ff^JgLWEDfTRUD. VERflAGEN. 128 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. AJAX II—HILVERSUM II Van het uitstekend, fair en enthousiast spelende Hilversum heeft ons tweeide een gevoelige voetballes gekregen. Wel telde het tweede enkele invallers, maar zoo slecht als deze wedstrijd hebben onze reserves in geen twee jaar ge speeld, Het rammelt in het tweede momenteel en wat ik voor twee maanden in dit blad voorspelde is ten volle bewaarheid. De geest deugt momenteel niet. Diverse spelers laat het koud of er gewonnen of verloren wordt en dat is een kwaad ding. Waar ik in het bijzonder de aandacht der E,C, op wil wijizen (de stem des roependen in de woestijn?) stuur geen spelers meer in het veld waarbij gij a, u, b, moet spelen. Gij m^et de overtuiging hebben dat die menscihen die gij opstelt hu-i ook voor de volle 100% willen geven, ook als de tegen partij sterker is. Een speler waar geen fut inzit al voetbalt hij aardig werfct remmend, op het geheel. De taak der E.C. is moeilijk en ondankbaar, misschien zie ik het verkeerd en is het een korte ziekte crisis. Maar wat jammer is, het tweede is altijd een gezellig ploegje geweest dat moet het ook weer worden en eenheid en goede geest daar kan een E,C. veel aan doen. Offer niet alles aan het spel op Heeren want dan rekent u fout. Elke zet kan geen meesterzet zijn, en daarom zou ik de spelers willen vragen van hun kant, steun ook de E, C, meer en wordt gij al eens gepasseerd, tracht dan op het veld te bewijzen, dat gij beter lot verdient, en bovenal laten wij wederzijds onze fouten inzien. Jongen, jongen, wat een zware inleiding voor een wedstrijd verslag, maar het komt, en ik maak het kort. Onmiddellijk na den aftrap blijkt Hilversum de zaak ener giek aan te pakken. Onze verdediging krijgt het druik, maar geleidelijk raakt' het spel meer verdeeld en ook onze voor hoede komt los. De Hilversum-doelman die een goede wed strijd speelde is echter paraat. Een vrije trap op ons doel wordt ons noodlottig. Elkaar verkeerd begrijpen, even te laat uitloopen van onzen doelman en Hilversum heeft de leiding 10, Na een algemeenen aanval maakt Heins kort voor rust gelijk. Even hierna rust. Na de thee blijkt Hilversum geheel ingespeeld. Fraai com bineerend scoren de gasten in korten tijd twee uitstekende goals. Onze ploeg stelt hier een onbenullig spelletje tegenover, Was dat Ajax II, het leek nergens op. Dat Landzaat dan ook nog twee goals doorliet baart geen verwondering en met een 51 nederlaag hadden wij onder de oogen van veel publiek een slecht figuur gemaakt. Beterschap jongens, nog kan het kampioenschap behaald worden W. de B. Jr. AJAX II—H.F.C. II Indien ik scnrijf, dat wij dezen wedstrijd met zeker vier goals verschil hadden kunnen winnen, overdrijf ik niet, Waar de oorzaak?, diverse Heeren vertikten het eenvoudig hun ten volle te geven; speelden mat en futloos. Willen wij succes hebben, dan moet en zal dit er uit. H, F. C., dat in de meening verkeerde, dat wij kampioen waren, had rozen meege bracht voor een kleine hulde. De ontdekking, dat dit nog niet behaald was, was geen rede om de rozen niet te geven en de H. F. C.-aanvoerder overreikte de rozen in een geestig speechje voor het goede spel, doorgaans door Ajax vertoond. In dezen wedstrijd bleek hier echter weinig van. Niet dat ik de sportieve H. F. C.-ers hun gelijke spel niet gun; zij hebben in elk geval enthousiast gespeeld. Maar zonder de medewerking van enkele lamlendig spelende Ajaxieden, was de uitslag heel anders geweest. In 'tkort verteld: voor rust was Ajax doorloopend sterker,voor doel hopeloos, Rust 0-0, Na rust als de le drie kwartier. Wij maken 1 goal en H. F. C, uit een aanval gelijk. Eindstand 11. Genoeg hierover. W. de B. Jr. AJAX II KAMPIOEN. Met hrït volgende elftal, zooals u ziet veel invallers, de strijd tegen Stormvogels aanvaard- Landzaat, v. Os, Windt, Schetters, de Bois, v. Leeuwen, Kant, Heins, Schubert, Addicks, Bieshaar. Kort voor de match den ploeg eens toegesproken en vol goeden moed even twee uur begonnen. Wederzijds zat er direct gang in. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. Stormvogels, aangevuurd door vele toeschouwers, doen hun uiterste best, maar wij houden stand en de Stormvogel-doelman wordt ook beproefd. De gang blijft er in en het is Schubert, die onze eerste goal weet te fokken. Zoo breekt met een 10 voor sprong de rust aan. Tijdens de thee blijkt, dat, wil er gewonnen worden, het geheel anders moet gaan. Nauwelijks dan ook begonnen, blijkt Stormvogels de zaak energiek te behandelen. Na een 4'-tal minuten kopt hun midvoor een fraaien voorzet keurig in Nog houdt het ofifensief aan, maar de Ajaxieden komen geleidelijk opzetten. Een gelijk opgaande strijd volgt nu. Enkele kansen worden gemist, totdat Heins den Stormvogel doelman met een zuiver schot passeert. Het consigne wordt nu gegeven de deur achter dicht. En al hoewel met moeite, we houden stand. Schubert zorgt nog voor twee goede goals. Doordat achter wat vrijer gespeeld wordt, scoort Stormvogels nog een tweede tegenpunt, Zoo kwam met een 42 overwinning het einde. Scheidsrechter Boeree floot rustig en goed. Ec nu een kleine nabeschouwing: Het geheele elftal bedankt, er is weer eens met pit gespeeld en zoovrel de oude als de jonge garde mijn hulde. Ga ik de zaken over het geheele seizoen eens na, dan is het Kampioenschap niet zoo overtuigend als het vorige seizoen. Wat weer eens bewezen is, dat elke goede voetballer nog geen goed clubspeler is. Een goede en prettige geest is en blijft een hoofdfactor.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6