'(TOBAVÖrtZ) 'Q 129 Dit moet en kan, als alle Heeren, welke in de ver schillende afd. besproken worden, willen medewerken en aanwezig zijn. Mochten wij dezen Vrijdagavond nog niet uitge speeld komen, dan worden de winnaars bepaald naar den stand van het oogenblik. CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. Bedankt worden alle spelers die ondanks, dat ik in het derde gedurende het geheelo seizoen opgesteld was, mij iederen wedstrijd als aanvoerder verkozen, In onze voorlaat ste wedstrijd nog, toen ik op het gekke van de situatie wees en onze reserve aanvoerder Piet Vunderink het aan voerderschap aanbood wilde Piet hier niets van weten en bedankte in eenige hartelijke woorden hiervoor. Dergelijke jovialiteit vergeet men nooit. Het is het vijfde kampioenschap wat ons tweede in deze reserve le klasse behaald heeft. Prettig vind ik het dat ik aan alle vijf, de eerste in 1918, heb mogen meewerken. Daar ik met mijn pensioensacte in mijn zak loop, wil ik van hieruit alle Ajaxieden, die in den loop der jaren in ons tweede ge speeld hebben, bedanken voor de degelijke en prettige mede werking die voor het behalen van al deze successen onont beerlijk zijn geweest, W. de B. Jr. ZEEBURGIA III—AJAX VI 8—1. DAS LIED 1ST AUS! „Adieu, mijn sdhoone kampioenschapsdroom, Adieu, adieu, ik vergeet je nooit, ik vergeet je nooit." Om in het teeken van bovenstaande film te blijven, zou ik hier nog aan toe kunnen voegen: „frag' nidht warum ich weine". Het kleine kansje, dat wij nog hadden, is door een smadelijke 8>1 nederlaag tegen Zeebumgia, geheel in rook vervlogen. Daar we in ca. 8 weken niet gespeeld1 hadden, en tevens eenige invallers telden, zat er weinig verband in het elftal. 'Toch hielden we tot rust (03) nog behoorlijk stana, misten diverse goede kansen en zelfs een penalty; hierna was het echter afgeloopen en voerden de Zeelburgianen geleidelijk de stand op. Hoewel onze voorhoede nog tal van keeren de gelegenheid kreeg, de achterstand te ver kleinen, moesten we ons tevreden stellen, met alleen de gebruike lijke eer te redden. Jammer dat onze spil Thiry door ziekte op halve kracht speelde (neem je niet wat te veel hooi op je vork?), zoodat van de middenlinie weinig stuwkracht uitging. Na afloop verklaarden een paar van onze tegenstanders, dat dit de beste wedstrijd was, welke ze dit seizoen speelden, bovendien vonden ze den uitslag nog zeer geflatteerd. Zeeburgianen, we danken jullie voor je sportief oordeel, dit neemt echter niet weg, dat, al was het doelpuntenverschil misschien wat te groot, jullie een stevige over winning dubbel en dwars verdienden. JAMES. AJAX 6—BL. WIT 6. Prachtig weer, een ongeslagen tegenstander, en het eenigste Ajax elftal, dat dezen Zondag speelde. Van de verwachte „reuze" toeloop zagen wij echter alleen Elzenga, de onvermoeibare. Reeds spoedig heeft BI. W. uit een paar snelle uitvallen een 30 voor sprong (het laatste doelpunt had Knijp moeten voorkomen). Nog voor rust weten Hetebrij en IJpma onze achterstand tot 32 terug te brengen. Tijdens de thee is destemming erg opgewekt, zoodat er direct na de hervatting enthousiast wordt aangepakt. We zijn geregeld in den aanval, en paal en latmoeten zelfs de BI. W. verdediging ter hulp komen. Na ca. een half uur weet onze links buiten eindelijk de gelijkmaker te fabriceeren (33). Nog eenige verwoede BI. W. aanvallen, waarbij Knijn door eenige fraaie safes zijn fout van voor half time glansrijk vereffend, en dan blaast de scheidsrechter het einde van deze prettige, faire kamp. Onze hulde aan het nog ongeslagen BI. Wit, dat het kampioen schap nu slechts voor het grijpen heeft. WATERGRAAFSMEER III—AJAX VI 0—1. Wij verschenen in een fantastische opstelling met 6 invallers. Spoedig viel Lotte uit, gevolgd door Schrama, alleen eerstgenoemde keerde terug en heeft verder nog wat meegehinkt, zoodat wij slechts man in het veld hadden. Voor rust scoorde onze mid denvoor een fraai doelpunt 10, terwijl na rust niet meer werd gedoelpunt. Een paar Wgm.-spelers speelden zeer onbesuisd, hoe wel dit niet moedwillig ruw te noemen was, verkozen eenige onzer een gave ribbenkast boven een grootere overwinning, zoodat het over het geheel een slappe vertooning was. Gezien het gehavende elftal is het echter nog een keurig resultaat. ORANJE ZW. I—AJAX VI 0—1. Een gelijkopgaande strijd, waarbij beide partijen eenige goede kansen missen. Tot 2 minuten voor het einde is de stand nog steeds 00, dan krijgen wij een corner te nemen, welke via den vuist van den Or.-Zw. keeper in het net verdwijnt. Nog verricht onze rechtsbinnen een zeldzaam staaltje voetbal door een theore tisch niet meer te missen kans, practisch naast te frommelen. We derom hadden wij 6 invallers, doch vooral na rust is er goed en vlug gespeeld, waarschijnlijk om op tijd bij Ajax-P.S.V. te komen. JAMES. BILJART-TOURNOOI 1930—1931 Naar de Clubavond-Commissie mij berichtte, is be sloten aan het einde dezer maand, te eindigen met de clubavonden. Nu is daar geen bezwaar tegen, maar er moeten nog verschillende wedstrijden gespeeld worden. Rekenen wij dan, om te beginnen, één avond voor de prijsuitreiking, dan is het beslist noodzakelijk dat Vrijdag a.s. de laatste wedstrijden worden gespeeld. Dit zijn alleen die wedstrijden, welke in verband staan met de prijzen, de overige wedstrijden laten wij vervallen. Nu heb ik het zoo royaal mogelijk bekeken en ben tot de conclusie gekomen, dat er uiterlijk een 20 wed strijden moeten gespeeld worden, willen alle winnaars bekend zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7