ONS PAASCHTOURNOOL ONS TWEEDE ELFTAL KAMPIOEN! 124 CLUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX. loopen weken in Ajax-milieu is gebeurd, waarbij we echter wat den Zondag j.l. gespeelden wedstrijd Ajax P.S.V. betreft, naar ons artikel Kampioensimpressies" verwijzen. Voor „Ei"-volle tribunes -aardige Paaschattentie van het Amsterdamsche publiek is ons Paasch- tournooi verspeeld en 'n groot succes geworden. Den tweeden dag, toen het zonnetje haar vriende lijke medewerking verleende, was de toeloop zoo enorm dat we niettegenstaande een zoo groot mogelijke over belasting van onze accomodatie nog eenige duizenden den toegang moesten weigeren. Zij, die nog tegen het spelen van de kampioens wedstrijden in het Stadion waren, zullen vermoedelijk thans wel bekeerd zijn. Intusschen is het een verheu gend feit, dat ook voor wedstrijden buiten competitie verband zoo groote belangstelling bestaat. Dat bleek niet alleen bij dit Paaschtournooi, doch ook bij de vriendschappelijke wedstrijden tegen P.S.V. Malinois en Willem II. Het publiek is dus blijkbaar reeds met goed voetbal als zoodanig tevreden en kan zulks waardeeren zonder competitiesensatie. Om tot de wedstrijden zelve terug te keeren, moeten we in de eerste plaats onze gasten huldigen voor de ernst waarmede zij aan ons tournooi hebben deel genomen. Er is gespeeld alsof er kampioenschappen vanaf hingen en het publiek heeft vooral den tweeden dag kunnen genieten van fraai voetbalspel. Bij het bekersysteem worden de deelnemers slechts zelden in de juiste krachtsverhouding geplaatst en ook het resultaat van dit tournooi was geen goede af spiegeling van hetgeen binnen de witte lijnen ge presteerd was. Ons spel werd met den tweeden prijs rijkelijk be loond en Malinois kreeg met den derden veel minder dan haar toekwam. Wat ,,mooi" spel betreft zouden we de Belgen zelfs den eersten prijs willen toekennen, doch dat zou een miskenning zijn van de prestaties van Tufnell Park, wier elftal juist in die spelonderdeelen allen de baas was, die beslissend voor het eindresultaat zijn. Het spelsysteem der Britten moge naar onzen smaak wat te hard zijn, zoowel Malinois als Ajax onder vonden dat zij wisten hun scoringskansen op keurige wijze uit te buiten en beschikten over een verdediging, die haast niet te passeeren leek, en dan ook de beide dagen ongeslagen bleef. Van de vier voortreffelijke doelverdedigers, die wij in actie zagen, was de Engelschman wel de primus inter pares. Het Engelsche team was zeer moeilijk te bespelen en pas wanneer men z'n body flink in den strijd durfde gooien was er kans op succes. Dat gebeurde in de tweede helft van den eindstrijd, toen onze spelers ge prikkeld door het zeer stevige tegenspel er ook eenige schepjes opgooiden. Dat het Britsche doel toen aan doorboring ontkwam is naast het voortreffelijke ver dedigen van Tufnell Park met doelman Mulley aan 't hoofd ook aan Miss Fortuna te danken, die John Bull's zonen lieflijk tegenlachte. Als de beste wedstrijd van het tournooi durven we zonder reserve die tusschen Ruhrort en Malinois aan te wijzen. De Duitschers hebben door hun keurig tegenspel, waardoor zij tot in de tweede helft de leiding hadden, de Belgen tot uiterste krachtsinspanning ge dwongen. In de tweede helft, toen de Mechelaars alles op haren en snaren zetten om althans op den derden prijs beslag te leggen, kon men genieten van fraai aanvalsspel vol techniek en fantasie. Zooals Ajax en Malinois in de laatste wedstrijd helften van den tweeden dag speelden zouden we beide ploegen nog wel eens tegen elkaar willen zien! Tal van voortreffelijke spelers zagen we bij onze gasten. Bij de Britten trokken naast doelman Mulley de linksback Crussel en linkshalf Ling sterk de aandacht. Als op den voorgrond tredende spelers van Malinois noemen we rechtsachter Scherps, spil Hellemans en linksbuiten Campenhout, terwijl tenslotte bij de Rijn landers doelman Pesch en rechtsbuiten Tillmann uit blonken. Het sportieve Amsterdamsche publiek heeft ze zonder onderscheid van nationaliteit toegejuicht en alles bij elkaar kunnen we spreken van 't schitterend geslaagd tournooi. Dat was naast de overwinning van ons eerste op P.S.V. het groote feit van den dag. Eerlijk gezegd waren we sterk pessimistisch gestemd ten opzichte van 'n overwinning van onze reserves op Stormvogels II in IJmuiden. Niet dat het de krachten van onze reserves te boven zou gaan thuis werd met 100 gewonnen doch Ajax 2 was Ajax 2 niet meer. Zeer slecht waren de laatste resultaten, het laatste sprankje fighting spirit leek verdwenen en als we dan nog vertellen dat alleen in de voorhoede Twelker, Vogel en Jurriaans ontbraken, dan kan men niet zeggen dat ons pessimisme ongegrond was. Een buitengewoon prettige verrassing was het dan ook toen Jan Elzenga met verheugd vibreerend stem-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2