CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. 125 geluid ons langs de telefoonlijn vertelde dat onze jongens met 42 gewonnen hadden. Onze jongens en onze oudjes! De pas ontloken junior-knop Japie van Leeuwen streed zij aan zij met de Bois, Schetters en Bieshaar, de laatsten wat oud als voetballer, doch jong wat Ajax-hart betreft, het lukte hun Ajax 2 over het doode punt heen te brengen en ook in deze afdeeling ons clublied: Een juichkreet dav're langs de velden, toe passelijk te maken. Onze hartelijke gelukwenschen! Ajax 3 speelde en verloor haar laatsten wedstrijd met 'n gehavend elftal tegen V.V.A. 2. Ajax vier's laatste thuiswedstrijd. Zondag j.l. kozen we als hors d'oeuvre voor den grooten strijd in het Stadion den laatsten strijd op eigen veld van ons vierde. Spartaan 3 was gast en slachtoffer, doch dit laatste allesbehalve gewillig! In de eerste helft waren de roodbroeken zeker niet de minderen. Fel hebben zij onzen doelman Happel bestookt, die heel wat lastige ballen uit z'n doel heeft moeten weren. Wel kreeg ook onze voorhoede 'n paar goede scoringskansen, doch over 't geheel waren de polder bewoners toch gevaarlijker. Ook in de tweede helft beten de Spartanen geducht van zich af, doch het Ajax-overwicht werd steeds grooter en toen eindelijk Remiens 'n goede voorzet van v. Laar hoog in de touwen schoot, was de ergste tegen stand gebroken en werd het nog een flinke 40 over winning. In de halflinie viel het weldoordachte spel van Bakker op en in de voorhoede was het vooral v. Laar, die met snelle rennen en goede voorzetten op den voorgrond trad. Nu nog de laatste uitwedstrijd: O.S.V. 2Ajax 4. Onze jongens staan twee punten voor, dus O.S.V. 2 kan nog gelijk komen. Dat wordt 'n lastige taak voor onze jongens! Aan de boorden van den Zaan hebben de Ajax-elftallen nooit gemakkelijk werk. Beste beentje vóór, lui! Ajax 5 boekte na 12 overwinningen 2 nederlagen Frag nicht warum ich weine! V.V.A. 4 en D.W.V. 3 klopten ons vijfde met resp. 2—4 en 2—3. Tegen den laatsten uitslag is door Ajax protest aan- geteekend. De winnende Nieuwendammer goal werd n.l. met de hand in ons net geslagen, dat erkende de D.W.V.-speler zelf. Indien deze dus z'n bekentenis ook voor de commissie wil afleggen, zal het nog wel 'n gelijk spel worden. Is dat laatste het geval, dan zijn twee punten uit de nog resteerende twee wedstrijden voldoende. Wordt het protest afgewezen, dan zijn nog drie punten noodig om Ajax 5 kampioen te maken. Ajax 6 was de oorzaak dat onze secretaris elftallen- commissie van z'n langdurigen hik afkwam. Geen beter middel tegen de hik dan iemand flink te laten schrik ken. Ajax 6 had met 81 verloren van Zeeburgia 3! Na deze afdwaling op het gebied der daadwerkelijke geneeskunde, zijn onze zessers weer gaan voetballen. Ook dat kunnen ze nog; tegen Blauw-Wit 6 werd met 33 gelijk gespeeld en Watergraafsmeer 3 en Oranje Zwart werden met oneven goal geslagen. Ajax 7 verloor met 52 van D.W.V. DE A-JUNIOREN THANS DEFINITIEF KAMPIOEN. Den tweeden Paaschdag hebben Stam c.s. gebruikt om door 'n 61 overwinning op Zeeburgia den eere- titel definitief te veroveren. Intusschen was deze laatste kamp niet zoo gemakke lijk als het eindresultaat doet vermoeden. Na 'n zeer slecht gespeelde eerste helft stonden onze jongens met 01 achter. Na de thee werd beter en vooral energieker gespeeld. Kranig verdedigde Zeeburgia zich ook na de rust en hun uitstekend spelend doelman, die weinig voor onzen Middendorp onderdeed, hield er tal van lastige ballen uit. Eerst toen Wijngaarden o.i. in buitenspel-positie gelijk gemaakt had, raakte Zeeburgia haar zelfver trouwen kwijt. Wijngaarden bracht toen in korten tijd den stand op 3—1. Zeeburgia's pogingen om den achterstand te ver kleinen, mislukten voornamelijk door het goede werk van Tinus onder onze lat. Nog 3 doelpunten werden door ons aan het totaal toegevoegd. Nu nog één wedstrijd en dan kan het ongeslagen kampioenschap een feit zijn. Het kan, dushet moet! De ,B'' verspeelt 'n kostbaar puntjel Z R.C. aAjax b 22! Dat was veel minder dan we verwacht hadden. Onze voorsprong op BI.-Wit b is nu tot één puntje ineen geschrompeld. Bovendien is er een leelijke kaper op de kust ge komen: Rap a, dat zelfs, door alles te winnen, één punt meer kan behalen dan onze jongens. Hier kon dus het bekend spreekwoord van de honden en het been wel eens in toepassing komen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3