijd naar Zaandam. Het was wat vroeg, 11 uur, maar het boottochtje is altijd aardig. Op het terrein gearriveerd zijnde, bleek de scheidsrechter niet zoo vlug te zijn en na het gebruikelijke half uur wachtens konden wij wel gaan. Gelukkig echter was een A.V.B. scheids rechter, die een adspiranten-wedstrijd leidde, bereid na afloop hier van deze match ook te fluiten. De Heer Rietveld wordt bedankt, het was uitstekend. Dit was niet het geval met ons spel, in een slappen wedstrijd verloren wij van de enthousiaster spelende Zaan dammers met 20. Dit was dan het slot van een seizoen, waarin weliswaar het kampioenschap behaald is, maar over het geheel niet de noodige voldoening gegeven heeft. Een groot verschil met het vorige seizoen tenminste. Laat ons echter maar denken: de boog kan niet altijd gespannen staan en het aanstaande seizoen weer eens beter. W. DE B. MET DE A-ADSPIRANTEN NAAR ZAANDAM. Onder niet al te ideale weersomstandigheden met de Zaandammer boot vertrokken. Onderweg bleken de jongelui in opgewekte stem ming te verkeeren en vond een foto-album van ondergeteekende (Ajaxherinneringen) gretig aftrek. Zonder op een mijn geloopen te zijn, werd de stad van het Czaar-Peter-huis bereikt. Als wij na een fiksche wandeling de plaats van bestemming bereikt hebben, blijkt het terrein na de vele regenbuien niet in beste conditie te verkeeren. In het begin van den wedstrijd ontstaan dan ook voor beide doelen eenige hachelijke situaties, waarbij de modder in de meeste gevallen zegeviert. Ondanks dat het grootste gedeelte onze jongens physiek in de minderheid zijn, gaat de wedstrijd volkomen gelijk op en wordt er, het terrein in aanmerking genomen, behoorlijk gespeeld. Rust 00. Na de rust weet de Z.F.C.-middenvoor met een schitterend schot ;te doelpunten, terwijl de linksbuiten de score weet te ver- hoogen. Einde 20 voor Z.F.C. Ten slotte een paar kleine opmerkingen over het spel. De fout, die zich het geheele seizoen reeds openbaart, is te weinig door tastendheid van de voorhoede voor de goal en te zwak schieten. De gevaarlijkste schoten kwamen van flinken afstand van onzen rechts half. Het verdere gedeelte van het elftal heeft behoorlijk gespeeld, waarbij niet onvermeld mag blijven, dat aanvoerder Groeneveld de beste man was. Na een zeer goed geslaagden marathonloop door Zaandam op het nippertje de boot gehaald, waardoor een kleine hartversterking wel verdiend was. Bij aankomst in Amsterdam bleek voor eenige jongelui het modernste vervoermiddel „De gele Band" geen onbekende te zijn, maar met de gedachte van: Men heeft rangen en standen in de maatschappij: ben ik maar: on my hobbelhorse" naar huis qeqaan. C. E. d. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 15