126 CLUBNIEUWS DER A.EG; AJAX. Het kan anders: Een der twee nog te spelen wed strijden gaat tegen Rap a. Onnoodig te zeggen dat slechts door met 100 energie te spelen hier nog een kampioenschap te be halen valt! De „C" deed wat verwacht werd: met 30 op D.W.S. c bleef de mooie kampioenskans geheel be houden. Nog één puntje is noodig, waarvoor nog twee wed strijden te spelen zijn en als ze beide gewonnen worden dan wordt het een ongeslagen kampioenschap! In onze Adspirantenafdeeling konden wij als in valler-scheidsrechter nu ook eens binnen de lijnen de schotloosheid van de voorhoede van onze „A" bewon deren. Van de tallooze kansen werd er slechts één benut. Ook S.A.V.M. bracht het tot één goal en dies werd het resultaat 11. Zondag j.l. verloren onze boys met 01 van Blauw Wit a. De „C" was nog actiever dan Actief, waarmee we alleen maar zeggen willen, dat de wedstrijd Actief Ajax met. 'n 52 overwinning voor rood-wit eindigde. Zondag j.l. klopten onze pukken Wilhelmina Vooruit met 30. ONS CLUBBLAD In verband met het feit dat reeds met dit nummer van drukkerij veranderd is, is het meer dan ooit noodzakelijk alle copie op den sluittijd op één adres verzameld te hebben. Voortaan kan dan ook alleen die copie geplaatst worden welke Dinsdagavond 8 uur op het redactie adres, Brederodestraat 75 aanwezig is, In de komen de maanden zullen natuurlijk de kampioenswedstrij den in het centrum der belangstelling staan en daarom zullen we zooveel mogelijk de data van verschijnen zóó kiezen dat ons blad direct na be langrijke gebeurtenissen in de kampioenscompetitie volgt en wel bij voorkeur na de uitwedstrijden van onze club. Onzen medewerkers verzoeken wij in verband hiermede met het inzenden van hunne bijdragen rekening te houden en telefonisch of anderszins overleg met ons te plegen. Voor het eerstvolgende nummer kunnen wij reeds mededeelen dat dit zoo vroeg mogelijk in de week na 10 Mei zal verschijnen. KAM PIOENS-1MPRESSIES. OG ietwat onwennig trok de groote Ajax- familie Zondag j.lnaar het groote Stadion. De inboorlingen van de Meer, die anders met 3 stappen van uit hun huis- I kamer op onze overdekte kunnen komen, moesten zich in lijn 6 wringen en de Wes- tersche Mokummers konden eerst nog 'n mopje lunch- muziek aanhooren vóór zij zich opmaakten om de Kampioenspremière bij te wonen. Ook als toeschouwervooral als je door de vele Ajax-beslommeringen haast nooit in het Stadion komt, moet je even aclimatiseeren. De spelers moeten zich inspelen en de toeschouwer moet zich „Inkijken" Men zit ver van het speelveld af en daardoor lijkt het tempo wat langzamer dan het in werkelijkheid is. Ook de ballen in de verst gelegen veldhoekeh maken dikwijls den indruk reeds „Uit" te zijn, vóór dit werkelijk het geval is. Het weer was uitstekend, er waren 25000 toeschou wers en Ajax won met 42 en ondanks dat alles gin gen we na afloop niet geheel voldaan huiswaarts. Er waren perioden van goed spel op enthousiaste manier ten uitvoer gebracht, doch er waren ook in zinkingen, waarin het spel beneden Kampioenspeil daalde. Mogelijk heeft de spoedig verkregen 20 voorsprong in combinatie met de herinnering aan de 102 overwinning op ons veld behaald, 'n ongunstige uitwerking op de energie van onze spelers gehad. In ieder geval trad na den spoedig verkregen voor sprong 'n tijd van slap Ajax-spel in. Als onze menschen tempo en spel van de eerste 10 minuten volgehouden hadden dan zou o.i. P.S.V. reeds in de eerste wedstrijdhelft zijn geslagen. Geleidelijk profiteerden de Philipsmenschen van de gelegenheid tot herstel, die hun geboden werd. En toen rechtsbuiten Lommen die vrijwel geheel onbewaakt werd gelaten den bal naar den rand van het strafschopgebied dirigeerde, scoorde Hermans met 'n fraai schot het eerste tegenpunt. P.S.Vzag dat haar angst voor 'n grooten nederlaag ongemotiveerd was, werkte hard en bekwam weldra den verdienden gelijkmaker, die na hoog heen en weer gespeel voor ons doel ingekopt werd. Toen kwam de reactie. Wel schepten ook de Philips-menschen zich nog eenige kansen, waarvan een door De Boer uitloopend onderbroken werd, doch onze voorhoede kwam meer en meer in actie en Ten Have wist ons vanuit moeilijke positie opnieuw de leiding te geven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4