typ AAN DE CLUBAVOND-COMMISSIE ty[P 25 Mei: GO AHEAD—AJAX. 148 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. werd, niet eerder dan hiervoor door den tafelpresident verlof werd gegeven. Zondagmorgen ging het geheele gezelschap met groote toerauto's naar Brighton, een schitterende badplaats, 's Avonds na het diner waren wij de gasten van Tussauds Cinema, waar de cupfinale als sprekende film gegeven werd. Daverend gelach ging op, toen Barkas, Birminghams aanvoerder, en die van West Bromwich, Glidden, die zich beiden onder de aanwezigen bevonden, door scheidsrechter Kingscott gelukgewenscht werden met de sportieve wijze, waarop de spelers gespeeld hadden. Dit gedeelte was eerst Zondagmorgen opgenomen, hetgeen het blauwe oog bewees, dat Barkas, door een ongeval in het hotel, had opgeloopen. Maandagmiddag vertrokken wij naar Bir mingham. De ontvangst aldaar was overweldigend en had niet grootscher kunnen zijn als wij de cup mede gebracht hadden. Van station naar het stadhuis, waar de officieele ontvangst plaats had, is ongeveer 10 minuten. De autocars konden ternauwernood door het publiek; uit ramen en kozijnen, op balcons werden de spelers toegejuicht en op het stadhuisplein waren dui zenden tezamen gestroomd. Na de thee complimenteer de de Lord Mayor van Birmingham bestuur en spelers en natuurlijk teleurgesteld, dat de cup niet voor één jaar een rustplaats gevonden had in zijn stad, het niettemin een geweldige prestatie is, tot de twee laatst uitverkorenen te behooren, waarop de spelers terecht trots op mochten wezen. Den volgenden dag bezoch ten wij de andere Birminghamsche eerste divisie club, Aston Villa. Een grootsche inrichting, waarbij het begrip sport" vervaagt; het lijkt meer op een fabriek. Getraind werd er niet meer. Men was reeds bezig aan een nieuwe grasmat voor het komende seizoen. In Londen bleek uit alles, dat de laatste week van het voetbalseizoen was aangebroken. De amateurclubs hebben door het spelen in verschillende bekercompetities, een grooten achterstand in te halen. Wimbledon, kam pioen der Isthman League speelde bijv. zeven wed strijden in een week; eiken avond één en Zaterdags twee, om 3 uur den thuis- en om 7.30 uur den uit wedstrijd! En de spelers zijn gewillig en kankeren niet. Zelfs wilde men twee spelers een avond laten rusten, doch beiden weigerden. Zij hadden alle wedstrijden., ruim 50, in dit seizoen medegespeeld; den laatsten wilden zij niet missen! Wij zagen op Woensdagavond een wedstrijd tegen St. Alban City en Vrijdagavond den eindwedstrijd tusschen Guildford City, een prof.- club en Wimbledon voor de Surrey Combination Cup, welke de laatste met 20 won. In beide wedstrijden werd met een snelheid en geestdrift gespeeld, welke wij dit seizoen bij geen enkelen wedstrijd in Holland zagen. Zaterdags nog een wedstrijd tusschen Arsenal en Bol ton Wanderers; de Arsenal is een waardige kampioen. James te zien met den bal, daar kan je een zeeziekte op riskeeren. Een prachtslot voor de laatste week van het Engelsche voetbalseizoen. J. O. Namens alle vaste clubavondbezoekers dankte on- dergeteekende de Clubavond-Commissie, in het bijzon der J. Schoevaart en Joh. Smit, voor het vele werk, door hen met zooveel genoegen verricht en tevens de schenkers van de mooie prijzen, afgestaan voor de verschillende tournooien. Met Clubgroeten, J. J. BOGERS. Zullen onze dames wéér zoo lachen als den vorigen keer?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 14