144 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. DE TWEEDE HELFT Na de hervatting werd het na één minuut 31 door Barendregt en Ajax had toen een gelukje, dat Van Oyen in het strafschopgebied hands maakte, waardoor Van Kol den achterstand tot 3—2 kon verkleinen. Na een half uur was het 42 door Duynhouwer en twee minuten voor dit inderdaad bittere einde scoorde Baren dregt de 5e goal. FEYENOORD—AJAX 5—2. De twee Feijenoorders zijn keeper de Boer al gepasseerd, maar nog gaat het schot bij deze bijna niet te missen kans naast het doel. Foto V.F.B. Men zou over het spel van Ajax gisteren drie Revue s kunnen vullen, men kan het ook in drie regels zeggen. Dat laatste heeft deze redactie ongetwijfeld liever! Welnu: Feyenoord heeft, toen het eenmaal op dreef was, de tegenstanders zoo ,,in elkaar gedrukt", dat er geen ontkomen meer aan was. Neem daarbij nog, dat de voorhoede der roodwitten niets beteekende en de middellinie steeds beroerder werd, dan is het begrijpelijk dat ook het backstel zoo onbetrouwbaar begon te spe len, dat de Feyenoord-voorhoede steeds tot het doel van De Boer kon doordringen. De beste in Ajax' middellinie was gisteren nog de spil Anderiesen Jr., maar die had zooveel te doen, dat hij tegen het einde uitgespeeld raakte door de goed combineerende tegenstanders van het kastje naar het overbekende muurtje werd gestuurd. Anderiesen Sr. was na rust vervangen door Martens, die daardoor bewezen heeft, dat hij ook niet meer tot het eerste Ajax-elftal behoort. Diepenbeek was nog de eenige, die in de algemeene malaise het hoofd boven water hield. Over de voorhoede valt niet uit te weiden, 't Is nu eenmaal vreemd bij deze Ajax-voorhoede, dat zij er somwijlen volkomen uit kan zijn. Zoo'n periode heeft zij gisteren doorgemaakt, 't Gebeurt echter, dat een deel der aanvallers er nog iets van terecht brengt: gisteren niet. Ten Have en Mulders, die deze competitie toch wel goed werk verricht hebben, waren er volkomen uit. De hoofdzaak echter blijft, dat de aanval voortdurend strandde op de prima middellinie van Feyenoord. Neen, 't was gisteren een droeve Ajax-dag en de verwoede supporters zullen over hun ploeg zeker niet te spreken zijn. Scheidsrechter Mutters heeft eveneens een off-day gehad. Maar waarom mag hij die ook niet eens hebben en anderen wel? ALEX IZAKS. (Artikel en clichés met toestemming der Redactie overgenomen uit de „Revue der Sporten".) W AJAX-P.S.V. 't Gordijn gaat op, het stuk vangt aan, Zal 't 'n blij- of treurspel wezen? 't Verlangen naar de zegevaan Is op 't gelaat te lezen. Het is een strak gespannen sfeer Bij twintig duizend menschen, Die, blikkend op het veld van eer. Aan 't slot een blijspel wenschen. De juniores staan geschaard, Als Ajax surrogaten, Om P.S.V., ook hier vermaard, Het speelveld op te laten. Zij komen om het fundament Van Ajax te beslechten, En voor de eer en goeden naam Van P.S.V. te vechten. De strijd vangt aan, doch wat een kruis, 't Is dad'lijk al ontberen, Daar tweemaal Boumans' nettenhuis Een bal moet inkasseeren. Maar dan komt weer het voetbalbloed Bij P.S.V. naar boven, Om bijna met dezelfde spoed De voorsprong te ontrooven. De aanval wisselt keer op keer, Ze zijn gelijk in krachten, Maar Ajax scoort toch tweemaal meer Door hulp van duist're machten, Zoo komt het einde van den strijd, 't Fortuin mag zegevieren, En P.S.V. noteert met spijt Een daling der papieren. Men hoopt, men gist wel en men raadt, En wenscht dat het voorspoedig gaat, Maar wat men raadt; bij het besluit Valt het toch meestal anders uit! H. FBabbé. (Overgenomen uit de P.S.V.-er.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10