CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 147 totaal niet genomen. De keepers trapten geen enkelen bal uit de handen, doch alles direct van den grond. Overigens hebben beide doelwachters niet veel gepres teerd. Vooral Hibbs is mij bijzonder tegengevallen. Pearson b.v. liet 5 minuten voor het einde een harden lagen bal door zijn beenen gaan. Wat hij gezegd heeft, weet ik niet, maar hij zal de goden wel gedankt hebben, dat hij precies naast den goalpaal stond en dat de bal juist naast inplaats in de goal terecht kwam. De spontaniteit, waarmede de tegenstanders elkaar na afloop gelukwenschten, deed erg prettig aan. De overwinnaars kon men het beste vergelijken met een troep schooljongens, die van een naburige school had den gewonnen. Thans begon de uittocht uit het stadion in een nog steeds stroomenden regen. Van te voren was ons een verzamelpunt aangeduid, waar wij allen te zamen zou den komen, teneinde de terugreis naar de city te aan vaarden. Het wachten duurde zeer lang, maar ten slotte bleek de hoop om het geheele gezelschap bij elkaar te treffen, ijdel te zijn, zoodat. maar besloten werd om met ons vieren op stap te gaan. Of iedereen op de plaats van bestemming is aangekomen, weet ik nog steeds niet. 's Avonds hebben wij voor een hoop geld goed gegeten en lieten we ons de Hollandsche Bols goed smaken. Om kwart voor negen vertrok onze express weder naar Harwich. De gastvrijheid van de Port Vale F. C., welke gingen toeren in Holland, werd algemeen ge waardeerd. De overtocht was vervolgens weer slecht door het ruwe weer, de dekens uit de onbewoonde hutten bewezen evenwel goede diensten. Het ontbijt in Hoek van Holland was weer echt Hollandsch. Om zeven uur vertrok de trein naar Mokum en konden we ons gereedmaken voor de Holland-Duitschland-match om zoodoende het verschil met den vorigen dag te bepalen. Rest mij nog een woord van dank voor het prettige reisgezelschap en het prettige humeur. R. VUNDERINK. WAAR IS DE HOED VAN C. E. DE VLIEGER? Deze heeft op 1 Mei het hoofddeksel van een ander mede genomen en het zijne laten hangen. De ruil is niet goed bevallen en voornoemde Heer Vlieger verzocht onze bemiddeling om de hoeden weer aan de juiste kapstokken te brengen. Mededeelingen op ongezegeld papier aan de redactie. IETS OVER DE GUP FINAL. DE LAATSTE WEEK. Het is elk jaar hetzelfde. Je zweert heilig, dat je er niet aan denkt naar de Cupfinal te gaan, maar hoe dichter het naar den op een na laatsten Zaterdag van April loopt, hoe minder je de bezwaren begint te tellen en ontvang je dan op een goeden dag een uitnoodiging van Birmingham om hun gast te zijn op 25 April ter gelegenheid van de final in Wembley-stadion, dan verdwijnen alle bezwaren als sneeuw voor de zon en Vrijdagavond 9 uur zit je in de Hookexpress. Reeds Dinsdag voor den wedstrijd was Birmingham afgereisd, richting Londen. Maar waar ze zaten, wist niemand, behalve directors, manager, trainer en spelers. Alles werd gedaan om den spelers een rustig en aan genaam verblijf te geven. Twee uur voor den wedstrijd werd naar Wembley gereden. Zelfs om in de kleed kamer te komen, moet men een aparte kaart bezitten, waarvan er per club slechts 15 worden uitgegeven en moesten de directors de kaarten wisselen om nog even met hun spelers te spreken. Het had zeer veel hoofd breken gekost voor Birmingham haar elftal had vast gesteld en het was op verzoek van de spelers, dat Bradford werd opgenomen. Een prachtdoelpunt werd niet toegekend en ontnam Birmingham de stimulans, die in dergelijke wedstrijden den doorslag geeft. Het mede spelen van Bradford bleek een handicap en Briggs als rechtsbuiten speelde zijn slechtsten wedstrijd, maar Birmingham gaf grif toe, dat ze door een beter elftal waren geslagen. Voor de Albion is, nu ze de eerste divine heeft bereikt, het financieele resultaat van zeer groot belang, daar het haar in staat zal stellen, het team flink te versterken. 's Avonds gaf Birmingham een groot diner in het Russell Hotel, waar bijna 500 gasten aanzaten, waar onder het bestuur van de Football Association en Football League, afgevaardigden uit alle landen van Europa waar Birmingham gespeeld heeft. Ook waren de drie overgebleven spelers van het elftal van Small Heath, zooals Birmingham toen heette, die 45 jaren geleden om den final gespeeld hadden, aanwezig. Had Birmingham de cup gewonnen, dan zou deze voor den president op tafel hebben gestaan; nu moest men noodgedwongen genoegen nemen met een gemaakt van chocolade. Er heerschte geen begrafenisstemming, integendeel. Aan het einde van het diner werden de speeches gehouden, waarbij ondergeteekende verzocht was geworden, te antwoorden op den toast uitgebracht op de buitenlandsche gasten. Opmerkelijk was, dat onder het diner niet gerookt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 13